לקות ראייה: גורמים – טיפול

Noor Health Life

      1 מדוע הראייה חלשה?

      2 כיום רואים ילדים משתמשים במשקפיים גדולים מאוד, האם לקות הראייה אצל ילדים גוברת?  מהם האמצעים שניתן לנקוט כדי למנוע חולשה זו?

      3 מה זה אומר שחלק מהאנשים חושבים על העדשה של מספר חיובי, חלקם חושבים על מספר שלילי, בעוד שאנשים רבים חושבים על מספר בזווית מסוימת?

      4 האם שימוש קבוע במשקפיים עוצר את המקום מספר 1 או שהוא ממשיך לגדול?

      5 מהן הבעיות הנלוות לאי שימוש קבוע במשקפיים?

      6 מתי להרכיב משקפיים?  עובדים קרוב או רחוק?

      7 האם יש ליצור את המשקפיים הקרובים והרחוקים ביחד או בנפרד?

      8 האם יש תרופה לליקוי ראייה מלבד משקפיים?

      9 אילו שינויים עושים פעולות לייזר בתוך העין?

      10 מהם החסרונות של טיפול בלייזר?  ומה לעשות?

      11 מהו Phakic IOL ובאילו סוג מטופלים מתבצעת הפעולה הזו?

      מדוע הראייה חלשה?
   אם חבר שאל את נור בריאות לייף אז אני מספק שוב מידע על עיניים חדשות קרא בעיון ונסה להבין.  ואני קורא לכולכם שוב לתמוך בחיי הבריאות הקלים ולעזור לחולים המסכנים. כסף הוא דבר שיבוא וללכת הוא אף פעם ולעולם לא אבל לעניים יש זכות על כולנו להיפגש. עזרה אם יש סבלני בביתך ואין לך כסף לטפל בו אז תנחש מה יקרה ללב שלך עכשיו קרא עוד.
      ישנם גורמים שונים לליקוי ראייה כמו הגדלה, פציעה, סוכרת וכו’ אך הסיבה השכיחה ביותר לחולשה לפני גיל ארבעים היא מבנה העין, אני רוצה למצוא גיוון.  אתה רואה שאללה הכול יכול יצר מגוון רב בכל היבט שלו.  אם יש פרחים, הם יהיו צבעוניים, אם יש ציפורים, הם יהיו צבעוניים.  באותו אופן, מבנה העיניים לא הופך את כולן לאותו דבר, יש בו גם גיוון.  כאשר הגוף של ילד גדל, כמובן, גם העיניים עוברות תהליך התפתחותי.  באופן דומה, הקימורים האופקיים והאנכיים של הקרנית של ילדים רבים שונים.  בכל המקרים הללו, התמונה שנוצרת מעל העפעף מטושטשת [לא בפוקוס], מה שגורם לדברים להיראות מטושטשים.  כאשר זה מתוקן בדרכים שונות, זה מתחיל להיראות ברור.  בדרך זו אנו יכולים לומר כי לקות ראייה אינה מחלה אלא היא מגוון של טבע כפי שאנו לא יכולים לקרוא לשינוי הצבע של האדם מחלה.  עם זאת, כאשר חולשה זו באה לידי ביטוי לראשונה, היא משתנה מאדם לאדם.

      כיום רואים ילדים משתמשים במשקפיים גדולים מאוד האם לקות הראייה אצל ילדים גוברת?  מהם האמצעים שניתן לנקוט כדי למנוע חולשה זו?

      למעשה, השכיחות של לקות ראייה בילדים לא עלתה אך המודעות של אנשים למחלות עלתה.  כמו כן, גדל יחס ההשכלה, מה ששיפר את יחס ההערכה.  בעבר ילדים רבים לא ידעו שראייתם חלשה.  עם זאת, חלק מהקוראן מאשר שהתמקדות באובייקטים פרוקסימליים לפרקי זמן ארוכים מגבירה את הסיכוי לילדים לאבד את הראייה, למשל, בשינון ילדים, בילדים שמשחקים כל הזמן במשחקי מחשב. , וילדים שצופים זמן רב מאוד. תוכניות היושבות קרוב מאוד לטלוויזיה.

      מה זה אומר שחלק מהאנשים חושבים על העדשה של מספר חיובי, חלקם חושבים על מספר שלילי, בעוד שאנשים רבים חושבים על מספר בזווית מסוימת?

