علل، علائم و درمان ناباروری در مردان و زنان

Noor Health Life

ناباروری چیست؟

علل ناباروری در مردان

علائم ناباروری در مردان

علل ناباروری در زنان

علائم ناباروری در زنان

درمان ناباروری در مردان و زنان

درمان پزشکی ناباروری مردان

درمان دارویی ناباروری در زنان

بهترین غذا برای ناباروری

آجیل را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

آووکادو را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

چغندر را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

انار را جزء برنامه غذایی خود قرار دهید

اسفناج را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

حبوبات را بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید

گردو را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

ناباروری چیست؟

بچه دار شدن یک هدیه نادر از طرف خداوند است. داشتن فرزند، رشد نژادی خانواده نیاز هر انسانی است. سعادت زن و شوهر تا زمانی که نعمت فرزندی در دامان این زوج نباشد ناقص است. ما به عنوان مسلمان معتقدیم که فرزندان خوب و نیکوکار مایه آمرزش والدین خود هستند.

هرگاه از بی فرزندی صحبت می شود، این فکر به ذهنمان خطور می کند که دلیل آن زن است. به همین دلیل است که بسیاری از خانواده ها ناراحت می شوند، به ویژه زنان مورد استثمار قرار می گیرند، در حالی که لزومی ندارد که فقط زنان عامل ناباروری باشند، مردان نیز می توانند عامل ناباروری باشند.

به گفته محققان و پزشکان، ناباروری به عدم وجود فرزند بین همسران با وجود ازدواج و رابطه یک ساله گفته می شود. علل و علائم ناباروری در مردان و زنان متفاوت است.

علل ناباروری در مردان

انواع بیماری های مقاربتی ناشی از اختلالات گوارشی از جمله اسهال و اختلالات خواب

مسائل ارثی

آزواسپرمی

انزال در مردان، ضعف، صمیمیت مکرر

دیابت

الکل، سیگار، همجنس گرایی و خودارضایی

علائم ناباروری در مردان

عدم تعادل هورمونی

مقدار کمی مایع انزالی

کاهش میل جنسی، درد در ناحیه بیضه

مشکل در انزال، تورم یا توده و غیره.

سیاهرگ ها در اطراف بیضه ها پخش می شوند

مشکل در نگهداری آلت تناسلی

علل ناباروری در زنان

دلایل اجتماعی، روانی و سایر دلایل پزشکی، فعالیت جنسی غیر طبیعی

اختلالات روز زنان ارتباط مستقیمی با معده دارد

تأخیر در ازدواج یا جدایی از شوهر پس از ازدواج

شیرین بیان و اختلالات قاعدگی در زنان

سقط جنین در ماه هفتم یا هشتم

بیماری های رحم و رحم

علائم ناباروری در زنان

افزایش میل جنسی اما ناتوانی در برآوردن آن

دمای داخلی رحم

کمبود کلسیم، شک و تردید

پا درد، شیرین بیان و هرج و مرج شدید

کمبود شدید میل جنسی، بی حالی و تنبلی

ضعف بینایی، عدم اعتماد به نفس

سرگیجه، سوزن سوزن شدن

سردرد، تحریک پذیری

در محل کار احساس بدی نداشته باشید

درمان ناباروری در مردان و زنان

ناباروری را می توان به روش های زیر درمان کرد.

از طریق جراحی

از طریق پزشکی

درمان پزشکی ناباروری مردان

جراحی برای باز کردن مجاری حامل اسپرم. گاهی اوقات التهاب آلت تناسلی به دلیل داروهای مختلف در باروری شما اختلال ایجاد می کند، بنابراین پزشک التهاب را با آنتی بیوتیک درمان می کند.

درمان دارویی ناباروری در زنان

جراحی برای برداشتن بافتی که در داخل یا اطراف تخمدان رشد می‌کند و با کمک آن لوله‌های فیلیپینی باز می‌شود، انجام می‌شود.برای رفع نقص یا عفونت در تخمدان‌های زن یا بازگرداندن سطح هورمون‌ها از داروها استفاده می‌شود. مشکلات باروری با استفاده از این داروها قابل حل است.

بهترین غذا برای ناباروری

در این رابطه، پزشکان می گویند که ظرفیت باروری مردان و زنان نیز ارتباط تنگاتنگی با عادات غذایی آنها دارد. عادات غذایی زن و شوهر نه تنها نشان دهنده سلامت کودک بلکه سلامت کودک در مراحل بعدی زندگی است.

