Kas yra juodoji gelta ir kaip jos išvengti?

Noor Health Life

     Hepatitas C, taip pat žinomas kaip hepatitas C, yra kepenų infekcija, galinti sukelti sunkų kepenų pažeidimą.  Jį sukelia hepatito C virusas arba HCV.

     Gelta arba hepatito C infekcija gali būti sunki (trumpalaikė) arba lėtinė (lėtinė).  Kai žmogus serga sunkiu hepatitu, simptomai gali trukti iki 6 mėnesių.

     Sunki infekcija tampa lėtinė, jei organizmas negali išvalyti viruso.  Tai normalu – sunkios infekcijos tampa lėtinės daugiau nei 50% atvejų.

     Ligų kontrolė ir prevencija Remiantis Noor Health Life, dauguma naujų hepatito C atvejų šiandien atsiranda dėl kontakto su adatomis ar kitais prietaisais, naudojamais narkotikams gaminti ar švirkšti.  Taip dažnai nutinka dėl adatų naudojimo arba atsitiktinio kontakto sveikatos priežiūros įstaigose.

     Kokie yra geltos simptomai?

     Kaip galite susirgti juoda gelta?

     Jokiu būdu negalite susirgti juodąja gelta

     Sunkios juodosios geltos simptomai

     Gelta diagnozė

     Gydymas

     Prevencija

     Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

     Kokie yra geltos simptomai?

     Dauguma žmonių neturi hepatito C ar juodosios geltos simptomų.  Tačiau nuo 2 savaičių iki 6 mėnesių po to, kai virusas patenka į jūsų kraują, galite matyti:

     Dirvožemio spalvos atliekos

     Juodas šlapimas

     Karščiavimas

     Nuovargis

     Sąnariai (būklė, dėl kurios pagelsta akys ir oda bei pajuoduoja šlapimas)

     Artritas

     Apetito praradimas

     Pykinimas

     Skrandžio skausmas

     Vemti

     Simptomai paprastai trunka nuo 2 iki 12 savaičių

     Kaip galite susirgti juoda gelta?

     Juodoji gelta plinta, kai per kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu į jūsų kraują patenka hepatito C virusu užkrėstas kraujas ar kūno skysčiai.

     : Virusu galite užsikrėsti šiais būdais

     Naudojant tuos pačius injekcinius vaistus ir adatas

     Lytiniai santykiai, ypač jei esate užsikrėtę ŽIV

     Gimdymas – mama gali tai perduoti savo kūdikiui

     Jokiu būdu negalite susirgti juodąja gelta

     Kosulys

     apkabinimas

     Susikibę rankomis

     Uodų įkandimai

     Naudojant tą patį maisto dubenį

     Čiaudėti

     Sunkios juodosios geltos simptomai

     Pilvo pūtimas arba kojų ir pėdų patinimas

     Akmuo

     Jūsų smegenys taip pat neveikia (encefalopatija)

     Inkstų pažeidimas

     Lengvai atsiranda kraujavimas ir mėlynės

     Stiprus niežėjimas

     Raumenų pažeidimas

     Atminties ir koncentracijos sunkumai

     Venos kaip voratinkliai ant odos

     Kraujavimas apatinėje stemplės dalyje dėl kraujavimo (stemplės variantai)

     Svorio metimas

     Gelta diagnozė

     Kadangi naujos HCV infekcijos dažniausiai būna besimptomės, labai nedaug žmonių diagnozuojama, kai infekcija yra nauja.  Tiems, kurie serga lėtine HCV infekcija, infekcija dažnai nediagnozuojama, nes ilgą laiką po užsikrėtimo ji išlieka besimptomė, net jei simptomai atsiranda dėl sunkaus kepenų pažeidimo.

     HCV infekcija diagnozuojama dviem etapais.

     1.  Tiriant antikūnus prieš HCV serologiniais tyrimais, nustatomi virusu užsikrėtę žmonės.

     2.  Jei antikūnų prieš HCV testas yra teigiamas, norint patvirtinti lėtinę infekciją, būtina atlikti nukleino rūgšties tyrimą dėl HCV ribonukleino rūgšties (RNR), nes maždaug 30 % žmonių, užsikrėtusių HCV, išgyvena. Stiprus imuninis atsakas į bet kokį poreikį išnyksta infekcija.  Nors šie žmonės nebebus paveikti, jiems vis tiek bus rodomi teigiami anti-HCV antikūnų testai.

     Kai žmogui diagnozuojama lėtinė HCV infekcija, reikia atlikti peržiūrą, siekiant nustatyti kepenų pažeidimo laipsnį (fibrozė ir cirozė).  Tai galima padaryti naudojant kepenų biopsiją arba įvairius neinvazinius tyrimus.  Kepenų pažeidimo laipsnis naudojamas priimant sprendimus dėl gydymo ir ligos valdymo.