      זה שהעין שלו קטנה מהגודל הסטנדרטי ניתן לראות בבירור על ידי הרכבת משקפי מספר חיובי ואת זה שעינו גדולה ניתן לראות בבירור על ידי הרכבת משקפי מספר שלילי.  אלו שקרניותיהם שונות בכדורים האופקיים והאנכיים שלהם ממוספרים בזווית מסוימת הנקראת מספר גליל.

      האם שימוש קבוע במשקפיים עוצר את המקום מספר 1 או שהוא ממשיך לגדול?

      מאחר שמשקפיים אינם מונעים את הגורם למחלה אלא רק מטפלים בתסמינים, הפכה לתפיסה מוטעית ששימוש קבוע במשקפיים עוצר את המקום מספר אחת.  מבנה העין משתנה בדרך כלל עד גיל 18 שנים, כך שמספר המשקפיים ממשיך להשתנות עד אז, לא משנה כמה אתה משתמש במשקפיים באופן קבוע.  ישנן בעיות רבות אחרות שעלולות להיגרם מאי מרכיבים משקפיים, אבל זה ממש לא בסדר לאבד את הראייה או להשתפר.  בדרך כלל לאחר גיל זה המספר נעצר במקום אחד. ככל שתהליך זה נמשך במהלך הילדות, גם מספר המשקפיים משתנה כל הזמן.  לכן יש לבדוק מעת לעת את מספר המשקפיים לילדים כדי לשנות את מספר המשקפיים ככל שהמבנה משתנה.  באותו אופן, לאחר גיל ארבעים, הגוף בדרך כלל מתחיל להשתנות מחדש, בדיוק כמו שהשיער מתחיל להלבין.  או אם העדשה הראשונה לא נראתה כרגע, ייתכן שיהיה צורך בכך, המספר של העדשה הראשונה מתחיל להשתנות, או שהמספר הקרוב והרחוק הופך להיות שונה.  קודם כל העבודה נעשתה דרך עדשה אחת, עכשיו היא לא נעשית.

      מהן הבעיות הנלוות לאי שימוש קבוע במשקפיים?

      לא ברור, בשביל מה העיניים צריכות לעשות מדיטציה ולהתאמץ.

      קריאה וביצועים אחרים של ילדים מושפעים.  נוצרות בעיות פסיכולוגיות, כאבי ראש מופיעים בילדים שלעיתים הם כה קשים עד שמתרחשות גם הקאות.

      אם עין אחת חלשה בהרבה מהשנייה, אזי התפתחות העין החלשה נפגעת.  המוח אינו מסוגל לקלוט את המידע המתקבל מאותה עין ואף התפתחותו של אותו חלק במוח נפגעת.מצב זה נקרא אמבליופיה.  אם זה מתגלה לפני גיל שתים עשרה, אז כמעט 100% ריפוי אפשרי, אבל מאוחר יותר זה הופך להיות בלתי אפשרי לרפא.

      העין עם הפגם הזה הופכת לפזילה אצל אנשים רבים.  פגם זה יכול להופיע בילדות כמו גם בגיל מבוגר.

      כושר העבודה פוחת ורבים מפתחים גם בעיות פסיכולוגיות.

      מתי להרכיב משקפיים?  עובדים קרוב או רחוק?

      חשוב להשתמש בכל מספר שמופיע לפני גיל ארבעים (בין אם חיובי, שלילי או גלילי) כל הזמן. צריך רק למרחק או רק לקרוב.

      האם המשקפיים הקרובים והרחוקים צריכים להיעשות ביחד או בנפרד?

      זה קשור הרבה לעבודה ולהכרח.  ישנם שלושה סוגים של משקפיים הפועלים במרחקים שונים: טריפוקל דו-פוקל ומולטיפוקל.

      האם יש תרופה לליקוי ראייה מלבד משקפיים?

      יש מעט מאוד אנשים שהראייה שלהם לקויה מסיבה כלשהי או שיש מאחוריה סיבה חשוכת מרפא, כמו סוכרת, אולם עקב דום נשימה בשינה, בעיקר דלקת לחמית הלימבלית, מדובר בסוג של אלרגיה.  כמובן שאנשים כאלה מרוויחים מרפואה, אבל אנשים כאלה אפילו לא מרוויחים ממשקפיים. ירד מאיו פיתאק או כל מרשם אחר. הגיעו הרבה אנשים שטופלתי. רואים כמה זה עשה הבדל?  בבדיקה נראה שהמספר זהה לבעבר, אבל התסמינים בהחלט מדוכאים, אולי למשל שתלי לייזר, פעולת פאקו, IOL phakic, טבעות קרנית המתאימות בתוך הקרנית.  עם זאת, עובדה היא שהשיטה הנפוצה והנבדקת ביותר היא לייזר.

