Kas ir melnā dzelte un kā no tās izvairīties?

Noor Health Life

     C hepatīts, pazīstams arī kā C hepatīts, ir aknu infekcija, kas var izraisīt smagus aknu bojājumus.  To izraisa C hepatīta vīruss vai HCV.

     Dzelte vai C hepatīta infekcija var būt smaga (īstermiņa) vai hroniska (hroniska).  Ja cilvēkam ir smags hepatīts, simptomi var ilgt līdz 6 mēnešiem.

     Smaga infekcija kļūst hroniska, ja organisms nevar iztīrīt vīrusu.  Tas ir normāli – smagas infekcijas vairāk nekā 50% gadījumu kļūst hroniskas.

     Slimību kontrole un profilakse Saskaņā ar Noor Health Life datiem lielāko daļu jauno C hepatīta gadījumu mūsdienās izraisa saskare ar adatām vai citām ierīcēm, ko izmanto narkotiku pagatavošanai vai injicēšanai.  Tas bieži vien ir saistīts ar adatu lietošanu vai nejaušu saskari veselības aprūpes iestādēs.

     Kādi ir dzelte simptomi?

     Kā jūs varat iegūt melnu dzelti?

     Jūs nekādā gadījumā nevarat iegūt melnu dzelti

     Smagas melnās dzeltes simptomi

     Dzeltes diagnostika

     Ārstēšana

     Profilakse

     Kad jums vajadzētu redzēt savu ārstu?

     Kādi ir dzelte simptomi?

     Lielākajai daļai cilvēku nav C hepatīta vai melnās dzeltes simptomu.  Bet no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem pēc vīrusa iekļūšanas asinsritē jūs varat redzēt:

     Augsnes krāsas atkritumi

     Melns urīns

     Drudzis

     Nogurums

     Locītavas (stāvoklis, kas izraisa acu un ādas dzeltēšanu, kā arī melnu urīnu)

     Artrīts

     Apetītes zudums

     Slikta dūša

     Sāpes vēderā

     Vemt

     Simptomi parasti ilgst 2 līdz 12 nedēļas

     Kā jūs varat iegūt melnu dzelti?

     Melnā dzelte izplatās, kad asinis vai ķermeņa šķidrumi, kas piesārņoti ar C hepatīta vīrusu, nonāk jūsu asinsritē, saskaroties ar inficētu personu.

     : Jūs varat inficēties ar vīrusu šādos veidos

     Izmantojot tās pašas injekcijas zāles un adatas

     Sekss, īpaši, ja jums ir HIV

     Dzemdības – māte to var nodot savam mazulim

     Jūs nekādā gadījumā nevarat iegūt melnu dzelti

     Klepus

     apskāviens

     Sadevušies rokās

     Odu kodumi

     Izmantojot to pašu ēdiena bļodu

     Šķaudīt

     Smagas melnās dzeltes simptomi

     Meteorisms vai kāju un pēdu pietūkums

     Akmens

     Arī jūsu smadzenes nedarbojas (encefalopātija)

     Nieru bojājumi

     Viegli asiņošana un zilumi

     Spēcīgs nieze

     Muskuļu bojājumi

     Atmiņas un koncentrēšanās grūtības

     Vēnām kā zirnekļa tīkli uz ādas

     Asiņošana barības vada apakšējā daļā asiņošanas dēļ (barības vada varianti)

     Svara zudums

     Dzeltes diagnostika

     Tā kā jaunas HCV infekcijas parasti ir asimptomātiskas, ļoti maz cilvēku tiek diagnosticēti, kad infekcija ir jauna.  Tiem, kuriem ir hroniska HCV infekcija, infekcija bieži netiek diagnosticēta, jo ilgstoši pēc inficēšanās tā ir asimptomātiska, pat ja simptomi ir sekundāri smagiem aknu bojājumiem.

     HCV infekcija tiek diagnosticēta 2 posmos.

     1.  Pārbaudot anti-HCV antivielas ar seroloģiskiem testiem, tiek identificēti cilvēki, kuri ir inficēti ar vīrusu.

     2.  Ja tests ir pozitīvs uz anti-HCV antivielām, lai apstiprinātu hronisku infekciju, ir jāveic nukleīnskābes tests HCV ribonukleīnskābes (RNS) noteikšanai, jo aptuveni 30% cilvēku, kas inficēti ar HCV, iziet bez. Spēcīga imūnā atbilde uz jebkuru vajadzību izzūd. infekcija.  Lai gan šie cilvēki vairs netiek ietekmēti, viņiem joprojām būs pozitīvi anti-HCV antivielu testi.

