اگر ضربان قلب شما سریع است چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

Noor Health Life

    ضربان قلب نماد زندگی است.  هنگامی که این ضربان قلب نامنسجم می شود، احساسات فرد شروع به هشدار به او می کند که چیزی اشتباه است.  ضربان قلب سریع گاهی اوقات بی ضرر است و ناشی از یک مشکل جزئی است که با گذشت زمان بهتر می شود.  اما در برخی موارد، ضربان قلب نامنظم، گاهی تند و گاهی آهسته، می تواند نشانه برخی از بیماری های جدی باشد که برای آن ها مشورت با پزشک بسیار مهم است.

    دلایل

    این یکی از شایع ترین علل نارسایی قلبی است

    ورزش زیاد، استرس یا اضطراب ناشی از مصرف بیش از حد کافئین، ترس، اضطراب یا بی خوابی، اختلالات هورمونی، کم آبی، قند خون پایین یا قند خون پایین کمبود خون یا اکسیژن، بیماری قلبی یا اختلال در عملکرد دریچه آنها، عوارض جانبی آنفولانزا و داروهای تنفسی .  اینها می تواند همه دلایلی باشد که باعث می شود ضربان قلب نامنسجم باشد

    اگرچه بیشتر این علل خطرناک نیستند، اما عدم انسجام ضربان قلب به برخی از بیماری های خطرناک نیز اشاره دارد.  اینها شامل نارسایی قلبی، نارسایی دریچه یا نارسایی ناگهانی قلب است

    اگر ضربان قلب شما سریع است چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

    اگر بیماری قلبی دارید و احساس می کنید ضربان قلب شما ناهماهنگ است، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید، به خصوص اگر علائم دیگری با بی اختیاری ضربان قلب دارید. همچنین باید فوراً با پزشک تماس بگیرم.  علائم دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

    ضعف، خواب آلودگی، سرگیجه یا غش، مشکل در تنفس همراه با تعریق بیش از حد، گرفتگی قفسه سینه و درد زانو، درد بازوی چپ، قفسه سینه، گردن و بالای کمر، ضربان قلب تا 100 ضربه در دقیقه.

    اگر ضربان قلب با همه این علائم یا هر یک از این علائم ناسازگار است، باید بدون اتلاف وقت با پزشک مشورت کنید.

    تشخیص نارسایی قلبی

    بنابراین تشخیص علت تپش قلب، یعنی زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، تا حدودی دشوار است.  و سپس ضربان قلب نباید نامنسجم باشد.  بنابراین پزشک نمی تواند علت را به درستی تشخیص دهد و برای این کار باید آزمایشاتی را انجام دهد که پس از آن می تواند علل ضربان قلب نامنظم را بداند.

    رفتار

    برای درمان آن باید علل دقیق آن را تشخیص داد سپس قابل درمان است اما اگر سبک زندگی شما ناسالم باشد.  و اگر سیگار میکشید باید به سبک زندگی ناسالم خود پایان دهید فقط در این صورت میتوان راه حلی برای این مشکل پیدا کرد.قلب در یک دقیقه چند بار باید بزند؟

   یک قلب سالم در دقیقه چند بار می‌زند؟

   میشه بگید قلب در یک دقیقه چند بار میزنه؟  یا هر چند وقت یکبار باید زد؟

   به عبارت ساده، یک قلب سالم در دقیقه چند بار می‌زند؟

   اگر نه، یک نوزاد تازه وارد با ضربان قلب 60 تا 100 است.

   به گزارش نور هلث لایف، ضربان قلب آهسته در حالت آرامش معمولاً نشانه عملکرد کارآمد قلب و تناسب اندام شریانی است.

   به عنوان مثال، ضربان قلب یک ورزشکار آموزش دیده در حالت آرام می تواند به 40 ضربه در دقیقه برسد.

   برای تعیین ضربان قلب، کافی است 2 انگشت خود را روی نبض قرار دهید یا انگشت اشاره و سه انگشت دیگر را در کنار گلو قرار دهید.

   هنگامی که نبض احساس شد، تعداد ضربان را به مدت 15 ثانیه بشمارید و سپس آن را در 4 ضرب کنید تا ببینید قلب چند بار در دقیقه می‌زند.

   به هر حال، عوامل زیادی بر ضربان قلب نیز تأثیر می‌گذارند، مانند سن، تناسب اندام و فعالیت بدنی، عادت سیگار کشیدن، دیابت یا کلسترول، هوای گرم، وضعیت بدن، احساسات، اندازه و دارو و غیره.

   اگر ضربان قلب شما به طور غیر طبیعی بالا یا پایین باشد، می تواند نشانه ای از مشکل باشد.

   اگر ضربان قلب شما به طور مداوم بالای 100 ضربه در دقیقه یا کمتر از 60 در حالت استراحت است و با علائم دیگری مانند سرگیجه، مشکل در تنفس یا غش همراه هستید، سریعاً با پزشک مشورت کنید، می توانید از طریق ایمیل و واتساپ با نور سلامت لایف تماس بگیرید.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s