10 מחלות שניתן לחזות ביד.

Noor Health Life

       ניתן להעריך את הסימפטומים של מחלות רבות בעזרת הידיים.

       מאורך האצבע ועד חוזק האחיזה, הידיים שלנו מנבאות מגוון של סכנות רפואיות.

       אבל האם אתה יודע באיזו מידה חלק מהדברים הנפוצים בידינו מעידים על סכנות בריאותיות?

       להלן כמה מהתסמינים המופיעים בידינו על פי מדע הרפואה.

       אורך אצבע: סיכון לכאבי פרקים

       אם האצבע השלישית של אישה ארוכה מהאצבע המורה שלה, דבר שכיח אצל גברים, יש לה סיכוי גבוה פי שניים לסבול מכאבי ברכיים.  סיבה אפשרית אחת היא רמות נמוכות של הורמון האסטרוגן, לפי מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Arthritis and Rheumatism.

       לחיצת ידיים: תסמינים של מחלת פרקינסון

       לחיצת ידיים יכולה לפעמים להיות תוצאה של שימוש מוגזם בקפאין או תופעות לוואי של תרופות מסוימות.  אבל אם זה ביד אחת, עדיף לראות רופא מיד.  רעד ביד אחת עשוי להיות הסימן הראשון למחלת פרקינסון.

       צבע ציפורניים: מחלת כליות

       מחקר אחד בחן 100 חולים עם מחלת כליות חמורה ומצא של-36% היו ציפורניים בשני צבעים (החלק התחתון של הציפורניים היה לבן והחלק העליון חום).  גורמים אפשריים למצב זה של הציפורניים עשויים להיות עלייה בהורמונים מסוימים ואנמיה חמורה, שניהם חלק ממחלת כליות.  אם אתה מבחין בשני צבעים על הציפורניים שלך או שהם משחירים, התייעץ עם רופא מיד שכן צבעים כהים יותר יכולים להיות גם סימן לסרטן העור.

       כוח אחיזה: בריאות הלב

       אחיזה חלשה יכולה להיות מבשר להתקף לב או שבץ וסיכוי נמוך להימנע מכך.  מחקר שנערך בקרב תושבי 17 מדינות מצא שכוח האחיזה יכול לחזות טוב יותר מוות בטרם עת מאשר לחץ דם.  לדברי החוקרים, ניתן להשתמש בכוח האחיזה כדי להעריך את כוח השרירים והכושר הכוללים ולהציע פעילות גופנית למניעת מחלות לב.

       טביעות אצבע: לחץ דם גבוה

      המחקר של Noor Health Life מצא שאנשים עם אחת או יותר מאצבעותיהם עם טביעת אצבע מעגלית עלולים להיות בסיכון ללחץ דם גבוה.  ככל שהאצבעות עגולות יותר, לחץ הדם גבוה יותר.

       הזעה בידיים: הזעת יתר

       הזעת יתר על הידיים עלולה להוביל למחלת בלוטת התריס וכן להזעת יתר, שבה בלוטות הזיעה הופכות לפעילות יותר.  רוב האנשים חווים בעיה זו בחלק אחד או שניים של הגוף כגון בית השחי, כפות הידיים או הרגליים.  הרופאים יכולים לבדוק את זה ולרשום טיפול.

       ידיים צהובות: אנמיה.

       ישנם סוגים שונים של אנמיה או אנמיה כגון אנמיה חמורה או כרונית וכו’. עם זאת, לא משנה מה סוג האנמיה, כמות תאי הדם הבריאים בגופו של האדם הפגוע אינה מספיקה כדי לספק חמצן.  לכן התסמין השכיח ביותר של מחלה זו הוא הופעת חיוורון בעור, במיוחד הצהבה של עור הידיים והציפורניים.

      מחלות ריאות

       קלאב נייל או אצבע מתייחסים לריכוך בסיס הציפורניים בזמן שהעור מסביב לציפורניים הופך מבריק, באופן דומה הציפורניים מסתובבות יותר מהרגיל בעוד קצות האצבעות הופכות לגדולות מבעבר, זה בדרך כלל סימן לריאות. מעיד על מחלה בגלל שהאצבעות או הציפורניים סובלות מחוסר חמצן.  אגב, סימפטום זה יכול להיות גם סימן למחלות של כלי דם, מחלות כבד.

      האם מבנה הציפורניים הזה אינו סימן לסרטן?

