Nägemiskahjustus: põhjused – ravi

Noor Health Life

      1 Miks on nägemine nõrk?

      2 Tänapäeval nähakse lapsi kasutamas väga suuri prille, kas laste nägemispuue suureneb?  Milliseid meetmeid saab selle nõrkuse vältimiseks võtta?

      3 Mida see tähendab, et mõned inimesed mõtlevad positiivse arvu objektiivile, mõned negatiivsele arvule, samas kui paljud inimesed mõtlevad teatud nurga all olevale arvule?

      4 Kas regulaarne prillide kasutamine peatab koha number üks või kasvab see jätkuvalt?

      5 Millised on probleemid, mis kaasnevad prillide regulaarse mittekasutamisega?

      6 Millal prille kanda?  Töötamine lähedal või kaugel?

      7 Kas lähedal ja kaugel olevad prillid tuleks teha koos või eraldi?

      8 Kas nägemiskahjustuse vastu on muid ravimeid peale prillide?

      9 Milliseid muutusi teevad laseroperatsioonid silma sees?

      10 Millised on laserravi puudused?  Ja mida teha?

      11 Mis on Phakic IOL ja millistele patsientidele seda operatsiooni tehakse?

      Miks on nägemine nõrk?
   Kui sõber on Noor Terviseelult küsinud siis annan jälle infot uute silmade kohta.Loe hoolega ja püüa aru saada.  Ja ma kutsun teid kõiki veel kord üles toetama kerget terviseelu ja aitama vaeseid patsiente.Raha on asi, mis tuleb ja läheb, ei ole kunagi ega kunagi, kuid vaestel on õigus meil kõigil kokku tulla.Aidake, kui on kannatlik oma majas ja sul pole raha tema ravimiseks, siis arvad, mis sinu südamega juhtub.Nüüd loe edasi.
      Nägemispuudel on erinevaid põhjuseid nagu suurenemine, vigastus, suhkurtõbi jne, kuid enne neljakümnendat eluaastat on nõrkuse kõige levinum põhjus silmade ehitus.Tahan leida mitmekesisust.  Näete, et Kõigeväeline Jumal on loonud palju mitmekesisust selle igas aspektis.  Kui on lilli, on need värvilised, kui on linnud, siis värvilised.  Samamoodi ei tee silmade ehitus neid kõiki ühesuguseks.Selles on ka mitmekesisust.  Kui lapse keha kasvab, siis loomulikult läbivad ka silmad arenguprotsessi.  Samamoodi erinevad paljude laste sarvkesta horisontaalsed ja vertikaalsed kõverad.  Kõigil neil juhtudel on silmalau kohal olev kujutis hägune [fookusest väljas], mis muudab asjad uduseks.  Kui see on erineval viisil fikseeritud, hakkab see selgeks nägema.  Nii võime öelda, et nägemispuue ei ole haigus, vaid see on looduse mitmekesisus, nagu me ei saa nimetada värvimuutust haiguseks.  Kuid kui see nõrkus esmakordselt ilmneb, on see inimestel erinev.

      Tänapäeval nähakse lapsi kasutamas väga suuri prille.Kas laste nägemispuue suureneb?  Milliseid meetmeid saab selle nõrkuse vältimiseks võtta?

      Tegelikult ei ole laste nägemispuudesse haigestumine suurenenud, küll aga on suurenenud inimeste teadlikkus haigustest.  Lisaks on tõusnud haridustase, mis on parandanud hindamiskorda.  Varem ei teadnud paljud lapsed, et nende nägemine on nõrk.  Kuid osa Koraanist kinnitab, et proksimaalsetele objektidele pikaajaline keskendumine suurendab võimalust, et lapsed kaotavad nägemise, näiteks laste päheõppimisel, lastel, kes mängivad pidevalt arvutimänge. , Ja lastel, kes vaatavad väga kaua. teleri lähedal asuvates programmides.