     Kad cilvēkam ir diagnosticēta hroniska HCV infekcija, ir jāveic pārbaude, lai noteiktu aknu bojājuma pakāpi (fibroze un ciroze).  To var izdarīt ar aknu biopsiju vai dažādiem neinvazīviem testiem.  Aknu bojājuma pakāpi izmanto, lai vadītu lēmumus par ārstēšanu un slimības pārvaldību.

     Agrīna diagnostika var novērst veselības problēmas, ko var izraisīt infekcija, un novērst vīrusu pārnešanu.  PVO iesaka pārbaudīt cilvēkus, kuriem ir paaugstināts infekcijas risks.

     Ārstēšana

     Jaunai HCV infekcijai ne vienmēr ir nepieciešama ārstēšana, jo dažiem cilvēkiem imūnā atbilde iznīcina infekciju.  Tomēr, ja HCV infekcija kļūst hroniska, ārstēšana ir nepieciešama.  Dzeltes ārstēšanas mērķis ir izārstēt šo slimību.

     PVO iesaka terapiju ar Pan Genotypic Direct Acting Antiviral (DAA) cilvēkiem, kas vecāki par 12 gadiem.  Ar DAAH var ārstēt lielāko daļu cilvēku ar HCV infekciju, un ārstēšanas ilgums ir īss (parasti no 12 līdz 24 nedēļām) atkarībā no cirozes neesamības vai klātbūtnes.

     Pan-genotipa DAA ir dārgākas valstīs ar augstiem un vidējiem ienākumiem.  Tomēr šo zāļu ģenērisko versiju ieviešana ir izraisījusi dramatisku cenu kritumu daudzās valstīs (galvenokārt valstīs ar zemiem un zemiem vidējiem ienākumiem).

     Piekļuve HCV ārstēšanai uzlabojas, bet ļoti ierobežota.  No 58 miljoniem cilvēku, kas 2019. gadā visā pasaulē dzīvoja ar HCV infekciju, aptuveni 21% (15,2 miljoni) zināja savu diagnozi, un no tiem, kuriem diagnosticēta hroniska HCV infekcija Līdz 2019. gada beigām aptuveni 62% (9,4 miljoni) cilvēku bija bijuši apstrādāts ar DAA.

     Profilakse

     Pret C hepatītu nav efektīvas vakcīnas, tāpēc profilakse ir atkarīga no veselības aprūpes pasākumiem un vīrusa riska samazināšanas augsta riska grupās.  Tas attiecas uz cilvēkiem, kas injicējas narkotikas, un vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, īpaši tiem, kuri ir inficēti ar HIV vai kuri veic HIV profilaksi pirms saskares.

     : Ietver profilakses pasākumus

     Droša un pareiza veselības aprūpes injekciju lietošana

     Droša apiešanās ar asiem priekšmetiem un atkritumiem un to likvidēšana

     Sniegt visaptverošus profilakses pakalpojumus injicējamo narkotiku lietotājiem

     Asins ziedošana HCV un HBV

     Veselības personāla apmācība un

     Asiņošanas novēršana dzimumakta laikā

     Kad jums vajadzētu redzēt savu ārstu?

     Ja Jums ir melnās dzeltes simptomi vai domājat, ka esat bijis pakļauts vīrusam, pierakstieties uz pārbaudi.Dzeltes cēloņi un ārstēšana pieaugušajiem

     Dzelte pieaugušajiem vai saukta arī par dzelti vai dzelti ir bieži sastopama jaundzimušo slimība, taču tā var skart cilvēkus jebkurā vecumā.  Ir svarīgi nekavējoties vērsties pie ārsta, ja Jums ir dzeltenuma simptomi.  Pieaugušajiem dzelte var liecināt par aknu, asins vai lapu problēmām.

     Dzeltes cēloņi pieaugušajiem

     Dzelte rodas, kad palielinās kaķa rubīna daudzums.  Kaķa rubīns ir dzeltena līdz oranža viela asinīs, kas atrodama sarkanajās asins šūnās.  Kad šīs šūnas mirst, aknas tās filtrē caur asinīm.  Bet, ja šajā sistēmā rodas defekts, tad aknas nedarbojas pareizi un sāk veidoties lielā daudzumā kaķu drupas, kas liek ādai izskatīties dzeltenai.

