قبل از خوردن گوشت از مضرات آن مطلع شوید.

Noor Health Life


اکثر ما به خوردن گوشت علاقه زیادی داریم و غذای آنها بدون گوشت ناقص است، اما آیا می دانستید که خوردن گوشت خطرناک ترین ضرر را به شما وارد می کند؟

اگرچه مواد مغذی موجود در گوشت برای بدن ضروری است، اما متخصصان می گویند که این مواد را می توان از سایر غذاهای جایگزین مانند ماهی، تخم مرغ یا میوه های خشک نیز به دست آورد.

به گفته متخصصان، قبل از اینکه گوشت را جزء لاینفک رژیم غذایی خود قرار دهید، مهم است که از مضرات خطرناک گوشت مطلع شوید.

رشد مصنوعی

امروزه حتی حیوانات نیز از تقلب گسترده غذاها در امان نیستند.

منبع تامین گوشت تزریقات و داروهای مختلفی است که به حیوانات مختلف مانند گاو، بز و مرغ و غیره داده می شود تا سالم به نظر برسند و سریع رشد کنند.

این داروها به ناچار به رژیم غذایی حیوانات اضافه می شوند و بخشی از رژیم غذایی ما می شوند که می تواند منجر به انواع سرطان، بیماری های قلبی و سکته شود.

به طور مشابه، در صنعت طیور، جوجه ها از طریق گرمای مصنوعی یا انکوباتورها از تخم بیرون می آیند که به آنها اجازه می دهد تا زودتر از موعد بیرون بیایند.

به گفته کارشناسان، جوجه ها و مرغ هایی که از این روش متولد می شوند نیز بیمار هستند و گوشت آنها برای سلامتی انسان بسیار مضر است.

در خرید جوجه دقت کنید

هر زمان که برای خرید مرغ می روید، مخصوصاً مراقب باشید مرغی نخرید که چاق به نظر می رسد، اگر به نظر تنبل به نظر می رسد یا در حالت ایستاده به نظر می رسد که پنجه هایش به دلیل ضعف می لرزد، زیرا این موضوع مربوط به گذشته است. این است که مرغ به طور مصنوعی توسط داروها و تزریقات چاق شده است.

گوشت طبیعی نیز مضر است

گوشت تمیز و طبیعی علاوه بر خطراتی که در بالا ذکر شد برای سلامتی انسان نیز مضر است. مصرف بیش از حد گوشت قرمز (گوشت گاو، گوشت بز) می تواند منجر به بسیاری از بیماری ها شود.

احتمال ابتلا به سرطان

مطالعات مختلف روی گوشت بارها تایید کرده اند که خوردن بیش از حد گوشت به طور اجتناب ناپذیری می تواند منجر به سرطان شود.

طبق تحقیقات، افرادی که 3 بار یا بیشتر در هفته گوشت می خورند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان های مختلف از جمله سرطان سینه هستند.

به گفته متخصصان، هورمون های موجود در گوشت، قدرت این هورمون ها را در بدن ما افزایش می دهد که به رشد انواع مختلف سلول های سرطانی یا تومور کمک می کند.

انسداد جریان خون

گوشت قرمز رگ های خونی را سفت می کند و باعث انسداد جریان خون می شود. این فرآیند می تواند منجر به سکته مغزی، حمله قلبی یا پارگی شریان مغزی شود.

طول عمر کوتاه است

طبق مطالعه ای که توسط نور هلث لایف انجام شده است، افرادی که به طور منظم گوشت می خورند نسبت به افرادی که گوشت کمتری مصرف می کنند، عمر کوتاه تری دارند.

افزایش بیماری روانی

از آنجایی که گوشت سرشار از آهن است، آهن اضافی خطر ابتلا به بیماری های روانی مختلف، به ویژه آلزایمر را افزایش می دهد.

هضم آن مشکل است

دستگاه گوارش ما برای هضم فیبرهای سخت گوشت باید سخت‌تر کار کند که می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی شود. همچنین می تواند باعث سوزش سر دل و سنگینی در قفسه سینه و معده شود.

علت بیماری قلبی

خوردن گوشت باعث سفت شدن رگ ها و ضخیم شدن خون می شود و قلب را وادار می کند تا خون بیشتری پمپاژ کند که این امر به آن فشار وارد می کند. این می تواند منجر به انواع بیماری های قلبی، از جمله حمله قلبی ناگهانی شود.

مسمومیت غذایی

سبزیجات هرگز نمی توانند برای کسی مسمومیت غذایی ایجاد کنند. در مقابل، گوشت نادرست تمیز شده یا ظرف گوشتی چند روزه می تواند باعث مسمومیت غذایی فوری شود.

افزایش وزن

حفظ وزن طبیعی با مصرف 2 تا 3 بار در هفته گوشت غیرممکن است. گوشت همچنین می تواند تمام تلاش های شما برای کاهش وزن را خنثی کند.

نظر خود را در مورد این خبر در نظرات بیان کنید. این اطلاعات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید، برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق ایمیل و واتساپ با نور سلامت زندگی تماس بگیرید. + 923343207020 / noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s