     Ankstyva diagnozė gali užkirsti kelią sveikatos problemoms, kurios gali atsirasti dėl infekcijos, ir užkirsti kelią viruso plitimui.  PSO rekomenduoja atlikti tyrimus žmonėms, kuriems yra padidėjusi rizika užsikrėsti.

     Gydymas

     Nauja HCV infekcija ne visada reikalauja gydymo, nes kai kuriems žmonėms imuninis atsakas išvalo infekciją.  Tačiau kai HCV infekcija tampa lėtinė, gydymas yra būtinas.  Gelta gydymo tikslas – išgydyti ligą.

     Vyresniems nei 12 metų žmonėms PSO rekomenduoja gydymą pan genotipiniu tiesioginio veikimo antivirusiniu preparatu (DAA).  DAAH gali gydyti daugumą žmonių, sergančių HCV infekcija, o gydymo trukmė yra trumpa (dažniausiai nuo 12 iki 24 savaičių), priklausomai nuo cirozės nebuvimo ar buvimo.

     Pan-genotipo DAA yra brangesni dideles ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse.  Tačiau pradėjus naudoti generines šių vaistų versijas, daugelyje šalių (daugiausia mažas ir mažas vidutines pajamas gaunančiose šalyse) smarkiai sumažėjo kainos.

     Prieiga prie HCV gydymo gerėja, bet labai ribota.  Iš 58 milijonų žmonių, 2019 m. pasaulyje sergančių HCV infekcija, maždaug 21 % (15,2 mln.) žinojo savo diagnozę, o iš tų, kuriems diagnozuota lėtinė HCV infekcija Iki 2019 m. pabaigos maždaug 62 % (9,4 mln.) žmonių buvo sirgę. gydomas DAA.

     Prevencija

     Veiksmingos vakcinos nuo hepatito C nėra, todėl prevencija priklauso nuo sveikatos priežiūros priemonių ir viruso rizikos mažinimo didelės rizikos grupėse.  Tai apima žmones, kurie švirkščiasi narkotikus, ir vyrus, turinčius lytinių santykių su vyrais, ypač tuos, kurie yra užsikrėtę ŽIV arba imasi ŽIV profilaktikos prieš kontaktą.

     : Apima prevencines priemones

     Saugus ir tinkamas sveikatos priežiūros injekcijų naudojimas

     Saugus aštrių daiktų ir atliekų tvarkymas ir šalinimas

     Teikti visapusiškas prevencijos paslaugas švirkščiantiems narkotikus

     Kraujo donorystė HCV ir HBV

     Sveikatos priežiūros personalo mokymas ir

     Kraujavimo prevencija sekso metu

     Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

     Jei turite juodosios geltos simptomų arba manote, kad susidūrėte su virusu, susitarkite dėl tyrimo. Suaugusiųjų geltos priežastys ir gydymas

     Gelta suaugusiems arba dar vadinama gelta arba gelta yra dažna naujagimių liga, tačiau gali pasireikšti bet kokio amžiaus žmonės.  Svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei atsiranda geltos simptomų.  Suaugusiesiems gelta gali būti kepenų, kraujo ar lapų problemų požymis.

     Suaugusiųjų geltos priežastys

     Gelta atsiranda, kai padidėja kačių rubino kiekis.  Kačių rubinas yra nuo geltonos iki oranžinės spalvos kraujyje esanti medžiaga, randama raudonuosiuose kraujo kūneliuose.  Kai šios ląstelės miršta, kepenys jas filtruoja per kraują.  Tačiau jei šioje sistemoje atsiranda defektas, kepenys neveikia tinkamai ir pradeda daugėti kačių nuosėdų, dėl kurių oda atrodo geltona.

     Suaugusiesiems gelta nėra tokia dažna kaip vaikams, tačiau ją gali sukelti daug priežasčių.  Kai kurių iš jų informacija yra tokia:

     * Hepatitas: šią infekciją dažniausiai sukelia virusas, ji gali būti trumpalaikė ar net lėtinė.  Tai reiškia, kad tai gali trukti iki šešių mėnesių.  Tam tikrų vaistų vartojimas ir imuninės sistemos sutrikimai gali sukelti hepatitą.Laikui bėgant hepatitas pirmiausia gali pažeisti kepenis ir sukelti hepatitą.
     * Tulžies latakų obstrukcija: tai siauri latakai, kuriuose teka skystis, vadinamas tulžimi.  Šie latakai perneša tulžį iš kepenų ir lapus į plonąją žarną.  Kartais šiuos tulžies akmenis blokuoja vėžinė kepenų liga.  Jei taip, jie gali sukelti geltą.
     * Kasos vėžys: tai dešimtas pagal dažnumą vyrų ir devintas moterų vėžys, taip pat gali užkimšti tulžies latakus, o tai gali sukelti geltą.
     * Tam tikrų vaistų vartojimas: penicilinas, kontraceptinės tabletės ir steroidų vartojimas yra susiję su kepenų ligomis.