      מחלות כבד

       כתמים אדומים על העור יכולים להיות סימן למחלות רבות, אבל זה בדרך כלל התסמין השכיח ביותר של מחלת כבד.  חלק מהאנשים הסובלים ממצב זה של הידיים חווים חום יתר בכפות הידיים, מה שעלול להעיד על נזק לכבד כאבים במפרקי האצבעות – גורמים וטיפול

      מומחים מציינים את העובדה שמחלות רבות הן “קטנות” כיום.  הדרך, רק שלילית עבור קשישים, צעירים מושפעים יותר ויותר.  לכן, מספר רב של נשים סובלות ממחלות מפרקים, ורופאים רבים מתלוננים על כאבים במפרקי האצבעות.  בחייך, כי האצבעות עלולות לפגוע במפרקי האצבעות של האצבעות, ולדרוש טיפול כזה.

      למה מפרקי האצבעות כואבים?

      כאב במפרקי האצבעות יכול להיגרם מגורמים טראומטיים: משיכה או עקצוץ, פיצוי, שבר וכו’.  במקרים כאלה, ככלל, הסיבה ברורה.  כאב חולף קשור לפעמים להגדלה פיזית לא הגיונית או ממושכת, נוכחות של ידיים במצב לא נוח.  לעתים קרובות כאבים במפרקי האצבעות, כמו במפרקים אחרים בגוף, יכולים להיגרם ממחסור בסידן, הרפיית הורמונים עודפת, עוויתות עצבים אצל נשים בזמן התקפים.

      אבל אם הכאב במפרקי האצבעות מודאג במשך זמן רב ללא כל סיבות ברורות, זה יכול להיות קשור למחלות קשות.  שקול את המפתח שבהם:

      דלקת מפרקים ניוונית היא מחלה שעלולה להיגרם מהפרעות מטבוליות בגוף, בידיים, עומס עסקי על גורמים גנטיים.  במקרה זה, יש עיוות של המפרקים הלא רעילים, שבהם נוצרים גושים נפשיים ספציפיים על האצבעות.

      דלקת מפרקים שגרונית היא מחלה אוטואימונית ניוונית הפוגעת במפרקים שונים בגוף, ומתחילה לרוב באצבעות הידיים והבהונות.  במקרה זה, עם נזק דלקתי, דרמטיטיס ותאוות בצע מעל המפרקים, שמתעבים בהדרגה, מעוותים.  במקרה זה, הכאב בלילה ובבוקר הוא לרוב כואב.

      GATE היא מחלה הנגרמת על ידי הפרעות מטבוליות שבהן מצטברים גבישים של מלחי חומצת שתן בתוך המפרקים.  מפרקי הידיים והרגליים עלולים להיפגע.  כאשר כאב גאוטי חמור מאוד, כוויות, אדוות העור על המפרקים, הגבלת תנועה מהירה.

      החייאה היא סיבה אפשרית אם מפרקי האגודל, שבהם מפרק הקרינה מחובר לעצם המטטרסל עם פציעה.  מתמטיקה זו קשורה לעומס יתר פיזי של האגודל והיא מצב תכוף של דלקת מפרקים ניוונית.

      ליגניטיס מינרלית (“הצלקת אצבע”) היא מחלה הקשורה לנזק דלקתי של הגידים, האחראים להארכת עובי האצבע האלסטית.  ייתכן שהסיבה לכך היא שיש ללחוץ על מפרקי האצבעות ויש נקישה כשהם נעלמים.

      הקשר החקלאי מונחה על ידי המפרקים, שלעתים קרובות מולידים את אלו בעורם שהם כבר עורם של הפוררוזים.  המחלה יכולה להשפיע על כל אצבע ולגרום לכאבים, כאבים, דלקות והתכווצויות בכל המפרקים.

      בורסיטיס היא דלקת של מפרקי האצבעות, עם הצטברות נוזלים בחלל שלהן.  פצעים, עומסים על האצבעות, חדירת זיהום יכולים לגרום למתמטיקה.  במקרה זה היווצרות של נפיחות כואבת במפרק הפגוע, אזור חמדנות אופיינית.

      טיפול בכאבי פרקים

      באופן לא הוגן אי אפשר לומר מה צריך כדי לחסל מפרקים כואבים.  הטיפול תלוי במידה רבה בסיבה שהמפרקים באצבעות יד אחת נפגעים, בין אם זה תוצאה של טראומה או מחלה.  לכן, יש לפנות לרופא ולבדוק את מינויו של טיפול מתאים.

      ברוב המקרים, עם סימפטום זה, תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות, chondroprotectors, אנטיביוטיקה, מקדחות צבע, הורמונים נקבעים.  יש לבצע גם עיסוי, נהלי פיזיותרפיה, תרגילי אצבע.  לפחות חולים דורשים התערבות כירורגית.  לא מומלץ לטפל בה באופן עצמאי, שכן ידוע שמפרקי האצבעות מושפעים מכאב.  אתה יכול לשלוח מייל ו-WhatsApp עם Noor Health Life כדי לקבל עוד שאלות ותשובות.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s