پزشکان برای زوجینی که مدت هاست از نعمت فرزند محروم هستند غذای کمی تجویز کرده اند. این غذاها باعث افزایش باروری در مردان و زنان می شود. کارشناسان می گویند افراد مجرد نیز باید این موارد را در برنامه غذایی خود بگنجانند تا در آینده این زوج ها فرزندان سالمی داشته باشند.

زن و مرد تا زمانی که بعد از گذشت یک سال و نیم از ازدواج، با وجود داشتن رابطه زناشویی طبیعی و بدون رعایت احتیاط، حاملگی احتیاطی نداشته باشند، نابارور نامیده می شوند.

دو نوع ناباروری وجود دارد. ناباروری اولیه و ناباروری ثانویه و ناباروری اغلب به زنان نسبت داده می شود. اگر کسی بچه دار نشد تمام تقصیرها به گردن زن است که دلیل بچه دار نشدن زن است، البته طبق تحقیقات علمی ناباروری هم برای مرد و هم برای زن ممکن است اتفاق بیفتد.

ناباروری در بین نسل جوان رو به افزایش است. و علل آن عبارتند از کمبود خواب، بی قراری، تنش و آلودگی. همچنین درک این نکته مهم است که اگر نوزاد زود به دنیا نیامد، به این معنی نیست که زن یا مرد نابارور هستند، زیرا گاهی اوقات سیستم هورمونی نوزاد درست نیست، ممکن است باعث تاخیر در زایمان شود.

آجیل را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

بر اساس یک مطالعه، میوه های خشک می توانند در درمان ناباروری مفید باشند. مردان با استفاده از این رژیم غذایی سرشار از چربی های امگا 3 و ویتامین E می توانند انرژی دریافت کنند.استفاده از گردو در میوه های خشک باعث بهبود اسپرم در مردان می شود. ویتامین B و پروتئین برای سلامت زنان مفید است. استفاده روزانه از بادام برای ناباروری مفید گزارش شده است.

آووکادو را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

آووکادو را نیروگاه قدرت غذا نیز می نامند. سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها، کربوهیدرات ها و فیبر است. حاوی مقدار زیادی ویتامین E است که برای سلامت و باروری رحم زنان ضروری است. اسید فولیک موجود در آووکادو برای باروری بسیار مفید است.

چغندر را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

چغندر حاوی آنتی اکسیدان هایی است که خطر ناباروری به دلیل کهولت سن را کاهش می دهد. همچنین حاوی نیترات است که سیستم گردش خون را بهبود می بخشد. زنانی که می خواهند قدرت باروری خود را افزایش دهند باید آب چغندر بنوشند و آب چغندر نیز برای رفع ضعف مردان بسیار مفید است.

انار را جزء برنامه غذایی خود قرار دهید

انار حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر از جمله ویتامین C، ویتامین K و اسید فولیک است که می تواند به جلوگیری از پیری زودرس کمک کند. علاوه بر این، این مواد در برابر سرطان نیز مقاوم بوده و برای سلامت قلب و استخوان ها مفید هستند. اگر زنان در دوران بارداری آب انار بنوشند، سلامت روان کودک را بهبود می بخشد.

اسفناج را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

اسفناج یک غذای ارزان و پر انرژی است. حاوی ویتامین B و آهن است که برای درمان ناباروری مفید است. مصرف تمام سبزیجات برگ سبز نیز در ناباروری مفید است.

حبوبات را بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید

حبوبات، لوبیا، عدس و غیره منبع عالی پروتئین هستند. استفاده از حبوبات روند لقاح را تسهیل می کند. این امر شانس باردار شدن را افزایش می دهد. حبوبات و دانه ها برای سلامت باروری زنان مفید هستند.

گردو را جزئی از رژیم غذایی خود قرار دهید

گردو یک میوه خشک مغذی است. مواد مغذی موجود در آن نیز توانایی مبارزه با سرطان را دارند. گردو پتانسیل کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه به ویژه در مردان و سرطان سینه را در زنان دارد.

حاوی چربی های امگا 3 و ویتامین E است که برای مردان بسیار مفید است. علاوه بر این، گردو حاوی ویتامین B و پروتئین است. گردو را به دلیل ارزش غذایی خود سلطان آجیل می نامند. خوردن روزانه یک مشت گردو برای ناباروری مفید است. زندگی نور سلامت همیشه به دیگران کمک می کند، اگر فردی به دلیل بیماری مشکلی دارد می توانید با شماره واتساپ و همچنین ایمیل با نور سلامت تماس بگیرید. noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s