      Mida see tähendab, et mõned inimesed mõtlevad positiivse arvu objektiivile, mõned negatiivsele arvule, samas kui paljud inimesed mõtlevad teatud nurga all olevale arvule?

      See, kelle silm on standardsuurusest väiksem, on selgelt nähtav positiivsete numbritega prille kandes ja see, kelle silm on suur, on selgelt nähtav negatiivsete numbritega prille kandes.  Need, kelle sarvkest erinevad horisontaalse ja vertikaalse sfääri poolest, on nummerdatud teatud nurga all, mida nimetatakse silindrinumbriks.

      Kas regulaarne prillide kasutamine peatab koha number üks või kasvab see jätkuvalt?

      Kuna prillid ei kõrvalda haiguse põhjust, vaid ainult ravivad sümptomeid, on muutunud väärarusaamaks, et regulaarne prillide kasutamine peatab koha number üks.  Silma struktuur muutub tavaliselt kuni 18. eluaastani, seega prillide arv muutub kuni selle ajani, olenemata sellest, kui palju te prille regulaarselt kasutate.  Prillide mittekandmisest võib kaasneda palju muid probleeme, kuid nägemise kaotamine või paranemine on täiesti vale.  Tavaliselt pärast seda vanust peatub arv ühes kohas, kuna see protsess jätkub lapsepõlves, muutub ka prillide arv pidevalt.  Seetõttu tuleks laste prillide arvu aeg-ajalt kontrollida, et prillide arvu tuleks muuta nii palju, kui struktuur muutub.  Samamoodi hakkab keha tavaliselt pärast neljakümnendat eluaastat uuesti muutuma, nagu ka juuksed hakkavad valgeks minema.  Või kui esimene objektiiv ei näinud just praegu välja, võib seda vaja minna, esimese objektiivi number hakkab muutuma või lähi- ja kaugemal olev arv erineb.  Enne tehti kogu töö läbi ühe objektiivi, nüüd jääb tegemata.

      Millised on probleemid, mis kaasnevad prillide mittekasutamisega?

      Ei ole selge, mille jaoks peavad silmad mediteerima ja pingutama.

      Mõjutatud on laste lugemine ja muu jõudlus.  Tekivad psühholoogilised probleemid, lastel tekivad peavalud, mis on vahel nii tugevad, et tekib ka oksendamine.

      Kui üks silm on teisest palju nõrgem, siis on nõrgema silma areng häiritud.  Aju ei suuda sellest silmast saadavat infot vastu võtta ja isegi selle ajuosa areng on häiritud.Seda seisundit nimetatakse amblüoopiaks.  Kui see avastatakse enne kaheteistkümnendat eluaastat, on peaaegu 100% paranemine võimalik, kuid hiljem muutub ravi võimatuks.

      Silm, millel see defekt on, muutub paljudel inimestel kissitavaks.  See defekt võib ilmneda nii lapsepõlves kui ka vanemas eas.

      Töövõime väheneb ja paljudel tekivad ka psühholoogilised probleemid.

      Millal kanda prille?  Töötamine lähedal või kaugel?

      Oluline on alati kasutada mis tahes arvu, mis ilmub enne neljakümnendat eluaastat (olgu see positiivne, negatiivne või silindriline). Vajalik ainult kauguse jaoks või ainult lähedal.

      Kas lähi- ja kaugemad prillid tuleks teha koos või eraldi?

      See on palju seotud töö ja vajadusega.  Erinevatel vahemaadel töötavaid prille on kolme tüüpi: bifokaalsed trifokaalsed ja multifokaalsed.

      Kas nägemiskahjustuse vastu on muid ravimeid peale prillide?