     Dzelte pieaugušajiem nav tik izplatīta kā bērniem, taču tai var būt daudz iemeslu.  Sīkāka informācija par dažiem no tiem ir šāda:

     * Hepatīts: šo infekciju parasti izraisa vīruss.Tā var būt īslaicīga vai pat hroniska.  Tas nozīmē, ka tas var ilgt līdz sešiem mēnešiem.  Dažu medikamentu lietošana un imūnsistēmas traucējumi var izraisīt hepatītu.Ar laiku hepatīts vispirms var bojāt aknas un izraisīt hepatītu.
     * Žultsvadu aizsprostojums: tie ir šauri kanāli, kuros tek šķidrums, ko sauc par žulti.  Šie kanāli ved žulti no aknām un lapām uz tievo zarnu.  Dažreiz šos žultsakmeņus bloķē vēža aknu slimība.  Ja tā, tie var izraisīt dzelti.
     * Aizkuņģa dziedzera vēzis: tas ir desmitais izplatītākais vēzis vīriešiem un devītais visbiežāk sastopamais sieviešu vēzis.Tas var arī bloķēt žultsvadus, kas var izraisīt dzelti.
     * Dažu medikamentu lietošana: penicilīns, kontracepcijas tabletes un steroīdu lietošana ir saistīta ar aknu slimībām.

     Dzeltes simptomi

     * Ādas un acu baltumu dzeltēšana.
     * Nieze
     * Slikta dūša vai vemšana
     * Svara zudums
     * Drudzis
     * Urīna krāsas kļūst tumšākas.

     Dzeltes diagnostika

     Ārsti parasti pārbauda kaķa rubīnu, kad parādās dzeltes simptomi, kas parāda, cik daudz vielas ir asinīs.  Ja pacientam ir dzelte, kaķa rubīna daudzums viņa asinīs būs lielāks.  Ārsti var nozīmēt pārbaudes un citus testus, lai uzzinātu par aknām pēc tam, kad ir noskaidroti simptomi.  CBC tiek darīts arī, lai noskaidrotu asins šūnu skaitīšanas cēloni.

     Dzeltes ārstēšana

     Lai to ārstētu, ir svarīgi zināt cēloni un ārstēt to.  Ja hepatīts izraisa dzelti, dzelte izdziedīs pati, tiklīdz slimība pāriet un aknas sāks dziedēt.
     Ja žultsvadā ir aizsprostojums un tas ir izraisījis dzelti, tad ārsts atver kanālu ar operāciju.Kādi pārtikas produkti ir dabiskās zāles pret dzelti?

     “Dzelti” labāk ārstē ar pārtiku nekā ar zālēm.  Šīs slimības gadījumā ir nepieciešami daži piesardzības pasākumi.  Pacientiem ar dzelti slimības laikā jāatturas no jebkādas fiziskas slodzes.  Izmantojiet augļus un neapstrādātus dārzeņus, nevis vārītus ēdienus sālī, piparos un eļļā.  Zemāk ir daži augļi, dārzeņi un garšaugi, kas ir arī barība pacientiem un slimības ārstēšana.

     Uzmanību

     Pārmērīga ledus lietošana izraisa aknu iekaisumu.  Izvairieties no tā, cik vien iespējams, neēdiet vistu vai smagu pārtiku, tas ietekmē aknu darbību, tāpēc izmantojiet tikai neapstrādātu dārzeņu vai augļu sulu.

     Ķirbis

     Sagrieziet skvošus mazos gabaliņos un vāriet, līdz tauku saturs ir niecīgs.  Pievieno koriandru, baltās ķimenes, ingveru, melnos piparus, vieglo sāli un ķiplokus.  Nepievienojiet sarkanos vai zaļos čili, jebkāda veida asas garšvielas un marinētus gurķus.Ja esat ļoti izsalcis, apēdiet ķirbju sēklas un dzeriet buljonu.  Pēc divu līdz trīs dienu liela bada ēdiet dubultmaizi, putras, zemesriekstu lēcas un rīsu putru, pat ļoti mazos daudzumos.  Redīsi, burkāni, gurķi, ķirbis, cukini var ēst arī vārītus vai neapstrādātus bez pipariem un asām garšvielām.  Ja jūtaties vājš, būs labāk, ja kopā ar ēdienu ēdīsiet tīru medu.

     Ingvers

     Pagatavo kafiju, iemērcot pusi ingvera smalki sagrieztu fenheli, vienu tējkaroti un desmit piparmētru lapiņas 250 ml ūdens un izdzer vienu tasi trīs līdz četras reizes dienā bez cukura.  Sajauc pusi tējkarotes svaigi malta ingvera, vienu tējkaroti ūdens, tikpat daudz citrona un piparmētru sulas, vienu tējkaroti medus.  Laizi to trīs līdz četras reizes dienā.

     Burkāni

     Pagatavojiet burkānu ievārījumu un katru dienu ēdiet vienu ēdamkaroti Ievārījuma pagatavošanas metode ir ņemt vienu kg labas kvalitātes burkānu, vienu kg medus un puslitru ūdens.  Burkānus pārgriež gareniski uz pusēm un liek ūdenī un vāra uz mazas uguns. Citā katlā pielej vienu litru ūdens un uzvāra atsevišķi.  Kad burkāni ir labi izkusuši, ielieciet tos burkā un pārklājiet ar vāku.  Otrajā dienā apēd divas ēdamkarotes.Pēc marmelādes apēšanas sasmalcina vienu tējkaroti fenheļa un piecus zaļos kardamonus, uzvāra tasi ūdens, izkāš un sajauc ar nedaudz cukura un izdzer.  Dzeriet fenheļa un kardamona tēju trīs reizes dienā, tas izārstē slimību.

     gurķi

     Pirms ēšanas apkaisa ar melno sāli, tas noņem siltumu no kuņģa un aknām.  To plaši izmanto dzelte.

