Kış havası ve önlemler.

Noor Health Life

   Kışa Hoş Geldiniz Kış başladı, Yüce Allah bu dünyada yaşamın büyümesi ve gelişmesi için renkli mevsimler yarattı, gıdaların sindirimi ve sağlık ve esenlik için en iyi mevsim, Kış –
  Noor Health Life defalarca fakirlere yardım etmeniz gerektiğini söylüyor.Bir fakire yardım ettiğinizde Allah yardımcınız olsun ve kışın çocuklarınıza özel baksın.  daha fazla oku.
   Kış Aralık ayında başlar ve Şubat ayına kadar sürer.  Bu aylar genellikle çok soğuktur.  Soğuktan korunmaya özen gösterilirse soğuk nimettir, dikkatsizlik yapılırsa kış baş belası olur.Bağışıklık sistemi etkilenir.Kışın dikkatsizliğinin ilk hediyesi grip veya salgın griptir.Yağlar birikir ve vücudu sıcak tutar. güçlü, vücudun iç işleyişi nasıl tamir edilmeye ve onarılmaya devam ediyorsa, vücudumuzun bağışıklık sistemi de öyle.Bu mevsimde hastalıklardan korunmak için aşağıdaki önlemleri almak daha iyi olmalı.

   Banyo:

   Banyo yazın çok kez yapılır ama kışın bazı insanlar banyo yapmaya çok dikkat ederler.Sağlığı sert hava koşullarına dayanamayacak kişiler haftalar hatta aylarca banyo yapmazlar Şiddetli soğuk algınlığı ve zatürre korkusu ama daha fazlası.Gündüz banyo yapmak da zararlıdır. sağlığa zararlı Günde bir kez ılık su ile banyo yapılması tavsiye edilir.  Banyo yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve vücudu mutlu eder.

   Giyim:

   Kışın başlamasıyla birlikte yavaş yavaş kalın giysiler kullanımı başlar.Bu mevsimde soğuk ve sert rüzgarlar estiği için herkes sağlık ve durumuna göre kalın giysiler kullanmalı.Tasarruf etmeye özellikle dikkat edin.Sabah namazından sonra hafif egzersizler yapın. bol giysiler içinde rutin.

   Gıda:

   Kışın soğuk havalar vücudun gözeneklerini kapatarak terlemeye neden olmaz, bu nedenle vücut ısısını korumak için daha besleyici yiyecekler kullanılır.Sıcak yiyecekler idareli kullanılmalıdır.  Badem, antep fıstığı, nohut, yer fıstığı, ceviz, kaju gibi kuru meyveler vücut ısısını sağlar.Bu mevsimde iştah artar, bu nedenle ağır maddeler çabuk sindirilir.Bu mevsim iyi yemek ve mutlu giyim açısından çok uygundur.Bu yüzden iyi bir diyet kullanın. mümkün olduğunca.

   Önlemler:

   Sabah ve akşam soğuklarında gereksiz yere dışarı çıkmayın.  Geceler soğuk ve uzun, bu yüzden açıkta veya tamamen kapalı bir odada uyumayın, ancak pencereler ve çatı pencereleri her zaman açık olmalıdır.Ayakların fiziksel durumu insan vücudunu büyük ölçüde etkilediğinden ayaklarınızı daima sıcak tutun.Cilt daha çok etkilenir, diğer uzuvlar giysi, çorap ve ayakkabıya sarılır, ancak yüz açık olmaktan daha fazla etkilenir.  Yüz derisi kurur ve çatlar, bu yüzden eğer yüzde iz bırakıyorsa, yüzü ılık suyla yıkayın ve yüz yıkayın.Daha az sabun kullanın.Geceleri gliserin ve gül suyu kullanmakta fayda var.Yatmadan önce. gül suyuna limon ve gliserini karıştırıp ellerinize, ayaklarınıza ve yüzünüze uygulayın.Sabah yüzünüzü yıkayın.Yüzün parlayacak.  Bu işlem günde 3 ila 4 kez yapılabilir ancak cildin doğal yağlılığını azalttığı için sabun kullanımını azaltır.