      Väga vähe on inimesi, kelle nägemine on mingil põhjusel halvenenud või selle taga on ravimatu põhjus, näiteks diabeet.Uneapnoe, eriti limbaalse konjunktiviidi tõttu on aga tegemist allergia liigiga.  Muidugi on sellistele inimestele kasu meditsiinist, aga sellistele inimestele ei tule kasu isegi prillidest.Mayo Pithak või mõni muu retsept on alla tulnud.Paljud on tulnud,et mind on ravitud.Vaadake kui palju vahet see on teinud?  Kontrollimisel tundub number sama, mis vanasti, aga sümptomid on kindlasti alla surutud.Võimalik, et näiteks laserimplantaadid, phaco operatsioon, fakiline IOL, sarvkesta rõngad sobituvad sarvkesta sisse.  Siiski on tõsiasi, et enim kasutatav ja testitud meetod on laser.

      Milliseid muutusi teevad laseroperatsioonid silma sees?

      Kuna sarvkesta sfääri muutmine võib muuta selle võimet valgust fokuseerida, muudab laser sarvkesta välispinna sfääri.  Olenevalt objektiivi suurusest muudetakse osad ümaramaks ja osad vähem ümaramaks.  Selle muutuse tulemusena hakkab erinevatelt objektidelt peegelduv valgus võrkkestale korralikult fokusseerima ja silm hakkab selgelt nägema ilma igasuguse toeta (st prillid või kontaktläätsed jne).  Järgmistel piltidel on selle toimingu protseduur lahti seletatud.

      Millised on laserravi puudused?  Ja mida teha?

      Ravi tulemused on parimad väikese arvu puhul, kuid kui see arv on väga suur, näiteks kuusteist või seitseteist, siis kasutatakse laseri asemel Phakic IOL meetodit ja seegi on väga edukas.  Muidugi, kui kellelgi on juba silmahaigus, mida ei saa püsivalt välja ravida, siis võivad tekkida kahjustused, näiteks sarvkesta krooniline haigus, kui sarvkest on pidevalt põletikus jne.  See ravi on tervete silmade jaoks väga kasulik.  Mis puutub riskidesse, siis on tõsiasi, et see ravi on väga lihtne ja ohutu. Kallis ainult sellepärast, et selle masinad ja muud tarvikud on väga kallid. See on õige asi ja sellega see peaks lõppema.  Mida selleks vaja on?  Peab olema 18–40 aastat vana, tee plaan, pane see prioriteetide hulgas esikohale ja ei taha midagi erilist.  See võtab kümme kuni viisteist minutit, ainult kaks või kolm päeva hiljem.

      Mis on phakic IOL ja millistele patsientidele seda operatsiooni tehakse?

      See on ka lääts, mida saate nimetada kontaktläätsedeks ja IOL-iks.  See paigaldatakse kirurgiliselt silma sisse, kuid loomulikku läätse sobitamiseks ei eemaldata.Pärast operatsiooni on patsiendil silmas kaks läätse, üks loomulik ja teine ​​kunstlik.  Seda on kahte tüüpi, nagu on näidatud alloleval pildil.  See objektiiv sobib kõige paremini inimestele, kellel on väga suur läätsede arv ja kellel ei ole laseroperatsiooni.

     Kuidas nägemispuudest üle saada?

     Nägemine hakkab vanusega nõrgenema ja prillid kuluvad.  Siiski on oluline hoida silmad lahti.

     See võib tunduda hirmutav ülesanne, kuid see pole nii. Vananedes saate oma nägemist parandada.

     Halva nägemise tunnused

     Öeldakse, et ettevaatus on parem kui ravi Kui leiate endalt järgmised sümptomid, pöörduge koheselt arsti poole.

     Valu silmades

     Meie silmad toimivad läätsena, mis kohanduvad erinevatel kaugustel asuvate objektide nägemiseks.  Kuid kui teil on raskusi asjade kauguses nägemisega, peavad silmad veidi rohkem töötama, mis võib põhjustada selliseid sümptomeid nagu valu, väsimus, vesised silmad või kuivus.

     Peavalu käes

     Surve või pinge silmades põhjustab peavalu, kuna silmad peavad oma töö tegemiseks rohkem pingutama, mille tagajärjeks on valu silmade ümber, eriti raamatut lugedes, arvutiga töötades.Või tahvlile vaadates.  Kui silmad peavad keskenduma asjade nägemisele, on lihased sunnitud rohkem pingutama, mis põhjustab peavalu.  Kui teete midagi tähelepanuga, tehke viieteistkümne- kuni kolmekümnesekundiline paus.

