Shkaqet e fryrjes

Noor Health Life

   Gëlltitja e ajrit

   Zgjedhjet dietike

   Ushqimi i patretur

   Simptomat e gazit

   Belching

   Fryrje dhe tension

   Emetimet e gazit

   Banesa

   Mjekimi

   Fryrja, e njohur zakonisht si pordha, fryrje ose fryrje, është një term mjekësor që i referohet nxjerrjes së gazit nga trakti tretës përmes anusit.  Kjo është kur gazrat grumbullohen në traktin tretës, dhe ky është një proces normal.

   Shkaqet e fryrjes

   Gazrat grumbullohen në stomak në dy mënyra kryesore.  Gëlltitja e ajrit kur hani ose pini mund të shkaktojë akumulimin e oksigjenit dhe azotit në traktin tretës.  Së dyti, ndërsa tretni ushqimin, gazrat tretës si hidrogjeni, metani dhe dioksidi i karbonit grumbullohen.  Sido që të jetë mund të shkaktojë fryrje.

   Shkaqet e fryrjes

   Fryrja e barkut është shumë e zakonshme.  Të gjithë ne grumbullojmë gaz në sistemin tonë të tretjes.  Shumica e njerëzve kalojnë gazin rreth 10 herë në ditë.  Nëse thithni rregullisht më shumë se kaq, mund të keni fryrje të tepërt, për një sërë arsyesh.

   Gëlltitja e ajrit

   Është e natyrshme të gëlltisni ajrin gjatë gjithë ditës, veçanërisht gjatë vakteve.Zakonisht, ju do të gëlltisni vetëm një sasi të vogël ajri.  Nëse gëlltitni shumë ajër, mund të zbuloni se stomaku juaj po fryhet shumë.  Përtypja e çamçakëzit, pirja e duhanit, thithja e kapakut të stilolapsit dhe gjëra të tjera të tilla, pirja e pijeve të gazuara, ngrënia shumë e shpejtë janë arsyet pse mund të gëlltisni më shumë ajër se zakonisht.

   Zgjedhjet dietike

   Zgjedhjet tuaja dietike mund të shkaktojnë fryrje.  Ato mund të marrin një kohë të gjatë për t’u tretur, gjë që mund të shkaktojë fryrje.  Fasulet, lakra, brokoli, rrushi i thatë, bishtajat, mollët, lëngjet e frutave janë ushqime që rrisin gazrat.

   Ushqimi i patretur

   Gjithashtu, disa ushqime që nuk përthithen plotësisht nga trupi.  Kjo do të thotë se ato kalohen nga zorrët në zorrën e trashë si një ushqim i patretur.  Zorra e trashë përmban një sasi të madhe bakteresh të cilat më pas shpërbëjnë ushqimin duke nxjerrë gazra.  Grumbullimi i këtij gazi shkakton fryrje.

   Simptomat e gazit

   Simptomat e gazit ndryshojnë nga personi në person.  Simptomat e zakonshme të gazrave në sistemin e tretjes përfshijnë belching, fryrje ose fryrje dhe gazra.  Është normale të keni disa simptoma të gazrave, veçanërisht gjatë ose pas një vakti.

   Belching

   Gërmimi ose pulsimi është lëshimi i gazit nga goja në stomak.  Njerëzit zakonisht lehin 30 herë në ditë.Disa njerëz mund të shohin se lehin më shpesh se zakonisht.  Në disa raste, njerëzit teshtijnë shumë sepse gëlltisin shumë ajër dhe e lëshojnë atë përpara se të hyjë në stomak.

   Fryrje dhe tension

   Fryrja është një ndjenjë shtrëngimi ose ënjtjeje në bark.  Nëse stomaku juaj bëhet më i madh se zakonisht, mjekët e quajnë atë një distancë.  Vetëm gjysma e njerëzve me fryrje kanë një distancë.  Katër, pesë Disa njerëz gjithashtu mund të ndjejnë dhimbje barku ose dhimbje kur është i fryrë ose i largët.

   Emetimet e gazit

   Studimet tregojnë se njerëzit nxjerrin gazrat nga anusi mesatarisht 8 deri në 14 herë në ditë.  Megjithatë, disa njerëz mund të lëshojnë më shumë gaz.  Ekspertët e konsiderojnë normale lëshimin e gazit deri në 25 herë në ditë.

   Banesa

   Gazi i tepërt në sistemin tretës që shkakton fryrje quhet fryrje ose fryrje.  Gazi i emetuar quhet banesa.  Njerëzit që kanë fryrje mund të zbulojnë se lëshojnë shumë gazra ose kanë një erë të pakëndshme në banesat e tyre.  Era mund të shkaktohet nga squfuri në banesa.

