bağımlılık nedir? Neden bir akşamdan kalma var?

Noor Health Life

Urdu Şiiri, sarhoşluk, sarhoşluk, kulluk, sarhoşluk ve sarhoşluk ile ilgili benzetmeler, benzetmeler ve benzetmelerle doludur. Ancak soru şu ki, zehirlenme nedir ve neden?

Alkol ve diğer uyuşturucular kişinin kilo vermesine ve rüzgarın onları savurduğu hissine neden olur. Ayağını bir yere koyar ve ayağı başka yere düşer. Alkol ve diğer uyuşturucuların aşırı kullanımı bilincinizi kaybetmenize veya kusmanıza neden olabilir. Zehirlenme veya bağımlılık düzeyi değişebilir, ancak bu sürecin altında yatan nedenler nelerdir?

Alman vatandaşları artık prezervatif ve alkole odaklanıyor

Air India pilotunun alkol testi pozitif çıktı, lisansı askıya alındı

Alkol veya uyuşturucular aslında insanın ruh halini, düşünme sürecini ve diğer işlevleri etkiler ve bilimsel nedeni, kullanımlarının insan merkezi sinir sistemini hedef almasıdır. Bunlar beyniniz ve vücudunuz arasındaki ritmin korunmasını sağlayan iplerdir. Bu iplik biraz gevşerse, tüm vücut kontrolden çıkar.

Noor Health Life’a göre alkol, ilk yudumdan sadece 30 saniye sonra beyninize ulaştı. Birincil amacı, beyin hücreleri arasındaki sinyallerin hareketiyle bağlantılı olan bu kimyasalın beyinde salınımını yavaşlatmaktır. Bu yüzden alkol kullanımı hareketlerinizi yavaşlatır ve normal düşünemezsiniz. Önemli olan, bu zor anı daha sonra hatırlamamanızdır.

Alkol, alkolün ilk yudumundan 30 saniye sonra beyne ulaşır.

Alkol sürekli ve uzun süre kullanılırsa, beyin hücreleri şekil değiştirmeye hatta küçülmeye başlar. Basitçe söylemek gerekirse, uzun süreli alkol kullanımı beyninizi küçültür.

Fonksiyonlar miktara bağlıdır

Alkol miktarı sistemin ne kadar etkilendiğini belirler. Yani miktar az ise huzur, rahatlık ve ucuzluk kampı olur, fazla kullanılırsa dil sendeler, yürümede güçlük, hatta kusma olur. Daha da büyük miktarlarda kullanıldığında nefes darlığına, komaya ve hatta ölüme neden olabilir.

Bilimsel olarak alkolizm iki veya üç içkiden sonra başlar.

Yasal olarak, kandaki alkol konsantrasyonu, kandaki alkol konsantrasyonu ile ölçülür. Kandaki seviye litre başına beş virgül dört ila on yedi virgül dört mmol ise, böyle bir kişi ‘sarhoş’ olarak kabul edilir.

Ortalama bir insan karaciğeri saatte bir içki içebilir, ancak bu aynı zamanda yaşa, fiziksel duruma ve diğer faktörlere de bağlıdır. Alkolün kısa vadeli etkileri arasında konsantrasyon kaybı, koordinasyon bozukluğu, muhakeme kaybı, görme kaybı ve kusma yer alır. Ancak alkol kullanımının uzun vadeli dezavantajları, hafıza bozukluğu, öğrenme güçlüğü, karaciğer hastalığı, boğaz, ağız, karaciğer kanseri, hipertansiyon, kalp hastalığı ve felç gibi kalp hızında dalgalanmalara yol açabilmesidir.

Alman halkı için İtalyan lezzetleri

Yüzyıllardır serin ve tatlı tat

Alkolün vücut üzerindeki etkileri

Art arda ve aşırı alkol tüketimi karaciğer için en zararlı olanıdır. Art arda ve aşırı alkol tüketimi karaciğerde iltihaplanmaya ve kalıcı yara izlerine neden olur. Alkolik hepatit, fibroz ve siroz gibi ciddi hastalıklara da yol açabilir.

Alkol ayrıca sindirim sistemi için de son derece tehlikelidir çünkü kullanımı midedeki asit miktarını artırarak ülserlere neden olabilir. Alkol kullanımı ayrıca vücudun besinleri emme yeteneğini de etkileyebilir. Aynı zamanda alkol pankreasın pankreasta iltihaplanmaya neden olabilecek tehlikeli maddeler üretmesine neden olur. Alkol ayrıca vücudun kan şekeri kontrol sistemini de etkileyebilir.

Vücuttaki B1 vitamini eksikliği alkol tüketimi ile bağlantılı değildir. Bu, uyku düzeninde değişikliklere, kafa karışıklığına, öğrenme yeteneğinin kaybına ve zayıf hafızaya neden olabilir. Bilimsel araştırmalar ayrıca aşırı alkol tüketiminin beyindeki yeni hücrelerin büyümesini yavaşlatabileceğini gösteriyor.

Gençler neden alkol bağımlısı oluyor?

Ergenlerin alkol veya diğer uyuşturucu maddelere bağımlı hale gelme olasılığı daha yüksektir çünkü alkol onların çeşitli stres türlerinden kaçmalarının bir yoludur. Öfke, çaresizlik ve şok da gencin uyuşturucu bağımlısı olmasına neden olabilir. Aynı şekilde kutlama, birlikte oturmak, eğlenmek vb. durumlar da uyuşturucuya teslim olmakla bağlantılıdır. Ancak bunlarla ilişkili tehlikeler ve özellikle psikolojik sorunlar çok ciddidir.

Alkol, diğer uyuşturucular gibi, bağımlılık yapma potansiyeline sahiptir, bu yüzden gençlerdeki bu deneysel hobi onları bağımlı yapabilir.Reklamcılığı bıraktım, bu yüzden ışığı kapattım.Sağlık Hayat fakirlere yardım ediyor ve bu güne kadar hiç kimse yaptığın yardıma sen de katkıda bulunmalısın dedi.Fakirlere yardım etmek her insanın görevidir.Allah’tan kork.Yardım ve Nur Sağlık Hayat aracılığıyla fakir aileye ve fakir hastalara yardım edebilirsin ve kendine iyi bak demek istiyorum. çünkü günümüz gençliği farklı uyuşturucu maddelere bağımlıdır çevrenizdeki gençlerin.Evinizde veya mahallenizde bu tür uyuşturucular varsa, o zaman Noor Health Life ile iletişime geçtiğinizde Noor Health Life onun hayatının sebebi olabilir. Daha fazla bilgi için e-posta ve WhatsApp numarası ile Noor Health Life ile iletişime geçin: + 923343207020 ve e-posta noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s