     Kahanda silmi

     Silmalaugude kerge sulgemine, kui näete selgelt, tähendab, et teie nägemine halveneb.  Silmade pigistamine aitab hästi näha, kuid seda pikalt tehes võib nägemine halveneda, tekitades samas ka peavalu.

     Raske näha eredas valguses

     Kui silmad hakkavad eredas valguses kipitama, tähendab see nägemise halvenemist, sest see ere valgus sunnib silmi kokku tõmbuma, mille tagajärjel peavad nad rohkem pingutama.

     Vähendage ekraanikasutust

     Nägemist võib mõjutada ka telefoni või arvutiekraani kasutamise kestus, kaks tundi või rohkem päevas digiekraani jõllitamine võib kaasa tuua digitaalse silmade väsimise.  See võib põhjustada silmade punetust, sügelust, kuivust, udusust, väsimust ja peavalu.  Selle vältimiseks on vaja ekraani kasutamine peatada.

     Vältige suitsetamist

     Suitsetamine põhjustab vananedes nägemise kaotust ja nägemisnärve.  Lisaks põhjustab diabeet ka silmaprobleeme.

     Jätkake kontrollimist

     Silmade tervise jaoks on oluline harjumuseks neid kontrollis käia.Selle harjumusega saab igasugusest nägemisprobleemist kohe alguses kinni püüdes.  Kui teil on sagedased peavalud, teie silmad väsivad pärast millegi lugemist, peate seda koomale tõmbama, et midagi näha või lähedalt raamatut lugema – see kõik võib olla kehva nägemise tagajärg.

     Looduse halvenemine

     Teie kaks silma moodustavad kaks kujutist, mille aju liidab üheks, kuid kui ühe silma nägemine halveneb, ei ole ajus tekkiv pilt õige, mistõttu võib tekkida halb enesetunne.  Asjatundjate sõnul näeb aju sellistel puhkudel kahte erinevat pilti ja neil on raske neid omavahel kombineerida.

     Kasulikud toidud nägemise teravdamiseks

     Nägemine on hindamatu looduse õnnistus, mida saame kaitsta, süües järgmisi toite.

     بھنڈی

     Okra sisaldab selliseid ühendeid nagu zeaksantiin ja luteiin, mis võivad aidata parandada nägemist.  Okra sisaldab ka palju C-vitamiini, mis on hea silmade tervisele.

     aprikoos

     Nägemine muutub vanusega nõrgemaks, kuid arstid usuvad, et beetakaroteen aitab säilitada head nägemist.  Samuti väidetakse, et C-vitamiini, E-vitamiini, tsingi ja vaserikaste toitude igapäevane söömine parandab nägemist.  Kõik need toitained sisalduvad aprikoosides, mis vähendab nägemise ähmastumise ohtu 25%.

     Porgand

     Porgand sisaldab A-vitamiini, mis aitab silmamembraanidel ja teistel osadel paremini toimida.Porgandi igapäevane kasutamine parandab ka nägemist.

     Kapsas

     Luteiin on antioksüdant, mis aitab parandada nägemist.  Kapsas on ka rohkesti C-vitamiini ja beetakaroteeni.

     Puuviljad

     Kellele ei meeldiks puuvilju süüa?  Talve lähenedes kasvab soov puuvilju süüa.  Puuviljad, nagu mandlid, kreeka pähklid ja india pähklid, sisaldavad palju oomega-3 rasvhappeid.  See annab silmalaugudele jõudu ereda valgusega tõrjumiseks ning aitab ka ennetada vanusega tekkivaid silmaprobleeme.  Rohkemate küsimuste ja vastuste saamiseks võite ühendust võtta Noor Health Life’iga e-posti ja WhatsAppi kaudu.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s