     Gelta simptomai

     * Odos ir akių baltymų pageltimas.
     * Niežulys
     * Pykinimas arba vėmimas
     * Svorio metimas
     * Karščiavimas
     * Šlapimo spalvos patamsėjimas.

     Gelta diagnozė

     Gydytojai dažniausiai tiria katės rubiną, kai atsiranda geltos simptomų, kurie parodo, kiek medžiagos yra kraujyje.  Jei pacientas serga gelta, katės rubino kiekis jo kraujyje bus didesnis.  Sužinoję apie simptomus, gydytojai gali paskirti patikrinimus ir kitus tyrimus, kad išsiaiškintų kepenų būklę.  CBC taip pat atliekamas siekiant išsiaiškinti priežastį, dėl kurios skaičiuojamos kraujo ląstelės.

     Geltos gydymas

     Norint ją gydyti, svarbu žinoti priežastį ir ją gydyti.  Jei dėl hepatito atsiranda gelta, gelta užgis savaime, kai tik liga praeis ir pradės gyti kepenys.
     Jei yra tulžies latako obstrukcija ir dėl to atsirado gelta, gydytojas atidaro lataką operuodamas Kokie maisto produktai yra natūralus vaistas nuo geltos?

     „Gelta“ geriau gydoma maistu nei vaistais.  Sergant šia liga, reikia imtis tam tikrų atsargumo priemonių.  Pacientai, sergantys gelta, ligos metu turėtų susilaikyti nuo bet kokio fizinio krūvio.  Vaisius ir žalias daržoves naudokite vietoj virtų maisto produktų druskoje, pipiruose ir aliejuje.  Žemiau pateikiami kai kurie vaisiai, daržovės ir žolelės, kurios taip pat yra maistas pacientams ir vaistas nuo ligos.

     Atsargiai

     Per didelis ledo naudojimas sukelia kepenų uždegimą.  Kiek įmanoma to venkite, nevalgykite vištienos ar sunkaus maisto, tai turi įtakos kepenų veiklai, todėl naudokite tik žalias daržovių ar vaisių sultis.

     Moliūgas

     Moliūgą supjaustykite mažais gabalėliais ir virkite, kol riebumas taps nereikšmingas.  Įberkite kalendros, baltųjų kmynų, imbiero, juodųjų pipirų, švelnios druskos ir česnako.  Nedėkite raudonų ar žalių čili, bet kokių aštrių prieskonių ir marinuotų agurkų.Jei esate labai alkanas, valgykite moliūgų sėklas ir gerkite sultinį.  Po dviejų ar trijų dienų stipraus alkio valgykite dvigubą duoną, košę, žemės riešutų lęšius ir ryžių košę, net ir labai mažais kiekiais.  Ridikėlius, morkas, agurkus, moliūgus, cukinijas taip pat galima valgyti virtas arba žalias be pipirų ir aštrių prieskonių.  Jei jaučiatės nusilpę, bus geriau, jei su maistu valgysite gryną medų.

     Imbieras

     Paruoškite kavą į 250 ml vandens įmerkę pusę imbiero smulkiai supjaustyto pankolio, vieną arbatinį šaukštelį ir dešimt mėtų lapelių ir gerkite po puodelį tris keturis kartus per dieną be cukraus.  Sumaišykite pusę arbatinio šaukštelio šviežiai malto imbiero, vieną arbatinį šaukštelį vandens, tiek pat citrinos ir mėtų sulčių, vieną arbatinį šaukštelį medaus.  Lažykite tris keturis kartus per dieną.

     Morkos

     Paruoškite morkų uogienę ir valgykite po vieną valgomąjį šaukštą kasdien.Uogienės gaminimo būdas – vienas kg geros kokybės morkų, kilogramas medaus ir pusė litro vandens.  Morkas perpjaukite išilgai pusiau ir suberkite į vandenį ir virkite ant silpnos ugnies. Į kitą puodą įpilkite vieną litrą vandens ir išvirkite atskirai.  Kai morkos gerai išsilydys, sudėkite jas į stiklainį ir uždenkite dangteliu.  Antrą dieną suvalgykite du šaukštus.Suvalgę marmeladą sutrinkite vieną arbatinį šaukštelį pankolio ir penkis žalius kardamonus, užplikykite puodelyje vandens, nukoškite ir sumaišykite su trupučiu cukraus ir išgerkite.  Gerkite pankolio ir kardamono arbatą tris kartus per dieną, ji gydo ligą.

     agurkas

     Prieš valgydami pabarstykite juodąja druska, ji pašalina šilumą iš skrandžio ir kepenų.  Jis plačiai naudojamas sergant gelta.

