10 nemocí, které lze předvídat ručně.

Noor Health Life

      Příznaky mnoha nemocí lze odhadnout rukama.

      Od délky prstů po sílu úchopu naše ruce předpovídají řadu zdravotních rizik.

      Víte ale, do jaké míry některé běžné věci v našich rukou naznačují zdravotní rizika?

      Zde jsou některé příznaky, které se podle lékařské vědy objevují v našich rukou.

      Délka prstů: Riziko bolesti kloubů

      Pokud je třetí prst ženy delší než ukazováček, což je běžné u mužů, je dvakrát vyšší pravděpodobnost, že bude trpět bolestmi kolen.  Jedním z možných důvodů jsou nízké hladiny hormonu estrogenu, podle studie zveřejněné v lékařském časopise Arthritis and Rheumatism.

      Třes rukou: Příznaky Parkinsonovy choroby

      Třes rukou může být někdy důsledkem nadměrného užívání kofeinu nebo vedlejších účinků některých léků.  Ale pokud je to v jedné ruce, je lepší okamžitě navštívit lékaře.  Třes jedné ruky může být prvním příznakem Parkinsonovy choroby.

      Barva nehtů: onemocnění ledvin

      Jedna studie sledovala 100 pacientů s vážným onemocněním ledvin a zjistila, že 36 % mělo nehty dvou barev (spodní část nehtů byla bílá a horní hnědá).  Možnými příčinami tohoto stavu nehtů může být zvýšení některých hormonů a těžká anémie, obojí je součástí onemocnění ledvin.  Pokud si na nehtech všimnete dvou barev nebo zčernají, okamžitě se poraďte s lékařem, protože tmavší barvy mohou být také příznakem rakoviny kůže.

      Síla úchopu: Zdraví srdce

      Slabý úchop může být předzvěstí infarktu nebo mrtvice a malá šance, že se mu vyhnete.  Studie na obyvatelích 17 zemí zjistila, že síla stisku může lépe předpovídat předčasnou smrt než krevní tlak.  Podle výzkumníků lze sílu úchopu použít k posouzení celkové svalové síly a zdatnosti a k ​​navržení fyzické aktivity k prevenci srdečních onemocnění.

      Otisky prstů: Vysoký krevní tlak

     Studie Noor Health Life zjistila, že lidé s jedním nebo více prsty s kruhovými otisky mohou být ohroženi vysokým krevním tlakem.  Čím více jsou prsty kruhovité, tím vyšší je krevní tlak.

      Pocení rukou: Nadměrné pocení

      Nadměrné pocení rukou může vést k onemocnění štítné žlázy i nadměrnému pocení, při kterém se aktivují potní žlázy.  Většina lidí pociťuje tento problém v jedné nebo dvou částech těla, jako jsou podpaží, dlaně nebo chodidla.  Lékaři jej mohou vyšetřit a předepsat léčbu.

      Žluté ruce: anémie.

      Existují různé typy chudokrevnosti nebo chudokrevnosti, jako je těžká nebo chronická chudokrevnost atd. Bez ohledu na typ chudokrevnosti však množství zdravých krvinek v těle postižené osoby nestačí k zásobování kyslíkem.  Proto je nejčastějším příznakem tohoto onemocnění výskyt bledosti kůže, zejména zežloutnutí kůže rukou a nehtů.

     Nemoci plic

      Club Nail nebo Finger označuje změkčení nehtové základny, zatímco kůže kolem nehtů se leskne, podobně se nehty otáčejí více než obvykle, zatímco konečky prstů se zvětšují než dříve, to je obvykle známka plic. Označuje onemocnění, protože prsty nebo nehty trpí nedostatkem kyslíku.  Mimochodem, tento příznak může být také příznakem onemocnění krevních cév, onemocnění jater.

     Není tato struktura nehtu známkou rakoviny?