      אילו שינויים עושים פעולות לייזר בתוך העין?

      מכיוון ששינוי הכדור של הקרנית יכול לשנות את יכולתה למקד את האור, הלייזר משנה את הכדור של פני השטח החיצוניים של הקרנית.  בהתאם לגודל העדשה, חלקים מסוימים נעשים מעוגלים יותר וחלקים מסוימים עשויים פחות מעוגלים.  כתוצאה משינוי זה, האור המוחזר מעצמים שונים מתחיל להיות ממוקד כראוי ברשתית והעין מתחילה לראות בבירור ללא כל תמיכה (כלומר משקפיים או עדשות מגע וכו’).  בתמונות הבאות, ההליך של פעולה זו הוסבר.

      מהם החסרונות של טיפול בלייזר?  ומה לעשות?

      תוצאות הטיפול הן הטובות ביותר למספר קטן, אולם אם המספר גבוה מאוד, כמו שש עשרה או שבע עשרה, אזי משתמשים בשיטת Phakic IOL במקום לייזר וגם זה מאוד מוצלח.  כמובן שאם למישהו יש כבר מחלה בעיניים שאי אפשר לרפא לצמיתות אז יכולים להיות נזקים כמו מחלה כרונית של הקרנית, אם הקרנית כל הזמן דלקתית וכו’.  טיפול זה שימושי מאוד בעין בריאה.  בכל הנוגע לסיכון, עובדה שהטיפול הזה הוא מאוד פשוט ובטוח. יקר רק בגלל שהמכונות שלו ושאר האביזרים יקרים מאוד. זה הדבר ההגון לעשות, וזה צריך להסתיים בזה.  מה צריך?  חייב להיות בן 18 עד 40, להכין תוכנית, לשים אותה בראש סדר העדיפויות ולא רוצה שום דבר מיוחד.  זה לוקח עשר עד חמש עשרה דקות, רק יומיים או שלושה לאחר מכן.

      מהו IOL phakic ועל איזה סוג של חולים מתבצעת הפעולה הזו?

      זו גם עדשה שאפשר לקרוא לה עדשת מגע ו-IOL.  היא מותאמת בניתוח בתוך העין, אך העדשה הטבעית אינה מוסרת כדי להתאים אותה, לאחר הניתוח יש למטופל שתי עדשות בעין, האחת טבעית והשנייה מלאכותית.  ישנם שני סוגים של זה כפי שמוצג בתמונה למטה.  עדשה זו היא הטובה ביותר עבור אנשים שיש להם ספירת עדשות גבוהה מאוד ואינם עוברים ניתוח לייזר.

     איך להתגבר על לקות ראייה?

     הראייה מתחילה להיחלש עם הגיל והמשקפיים הופכים בלויים.  עם זאת, חשוב לשמור על עיניים מקולפות.

     זה אולי נראה כמו משימה מרתיעה, אבל זה לא. אתה יכול לשפר את הראייה שלך עם הגיל.

     סימנים של ראייה לקויה

     אומרים שעדיף אמצעי זהירות על ריפוי כאשר אתה מוצא את התסמינים הבאים בעצמך, התייעצי מיד עם רופא.

     כאב בעיניים

     העיניים שלנו פועלות כעדשה, המתאימה את עצמה לראות עצמים במרחקים שונים.  אבל כאשר אתה מתקשה לראות דברים מרחוק, העיניים צריכות לעבוד קצת יותר קשה, מה שעלול להוביל לתסמינים כמו כאב, עייפות, עיניים דומעות או יובש.

     עם כאב ראש

     לחץ או מתח בעיניים גורמים לכאבי ראש, מכיוון שהעיניים צריכות לעבוד קשה יותר כדי לבצע את עבודתן, וכתוצאה מכך כאבים סביב העיניים, במיוחד קריאת ספר, עבודה על מחשב.או כאשר מסתכלים על לוח.  כאשר העיניים צריכות להתמקד בראיית דברים, השרירים נאלצים לעבוד קשה יותר, מה שגורם לכאבי ראש.  אם אתה עושה משהו עם תשומת לב, קח הפסקה של חמש עשרה עד שלושים שניות.

