Valged laigud nahal võivad olla kahjutud või isegi ohtlikud.

Noor Health Life

   Erinevatel eluetappidel toimub meie nahas, eriti näonahas palju muutusi, mille tagajärjel tekivad vahel küüned, vistrikud ebamugavustunnet, vahel laigud, mis vahel paranevad ise või peale ravi.Samas on kaks tüüpi. plekkide eemaldamine nahal nõuavad erilist tähelepanu.  Esimene on mustad laigud, mis tekivad liblikate kujul mis tahes näoosale põletuste, lõikehaavade, mis tahes haiguse või raseduse, raske aneemia või ravimite mõju tõttu, kui neid õigel ajal märgatakse.Kui ülim otsekohene retseptid ei kasutata ja järgitakse arsti juhiseid, siis need laigud kaovad või tuhmuvad.

   Kui aga mõnele kehaosale (nt näole, kaelale, õlgadele, rinnale, seljale või reitele) tekib valge laik, on see põhjust muretsemiseks, mida ei tohiks tähelepanuta jätta.  Need valged laigud jagunevad nelja tüüpi.  Esimene tüüp koosneb pisikestest valgetest helepruunidest toonidest, mis on kahjutud ja ravitavad.  Neid põhjustab väike seen, mis põhjustab naha pinnale plekid.  Nende laikude pind on kergelt paistes ja kaob tavaliselt kerge hõõrdumise korral.  Need laigud on suvel rohkem väljendunud ja talvel tuhmuvad.  Mõnikord muutuvad need märgatavaks liigse higistamisega, kuid muutuvad pärast vanniskäiku veidi heledamaks.  Tumedama jumega inimestel tekivad need valged laigud nahale eemalt, heleda jumega aga pigem roosad.

   Muide, need laigud ei põhjusta sügelust, kuid mõnel juhul teatatakse ka sügelusest.  Kui üks inimene majas saab nende valgete laikude ohvriks, võib see mõjutada ka teisi inimesi.  Seetõttu on parem, kui patsient järgib ravi ajal ettevaatusabinõusid.  Näiteks pange kõrvale esemed, mida kasutate, nagu rätikud, taskurätikud, riided jne.

   Teist tüüpi kuuluvad ümmargused valged laigud, mis ilmuvad poiste ja tüdrukute näole kareda pinnaga.  Vahel on tunne, nagu oleks nahk kuivanud ja valgeks läinud, nad ei sügele.  Levinud väärarusaam nende valgete laikude kohta on, et need tekivad kaltsiumipuudusest, kuid nende täppide tekkepõhjuseid on ka palju muid põhjuseid, millest olulisim on laste halb tervis isegi päikese käes viibides. samuti võivad need laigud olla mõjutatud.  Samuti põhjustavad neid mõnel juhul kõhuussid.  Need laigud tekivad ka otsaesisele, põskedele, lõuale ja aeg-ajalt ka kaelale, kuid need ei ole nakkavad ja kaovad ise ilma ravita.

   Kolmas liik hõlmab pidalitõbe, mis on nakkav haigus, mida põhjustab bakter nimega M. lepra.  Tavaliselt mõjutab haigus nahka ja närve.  Sellel on neli etappi.  Esimeses etapis tekib patsiendi kehale valge ring, eriti põskedele, kätele, reitele ja tuharatele.Ja see tunneb tuimust.  See on haiguse väga oluline sümptom, kuna haigus on selles staadiumis varajases staadiumis, siis õige diagnoosi ja kohese ravi korral saab haigust kontrolli all hoida.  Hilinemisel võib haigus kiiresti levida ja muutuda ravimatuks.

   Neljandasse tüüpi kuuluvad verevalumid.  See haigus ei ole nakkav.  Esialgu tekib ükskõik millisele kehaosale poolvalge laik ja kui nende laikude vahel on karvu, läheb see ka valgeks.  Kui need laigud on peanahal, muutuvad karvanääpsud valgeks.

   Mõnel juhul jäävad laigud samaks aastaid ja mõnel inimesel levivad nii kiiresti, et kogu keha kattub valgete laikudega.  Kõhulahtisust põdevad patsiendid ei talu päikese intensiivsust, lisaks ei ole neil ebamugavustunnet ja üldiselt on nad terved.

   Samuti on mõned valged laigud, mida kutsume.  Need plekid on tavaliselt tingitud näo ilust, näiteks paljudel naistel ja tüdrukutel, kui nad kasutavad jume valgendamiseks korduvalt valgendavat kreemi, mille tagajärjel kahjustatakse nende loomulikku nahka.

   Samuti võivad allergiate korral tekkida sügelevad ja põletavad laigud Samamoodi võib nahale plekke tekitada ka keemilise henna kasutamine.  Kuid olgu laigud mustad või valged, ei tohiks neid ignoreerida ja iseravi asemel pöörduda koheselt nahaarsti poole ja saada täielik ravi.Miks need valged laigud kehale tekivad?

   Olete sageli näinud inimesi, kelle nahal on märgatavad valged laigud, kuid miks see juhtub ja kuidas on võimalik seda vältida?

   See haigus või vaev teeb inimestele suurt muret, mis on samuti üsna märkimisväärne.
   Noor Terviseelu Instituudi eriarstid, professorid, kirurgid, konsultandid.  Kõikide nende ekspertide sõnul võib Noor Terviselu anda teile kõike head.  Ja Noor Terviseelu kutsub taaskord üles toetama vaeseid ja aitama neid, kes on haiglates Noor Terviseelu aitab abivajajaid Taaskord kutsun üles toetama Noor Terviseelu ja aitama vaeseid patsiente läbi Noor Terviseelu.  Tänan teid kõiki.  Kui loete mõnda Noor Terviseelu postitust, siis lugege seda hoolikalt.  Loe edasi.
   Tavaliselt arvatakse, et see haigus, mida nimetatakse bursaks, on reaktsioon piima joomisele pärast kala söömist, kuid arstiteadus eitab seda.

   Tegelikult tekib see siis, kui rakud, mis annavad nahale loomuliku värvi, lõpetavad teatud pigmentide tootmise.
   6 Nahal ilmnevad haigused

   Noor Terviseelu andmetel avaldub haigus enamasti väikeste armide või valgete laikudena.

   Tervelt 70 miljonit inimest üle maailma on haigestunud sellesse haigusesse, mida tuntakse ka kui autoimmuunhaigust, sest sellega kokkupuutel ründab organismi immuunsüsteem rakke, mis töötavad kiiresti värvi taastamiseks.

   Kui see on alguses kinni püütud ehk siis, kui laigud nahale ei teki, kuid värvus on hele, siis on tõenäolisem, et nahk taastub algsesse vormi.

   Nahahaiguste põhjuste vahelduvvoolu kasutamine: uuringud

   Muide, selle haiguse ravis on ekspertide ees seisev eesmärk kiiresti värvi taastada ja selle mõju säilitada.

   Sel eesmärgil kasutatakse põletiku kontrolli all hoidmiseks teatud steroidseid kreeme, samas kui Oion Mint võib olla kasulik.

   Mõnel juhul muudab teraapia mõjutamata naha värvi heledamaks, et muuta valged laigud paremini märgatavaks.

   Võimalused on ka valgusteraapia ja kirurgia.  Lisaküsimuste ja vastuste saamiseks saate Noor Health Life’i meili teel ja võtke meiega ühendust WhatsAppis.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s