     Onemocnění jater

      Červené skvrny na kůži mohou být příznakem mnoha onemocnění, ale obvykle je to nejčastější příznak onemocnění jater.  Někteří lidé s tímto onemocněním rukou pociťují nadměrné teplo na dlaních, což může naznačovat poškození jater.Bolest v kloubech prstů – Příčiny a léčba

     Odborníci si všímají skutečnosti, že mnoho nemocí je dnes „menších“.  Způsob, jen negativní pro starší, jsou stále více postiženi mladí lidé.  Nemocí kloubů proto trpí velké množství žen a mnoho lékařů si stěžuje na bolesti kloubů prstů.  No tak, protože prsty mohou poškodit články prstů a vyžadují takové ošetření.

     Proč bolí klouby prstů?

     Bolest v kloubech prstů může být způsobena traumatickými faktory: tahání nebo brnění, kompenzace, zlomenina atd.  V takových případech je zpravidla důvod zřejmý.  Přechodná bolest je někdy spojena s iracionálním nebo prodlouženým fyzickým augmentací, přítomností rukou v nepohodlné poloze.  Často může být bolest v kloubech prstů, jako v jiných kloubech těla, způsobena nedostatkem vápníku, nadměrnou hormonální relaxací, nervovými záškuby u žen během záchvatů.

     Pokud je však bolest v kloubech prstů znepokojena dlouhou dobu bez zjevných důvodů, může být spojena s vážnými onemocněními.  Zvažte ty klíčové:

     Osteoartróza je onemocnění, které může být způsobeno metabolickými poruchami v těle, rukou, obchodním zatížením genetických faktorů.  V tomto případě dochází k deformaci netoxických kloubů, kdy se na prstech tvoří specifické psychické uzliny.

     Revmatoidní artritida je degenerativní autoimunitní onemocnění, které postihuje různé klouby v těle a často začíná prsty na rukou a nohou.  V tomto případě se zánětlivým poškozením, dermatitidou a chamtivostí nad klouby, které se postupně zahušťují, deformují.  V tomto případě je bolest v noci a ráno často bolestivá.

     GATE je onemocnění způsobené metabolickými poruchami, při kterých se uvnitř kloubů hromadí krystaly solí kyseliny močové.  Mohou být postiženy klouby rukou a nohou.  Když je dnavá bolest velmi silná, popáleniny, vlnění kůže na kloubech, rychlé omezení pohybu.

     Resuscitace je možnou příčinou, pokud jsou klouby palce, ve kterých je radiační kloub připojen k metatarzální kosti s poraněním.  Tato matematika je spojena s fyzickým přetížením palce a je častým stavem artrózy.

     Minerální ligninitida (“lusknutí prstu”) je onemocnění spojené se zánětlivým poškozením šlach, které jsou zodpovědné za prodloužení elastické tloušťky prstu.  To může být způsobeno tím, že se články prstů musí zmáčknout a při jejich zmizení se ozve cvaknutí.

     Agrární nexus je veden klouby, které často dávají vzniknout těm v jejich kůži, kteří jsou již kůží Poorroesianů.  Nemoc může postihnout kterýkoli prst a způsobit bolest, bolestivost, zánět a křeče ve všech kloubech.

     Bursitida je zánět kloubů prstů s hromaděním tekutiny v jejich dutině.  Rány, zátěže na prstech, průnik infekce může způsobit matematiku.  V tomto případě je charakteristická tvorba bolestivého otoku v postiženém kloubu, oblast chamtivosti.

     Léčba bolesti kloubů

     Nespravedlivě nelze říci, co je potřeba k odstranění bolestivých kloubů.  Léčba do značné míry závisí na tom, proč jsou klouby na prstech jedné ruky zraněny, ať už je to důsledek traumatu nebo nemoci.  Proto by měl být lékař konzultován a vyšetřen pro jmenování vhodné terapie.

     Ve většině případů s tímto příznakem jsou předepsány nesteroidní protizánětlivé léky, chondroprotektory, antibiotika, vrtačky, hormony.  Je také třeba provádět masáže, fyzioterapeutické procedury, prstová cvičení.  Přinejmenším pacienti vyžadují chirurgický zákrok.  Nedoporučuje se léčit samostatně, protože je známo, že klouby prstů jsou postiženy bolestí.  Můžete e-mail a WhatsApp s Noor Health Life získat další otázky a odpovědi.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s