علائمی که چند هفته قبل از حمله قلبی ظاهر می شوند

Noor Health Life

بدن انسان حدود یک ماه قبل یا حتی قبل از حمله قلبی شروع به هشدار می کند

بدن انسان حدود یک ماه قبل یا حتی قبل از حمله قلبی شروع به هشدار می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این علائم و نشانه ها را درک کنید و نگران آن نباشید زیرا ایجاد آگاهی سلامت می تواند کمک کند. ضرری ندارد.

در اینجا نگاهی به برخی از علائمی که از هفته‌ها پیش در قلب ظاهر می‌شوند، آورده شده است.

خستگی

این علامتی است که چند هفته پیش در 70 درصد زنان مبتلا به حمله قلبی ظاهر شد و نشان دهنده خستگی جسمی غیرطبیعی ناشی از حمله قلبی است و هم در مردان و هم در زنان قابل مشاهده است. اگر این خستگی ناشی از هیچ گونه فعالیت جسمی یا ذهنی نیست و در پایان روز افزایش می یابد، باید به آن رسیدگی شود.

دل درد

در 50 درصد موارد سکته قلبی این علامت مدتی پیش ظاهر می شود، معده درد، حالت تهوع، نفخ یا حرکت از علائم شایع هستند، بله و بعد احساس راحتی می کند اما بعد از مدتی دوباره عود می کند.

بیخوابی

این علامت در زنان بیشتر از مردان دیده می شود، اما متخصصان پزشکی این علامت را نشانه افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی می دانند. اگر بی‌قراری شدید ذهنی و غیبت بدون خواب شبانه را تجربه کنید، می‌تواند نگران‌کننده باشد.

تنگی نفس

در 40 درصد موارد این علامت بروز می کند یعنی مشکل در تنفس و احساس عدم امکان تنفس عمیق اغلب در مردان و زنان حتی 6 ماه قبل از سکته قلبی رخ می دهد معمولاً علامت هشدار دهنده است باید با پزشک مشورت کرد.

ريزش مو

ریزش سریع مو نیز نشانه بارز بیماری قلبی است، در مردان بالای 50 سال شایع تر است، اما در برخی از زنان نیز شایع تر است.

ضربان قلب نامنظم

ضربان قلب نامنظم اغلب با حملات پانیک و حملات اضطرابی به خصوص در زنان همراه است. اگر ضربان قلب تند یک تا دو دقیقه ادامه داشته باشد و کند نشود، احساس خستگی و خستگی ناشی از کاهش ضربان قلب، نشانه مراجعه به پزشک است.

تعرق مفرط

تعریق غیرطبیعی یا بیش از حد نیز یک علامت هشدار دهنده اولیه حمله قلبی است که می تواند در هر زمانی از شبانه روز رخ دهد. این علامت در زنان بیشتر دیده می شود، اما آنها آن را نادیده می گیرند. اما اگر با وجود هوای مطبوع با علائمی شبیه آنفولانزا، چسبندگی روی پوست یا تعریق همراه باشد، می تواند یک علامت هشدار دهنده باشد.

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه هم در مردان و هم در زنان به شدت و شیوه های متفاوتی بروز می کند. این علامت یکی از مهم ترین علائم اولیه در مردان است که نباید نادیده گرفته شود، در حالی که در 30 درصد موارد در زنان بروز می کند. اگر درد قفسه سینه به یک یا هر دو دست (اغلب در دست چپ)، به فک پایین، به کلیه ها، شانه ها یا معده به شکل نارضایتی شدید گسترش یابد، باید با پزشک مشورت شود. برای اطلاعات بیشتر با زندگی نور سلامت تماس بگیرید. noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s