     Ridikėlis

     Ridikėliai – naudinga daržovė sergantiesiems gelta. Valgykite žalius, o su jais valgydami žagarus, tai padeda greičiau virškinti.  Ridikėlių sultis gerti sumaišytas su cukrumi, praverčia ir ridikėlių lapai.  Paimkite vieną svarą lapų sulčių ir įmaišykite du šaukštus desi cukraus, nukoškite ir gerkite po vieną puodelį kasdien septynias dienas.

     Milicija

     Malati, pankolis ir cinamonas, visi daiktai trys, trys gramai, nakčiai pamirkyti pusę stiklinės vandens, ryte nuplauti.  Sumaišykite jame 50 ml ridikėlių lapų sulčių ir išgerkite, ryte tuos produktus tokiu pat būdu pamirkykite vandenyje, o vakare išvirkite sultis ir išgerkite.

     Arjuno lapai

     Ardžunos lapus išskalaukite moliniame puode vakare, ryte susmulkinkite, persijokite į švarų puodą ir išgerkite.Ryte vėl pamirkykite šiuos lapus vandenyje, išgerkite jų vandenį vakare. išgydyti ligą.

     Mango ciberžolė

     Paimkite septynis arbatinius šaukštelius mango ir ciberžolės miltelių, sumaišytų su medumi, ir gerkite po vieną arbatinį šaukštelį kasdien ryte ir vakare.

     Akacijos žiedai

     Išdžiovinus akacijos žiedus, sumalti egiptietišku svoriu.Vieną savaitę valgyti po šešias porcijas kasdien ryte ir vakare.

     Gramo šiaudų

     Nakčiai saują gramų miltų pamirkykite stiklinėje vandens ir ryte persijokite.

     kalkių

     Išspauskite dviejų ar trijų citrinų sultis ir įmaišykite jas į tris lašus vandens.  Išgerkite prieš miegą.  Jo vartojimas keturias-penkias dienas pašalina geltos simptomus.

     کلونجی

     Pusę arbatinio šaukštelio klonų aliejaus išmaišykite puodelyje pieno ir išgerkite prieš miegą vakare.

     لوکی

     Bulves nulupkite, supjaustykite ir supilkite pieną.

     میتھرے

     Vaistinės ožragės sėklos vadinamos metra. Sumalkite vieną svarą metros ir vieną svarą kardamono.  Gerkite po vieną arbatinį šaukštelį ryte ir vakare su stikline pieno.

     granatas

     Nakčiai ištraukite apie 50 gramų granatų sėklų ir suberkite į švarų geležinį indą.Ryte sumaišykite su egiptietišku vandeniu ir išgerkite.Tada sumalkite jame svarą vietinio cukraus ir rankšluostį pankolio ir įdėkite. sumaišytą butelį, tada laikykite jį saulėje.  Butelis yra ketvirtadalis tuščias.  Nepalikite savaitei, o nuolat purtykite.

     cukranendrė

     Cukranendrių sultys gydo sergant gelta, dažnas jų vartojimas ne tik pašalina ligą, bet ir pašalina jos sukeltą fizinį silpnumą.

     Akių pienas

     Akacija yra augalas, kuris duoda tirštą baltą pieną, kai nulaužiami jo lapai ar šakos.  Užlašinkite tris lašus šio pieno ant dešinio delno ir įtrinkite dešinės pėdos padą.  Kai pienas pradės lipti, nustokite virti ir palikite 5 minutes, tada nuplaukite švariu vandeniu.  Kitą dieną darykite tą patį su kaire ranka ir koja.Tą patį padarykite abiem rankomis ir kojomis tuščiu skrandžiu.Po savaitės atsikratysite geltonos ir juodos geltos.

     Pasukos

     Pasukos yra geriausias gėrimas nuo šios ligos.  Į stiklinę pasukų įberti žiupsnelį druskos, maltų juodųjų pipirų ir kmynų sėklų ir gerti du kartus per dieną.

     pomidoras

     Į stiklinę pomidorų sulčių įberkite žiupsnelį druskos ir pipirų miltelių ir išgerkite Daugiau klausimų ir atsakymų susisiekite su Noor Health Life.  El. paštas ir „WhatsApp“ gali suteikti jums informacijos apie sveikatą.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s