     Redīsi

     Redīsi ir noderīgs dārzenis dzeltes slimniekiem. Ēdiet tos neapstrādātus. Ja žagaru ēšana kopā ar tiem palīdz paātrināt gremošanu.  Dzer redīsu sulu sajaucot ar cukuru, noder arī redīsu lapas.  Ņem vienu mārciņu lapu sulas un sajauc tajā divas ēdamkarotes desi cukura, izkāš un dzer vienu glāzi katru dienu septiņas dienas.

     Milicija

     Malati, fenhelis un kanēlis, visi priekšmeti trīs, trīs grami, naktī iemērc pusglāzē ūdens, no rīta nomazgā.  Sajauc tajā 50 ml redīsu lapu sulas un izdzer, no rīta tādā pašā veidā iemērc šos priekšmetus ūdenī un vakarā pagatavo sulu un izdzer.

     Arjuna lapas

     Ardžunas lapas vakarā noskalo māla podā, no rīta sasmalcina, izsijā tīrā katlā un izdzer.No rīta atkal iemērc šīs lapas ūdenī, vakarā izdzer to ūdeni.Izmantojot izārstēt slimību.

     Mango kurkuma

     Paņemiet septiņas tējkarotes mango un kurkuma pulvera, kas sajaukti ar medu, un lietojiet vienu tējkaroti katru dienu no rīta un vakarā.

     Akācijas ziedi

     Pēc akācijas ziedu žāvēšanas sasmalciniet to ar ēģiptiešu svaru. Ēdiet sešas porcijas katru dienu no rīta un vakarā vienu nedēļu.

     Gramu salmi

     Naktī glāzē ūdens iemērc sauju gramu miltu un no rīta izsijā.

     laims

     Izspiediet divu vai trīs citronu sulu un samaisiet to trīs pilienos ūdens.  Dzeriet to pirms gulētiešanas.  Tā lietošana četras līdz piecas dienas novērš dzeltes simptomus.

     کلونجی

     Sajauc pusi tējkarotes klondži eļļas tasē piena un izdzer to pirms gulētiešanas.

     لوکی

     Nomizo, sagriež un izspiež pienu.

     میتھرے

     Grieķu sēklas sauc par metru. Sasmalciniet vienu mārciņu metras un vienu mārciņu kardamona.  Lietojiet vienu tējkaroti no rīta un vakarā, uzdzerot tasi piena.

     granātābols

     Uz nakti ekstrahē apmēram 50 gramus granātābola sēklu un liek tīrā dzelzs traukā.No rīta sajauc ar Ēģiptes ūdeni un izdzer.Tad samaļ mārciņu vietējā cukura un fenheļa dvieli un liek iekšā. sajauc pudeli, tad turiet to saulē.  Pudele ir par ceturtdaļu tukša.  Neatstājiet to nedēļu, bet turpiniet to kratīt.

     cukurniedre

     Cukurniedru sula ir dzelti ārstējoša, tās bieža lietošana ne tikai novērš slimību, bet arī noņem tās izraisīto fizisko nespēku.

     Acu piens

     Akācija ir augs, kas ražo biezu baltu pienu, kad tās lapas vai zari tiek nolauzti.  Ielieciet trīs pilienus šī piena uz labās plaukstas un berzējiet ar to labās pēdas zoli.  Kad piens sāk pielipt, pārtrauciet vārīties un atstājiet uz 5 minūtēm, pēc tam nomazgājiet ar svaigu ūdeni.  Nākamajā dienā dariet to pašu ar kreiso roku un kāju.Tāpat ar abām rokām un kājām tukšā dūšā.Pēc nedēļas atbrīvosities no dzeltenās un melnās dzeltenības.

     Paniņas

     Paniņas ir labākais dzēriens pret šo slimību.  Ir izdevīgi glāzē paniņu pievienot šķipsniņu sāls, maltus melnos piparus un ķimenes un dzert divas reizes dienā.

     tomāts

     Pievienojiet šķipsniņu sāls un piparu pulvera glāzei tomātu sulas un izdzeriet to. Sazinieties ar Noor Health Life, lai iegūtu vairāk jautājumu un atbilžu.  E-pasts un WhatsApp var sniegt jums vieglu informāciju par veselību.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s