   Mjekimi

   Trajtimi me ushqim dhe medikamente ofrohet më poshtë

   Forma e rëndë e fryrjes

   Nëse dhimbjet tuaja të gazit janë për shkak të një problemi tjetër shëndetësor, trajtimi i gjendjes themelore mund të jetë një lehtësim.  Përndryshe, gazrat irritues zakonisht trajtohen me masa dietike, ndryshime të stilit të jetesës ose me medikamente mbidozë.  Megjithëse zgjidhja nuk është e njëjtë për të gjithë, shumica e njerëzve janë në gjendje të marrin një lehtësim.

   Ushqimi

   Ndryshimet dietike mund të ndihmojnë në zvogëlimin e sasisë së gazit që trupi juaj prodhon ose ndihmojnë në lëvizjen e gazit më shpejt nëpër sistemin tuaj.

   Faktorët që përmirësojnë simptomat e gazit

   Reduktimi ose eliminimi i faktorëve të mëposhtëm ushqyes mund të përmirësojë simptomat e fryrjes.

   Ushqime me fibra të larta

   Ushqimet me fibra të larta që mund të shkaktojnë gazra përfshijnë fasulet, qepët dhe brokolin

   Përfshin lakër, lakër, dardha, mollë, pjeshkë, grurë dhe krunde.  Ju mund të përjetoni se cilat ushqime ju ndikojnë më shumë.  Ju mund të shmangni ushqimet me fibra të larta për disa javë dhe t’i rifusni ato gradualisht.

   Produktet e qumështit

   Reduktimi i produkteve të qumështit nga dieta juaj mund të zvogëlojë simptomat.  Ju gjithashtu mund të provoni produkte qumështi që janë pa laktozë ose të merrni produkte shtesë qumështi me laktazë për të ndihmuar tretjen.

   Zëvendësuesit e sheqerit

   Eliminoni ose zvogëloni zëvendësuesit e sheqerit, ose provoni alternativa të tjera.

   Ushqime të skuqura ose të yndyrshme

   Yndyra dietike vonon nxjerrjen e gazit nga zorrët.  Zvogëlimi i ushqimeve të skuqura ose të yndyrshme mund të zvogëlojë simptomat. Fryrja në të vërtetë shkaktohet nga ajri i tepërt në trup.  Gazrat zakonisht mund të shkaktohen nga të ngrënit shumë shpejt, duke folur gjatë ngrënies ose duke pirë pije të gazuara.  Nëse këto gazra nuk ekskretohen nga trupi, atëherë fillojnë të shfaqen probleme si dhimbje barku dhe fryrje.

   Arsye

   * Vitaliteti dhe zgjedhja e gabuar e ushqimit dhe pijeve
   * Erëzat e djegës përdoren shpesh në gjërat e vogla
   * Prodhimi i tepërt i gazit të baktereve në trup
   * Nuk mund të përthithë produktet e qumështit ose sheqerin në stomak
   * Bakteret e tepërta në zorrët

   Simptomat

   Marramendje, presioni i gjakut, ndryshimet e humorit, rrahjet e shpejta, nervozizmi, era e keqe e gojës, rrëqethja, kapsllëku ose lëvizjet e pakënaqshme të zorrëve, mishrat e fryrë, flluska në gojë dhe këputja e gjuhës janë të gjitha simptoma në stomak.Ndodh në rast mosfunksionimi ose gazi.

   Mjekimi

   Kjo sëmundje mund të parandalohet duke konsumuar ushqime të ndryshme

   Fruti i pishës i cili është në formën e tabletave të vogla është i dobishëm për sëmundjet e gazit ose fryrjen e barkut dhe duhet të përtypet sipas nevojës pas ngrënies.

   Përdorimi i koprës për problemet e stomakut, veçanërisht gazrat dhe dhimbjet, është një recetë e provuar dhe e provuar, është gjithashtu e dobishme për veshkat dhe mëlçinë.

   Kardamom është gjithashtu i dobishëm për mirëmbajtjen e tretjes së duhur, mund t’i shtohet perimeve dhe orizit gjatë gatimit ose çajit dhe
   Mund të përdoret edhe në kafe.

   Koriandri jo vetëm që përshpejton tretjen me aromën dhe shijen e tij, por gjithashtu lehtëson gazrat dhe lemzën.

   Limoni është gjithashtu një ilaç i mirë për shqetësimet e stomakut dhe gazrat, pasi të keni ngrënë, shtoni një lugë çaji lëng limoni dhe gjysmë lugë çaji sodë buke në një filxhan me ujë dhe përdorni.

   Shafrani i Indisë është shumë i dobishëm edhe për problemet e tretjes dhe veçanërisht gazrat.Mund të përdoret në perime ose oriz.  Për më shumë pyetje dhe përgjigje, mund t’i dërgoni email Noor Health Life në noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s