     לכווץ עיניים

     סגירה קלה של העפעפיים, אם אתה יכול לראות בבירור, פירושה שהראייה שלך מתדרדרת.  לחיצת העיניים עוזרת לראות היטב, אך פעולה זו לאורך זמן עלולה להחמיר את הראייה, תוך כדי כאבי ראש.

     קשה לראות באור בהיר

     אם העיניים מתחילות לעקוץ באור בהיר, זה אומר שיש פגיעה בראייה, כי האור הבהיר הזה מאלץ את העיניים להתכווץ, וכתוצאה מכך הן צריכות לעבוד קשה יותר.

     צמצם את השימוש במסך

     גם משך השימוש בטלפון או במסך מחשב יכול להשפיע על הראייה, בילוי של שעתיים או יותר ביום בהייה במסך דיגיטלי עלול להוביל למאמץ דיגיטלי בעיניים.  זה יכול להוביל לאדמומיות, גירוד, יובש, טשטוש, עייפות וכאבי ראש בעיניים.  כדי להימנע מכך יש צורך להשהות את השימוש במסך.

     הימנעו מעישון

     עישון גורם לאובדן ראייה ולפגיעה בעצבי הראייה ככל שאנו מתבגרים.  בנוסף, סוכרת גורמת גם לבעיות עיניים.

     תמשיך לבדוק

     חשוב לבריאות העיניים לעשות להן הרגל להיבדק. בעזרת הרגל זה, ניתן להתגבר בקלות על כל סוג של בעיית ראייה על ידי הדבקה בהתחלה.  אם יש לך כאבי ראש תכופים, העיניים שלך מתעייפות לאחר קריאת משהו, אתה צריך לכווץ אותם כדי לראות משהו או שאתה צריך לקרוא ספר קרוב – הכל יכול להיות תוצאה של ראייה לקויה.

     הידרדרות הטבע

     שתי העיניים שלך יוצרות שתי תמונות, שהמוח מתמזג לאחת, אבל כאשר הראייה של עין אחת מתדרדרת, התמונה שנוצרת במוח אינה נכונה, מה שעלול לגרום לך להרגיש בחילה.  לדברי מומחים, במקרים כאלה המוח רואה שתי תמונות שונות וקשה להם לשלב ביניהן.

     מזונות שימושיים לחידוד הראייה

     הראייה היא ברכה שלא תסולא בפז של הטבע, שעליה נוכל להגן על ידי אכילת המאכלים הבאים.

     بھنڈی

     במיה מכילה תרכובות כמו זאקסנטין ולוטאין, שיכולים לעזור בשיפור הראייה.  במיה מכילה גם רמות גבוהות של ויטמין C, מה שטוב לבריאות העיניים.

     מִשׁמֵשׁ

     הראייה נחלשת עם הגיל, אך הרופאים מאמינים שבטא קרוטן עוזר לשמור על ראייה טובה.  עוד נאמר כי אכילת מזונות עשירים בויטמין C, ויטמין E, אבץ ונחושת מדי יום משפרת את הראייה.  כל הרכיבים התזונתיים הללו קיימים במשמשים, המפחיתים את הסיכון לטשטוש ראייה ב-25%.

     גזרים

     גזר מכיל ויטמין A המסייע לקרום העיניים ולחלקים אחרים לתפקד טוב יותר, שימוש יומיומי בגזר גם משפר את הראייה.

     כרוב

     לוטאין הוא נוגד חמצון המסייע לשיפור הראייה.  הכרוב עשיר גם בויטמין C ובטא קרוטן.

     פירות

     מי לא אוהב לאכול פירות?  ככל שהחורף מתקרב, הדחף לאכול פירות גובר.  פירות כמו שקדים, אגוזי מלך וקשיו עשירים בחומצות שומן אומגה 3.  זה נותן לעפעפיים את הכוח להדוף אור בהיר וגם עוזר למנוע בעיות עיניים המתרחשות עם הגיל.  ניתן ליצור קשר עם נור בריאות לייף במייל ובוואטסאפ לשאלות ותשובות נוספות.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s