9 علامت اصلی بیماری های جدی چشم

Noor Health Life

می گویند چشم ها دریچه های روح هستند و بد نیست به چشمان دوستان و عزیزان خود نگاه کنید و احساسات و حالات آنها را حدس بزنید.

اما آیا می دانستید که با مشاهده برخی از علائم چشم می توانید از مشکلات یا بیماری های مختلف پزشکی نیز مطلع شوید؟

در اینجا رازهایی در مورد چشم ها وجود دارد که به نظر بی ضرر می رسند اما بیماری های پنهان درون آن را آشکار می کنند.

بثورات دور چشم

در صورت وجود جوش در گوشه چشم یا نزدیک شما از درد و خارش آگاه خواهید شد، این گونه جوش ها به دلیل انسداد غدد در نزدیکی پلک ها ظاهر می شوند و پس از چند روز ناپدید می شوند و در صورت بروز می تواند باشد. اگر چنین بثورات مکرر ظاهر شوند یا برای مدت طولانی باقی بمانند، باید با پزشک مشورت شود.

در حال سقوط

دلایل زیادی برای ریزش موی ابرو، پیری، استرس و کمبود مواد مغذی وجود دارد، اما یکی از دلایل احتمالی آن کمبود شدید هورمون تیروئید در بدن است که می تواند منجر به ریزش موی ابرو شود.اگر موهای سر همچنین در صورت افتادن، باید با پزشک مشورت شود.

تاری دید

امروزه بیشتر افراد در خانه یا محل کار خود ساعت ها جلوی کامپیوتر یا هر صفحه ای می نشینند که باعث سوزش یا تاری چشم می شود، اکنون به آن فشار چشم دیجیتالی نیز می گویند که حل نمی شود. بینایی به سرعت شروع به ضعیف شدن می کند. با تجربه این علامت، برای یافتن راه حل باید با پزشک مشورت کنید.

زیاد ندیدن یا ندیدن چیزها

هرگونه تغییر در بینایی زنگ خطری است که نیاز به پاسخ فوری دارد، به خصوص اگر دید ناگهان ناپدید شود، یک یا دو جسم قابل رویت شوند و اشیا برای چند لحظه جلوی چشم باشند. در صورت عدم درمان، فوراً به پزشک مراجعه کنید. این اغلب اولین علامت سکته مغزی است.

دایره های عمیق

اکثر مردم زیر چشم ها سیاه می شوند که معمولا به دلیل کم خوابی است. یعنی دیر بیدار شدن در شب و زود بیدار شدن می تواند باعث ایجاد حلقه های دور چشم شود، اما اگر این حلقه ها با وجود خواب کافی برطرف نشوند، متخصصان پزشکی می گویند که می تواند نشانه مشکلات پزشکی دیگری باشد. به گفته متخصصان، می تواند نشانه بیماری هایی مانند غده تیروئید یا کم خونی نیز باشد. به گفته وی، اگر خواب کافی دارید اما همچنان احساس خستگی می کنید، ممکن است نشانه تای راید یا کم خونی باشد، در چنین مواردی باید با پزشک خود مشورت کنید و هر دوی این شرایط را آزمایش کنید.

لایه برداری در چشم

اگر سفیدی چشم شما شروع به زرد یا کم رنگ شدن کند، می تواند نشانه ای از بیماری کبدی تهدید کننده زندگی باشد که نباید نادیده گرفته شود. به گفته متخصصان پزشکی، این رنگ چشم می تواند به دلیل هپاتیت، اختلال در عملکرد کبد یا سایر بیماری ها باشد. در این صورت باید فوراً به پزشک مراجعه کنید زیرا لزوماً به بیماری کبدی مبتلا نیستید، اما حتی در صورت ابتلا، می توان آنها را در مراحل اولیه به طور مؤثرتری کنترل کرد.

قرمزی در چشم

اگر چشمان شما بسیار قرمز است یا دارای خطوط قرمز است، در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است نشان دهنده بیماری های جدی مانند ورم ملتحمه، التهاب پلک ها، ورم ملتحمه و آب مروارید باشد. ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال، کارشناسان می گویند که دلایل کمتر جدی برای این امر وجود دارد، از جمله اینکه هشت ساعت کار با کامپیوتر می تواند باعث ایجاد خطوط قرمز در چشم به دلیل درد در چشم شود و در این صورت بهتر است معاینه چشم انجام شود زیرا این مشکل است. به دلیل بینایی ضعیف می تواند یک نتیجه و همچنین آلرژی باشد.

خشکی چشم

اغلب افراد این نوع ناراحتی را تجربه می کنند که در طی آن چشم ها احساس خشکی کامل می کنند، اغلب به دلیل کمبود ویتامین A، اما این شکایت می تواند به دلیل افزایش سن و استفاده از برخی داروها نیز ایجاد شود. کارشناسان می گویند که می تواند باعث ایجاد بیماری شود که بر غدد سازنده اشک و احتراق بزاق تأثیر می گذارد. معمولاً احساس می شود که سنگریزه ای به داخل چشم رفته و نیش احساس می شود. علاوه بر ویتامین A، کمبود چربی های سالم در رژیم غذایی نیز می تواند منجر به این امر شود.

چشم های متورم

تورم چشم مانند سیاهی دور چشم نیز جذابیت صورت را ضعیف می‌کند. اغلب با تکه‌های یخ، برش‌های خیار یا سایر نکات درمان می‌شود، اما زمانی که از بین نرود می‌تواند منجر به مشکلات پزشکی جدی‌تر شود. همچنین یک نماد باشد. به گفته متخصصان پزشکی، این ممکن است نشانه نوعی اختلال کلیوی باشد که برای آن بهتر است با پزشک مشورت کنید، در حالی که نمک زیاد نیز می تواند شما را دچار این مشکل کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با نور سلامت زندگی به آدرس noormedlife@gmail.com تماس بگیرید

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s