   Çelik eksikliği:

   Kışın el ve ayak parmakları ve ayak parmakları genellikle buz kadar soğuktur.Kısık olduklarında düzgün çalışmazlar.Bunun yaygın bir nedeni aslında kandaki demir eksikliğidir.Yeterli oksijeni emmez ki bu da vücutta ısı üretmez.Doğal çelik elde etmek için 100 gram taze yeşillikleri ince ince doğrayın.Az yağda tavada pişirin.Sivileri ince doğrayın,ekmekle soyun.Bu pişmiş sebze yeşillikleri çabucak telafi eder. vücuttaki demir eksikliği Aynı şekilde düzenli kuru kayısı tüketimi de kandaki demir seviyesini artırır.

   Tavuk çorbası:

   Eski zamanlardan beri tavuk suyunun nezle ve gripte faydalı olduğu düşünülür.Burun ve boğaz iltihaplarında faydalıdır.Vücudun beyaz kan hücreleri asker gibi hareket eder.Bu çorba, bu beyaz kan hücrelerine yardımcı olma özelliğine sahiptir. Araştırmalar da bunu göstermiştir.

   Bakım tedaviden daha iyidir:

   Soğuk algınlığına ve gribe neden olan 1200 çeşit virüs vardır.Enfekte bir kişinin öksürmesi veya hapşırması ile yayılırlar, bu nedenle ellerinizi yıkayın.  Soğuk algınlığı olan bir kişiden en az beş metre uzakta durun, yoksa dünyanın en yaygın Amerikan vatandaşı olan enfekte olabilirsiniz.

   Hastalıklar:

   Soğuk algınlığı ve öksürükler kış aylarında sık görülen bir hastalıktır.Önlemek için özen gösterilmelidir.Birçok kişi soğuk algınlığı ve gribin tedavisinin ve önlenmesinin günlük beslenmede gizli olduğuna inanır.Meyveler,sebzeler,sarımsak,sirke,zerdeçal ve biber vb.Hepsi bu besinler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.Tuzlu su ile gargara yapmak boğaz ağrısına iyi gelir.Bal eski çağlardan beri kullanılmaktadır.Öksürüğe faydalıdır.

   C vitamini:

   Güneş ışığı soğuk algınlığı ve grip için en iyi tedavidir.Zerdeçal, vücudun bağışıklık sistemini her mevsim uyaran tek bitkidir ancak sürekli kullanılması fayda sağlamaz.Hastaysanız dinlenin.Fazla kafein kullanmayın.

   Çayın içine biraz zencefil ve tarçın ekleyin.Sabah ve akşam kullanın.Kışın öksürük genellikle daha uzun sürer.Bunun için bir çay kaşığı balın içine bir tutam öğütülmüş karabiber ekleyin,bir bardak kaynar su ekleyin. , tatmak için tuz ve önce bal karışımı yiyin, sonra çay gibi tuzla karıştırılmış su için, ancak 3 veya 4 kez kullandıktan sonra daha iyi hissedeceksiniz.

   Dengeli beslenin ve sağlıklı kalın:

   Hayatınızı nasıl yaşadığınız ve hangi yiyecekleri yediğiniz bağışıklık sisteminizi etkiler ve bunlar onu güçlü ve zayıf yapan şeylerdir.C vitamini kış için önemli bir rol oynar.Kaynaktır.  Pakistan’da doğa naziktir.Kışın başında bize kano,meyve,greyfurt,limon gibi meyveleri bol verir.Bazı basit adımlar atarak savunma sistemimizi de iyileştirebiliriz, yani herhangi bir hastalıktan muzdaripseniz bile. o zaman hasta veya zayıf hissetmeyeceksiniz ve bu güçlü savunma sisteminizden kaynaklanacak.Kışla başa çıkmak ve kışı sıcak bir şekilde karşılamak için bunları dengeli ve ılımlı bir şekilde kullanın – daha fazla soru ve cevap almak için WhatsApp ve e-posta alabilirsiniz. o.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s