Derideki beyaz lekeler zararsız ve hatta tehlikeli olabilir.

Noor Health Life

     Yaşamın farklı evrelerinde cildimiz özellikle yüz derisi birçok değişikliğe uğrar ve bunun sonucunda bazen tırnaklar, sivilceler rahatsızlık verir, bazen lekeler bazen kendi kendine bazen de tedavi sonrası iyileşir. Ciltteki kusurlar özel dikkat gerektirir.  Birincisi, yanık, kesik, herhangi bir hastalık veya hamilelik, şiddetli kansızlık veya zamanla fark edilirse ilaçların etkileri nedeniyle yüzün herhangi bir yerinde kelebekler şeklinde beliren siyah noktalardır. kullanılmaz ve doktorun talimatlarına uyulur, sonrasında bu lekeler kaybolur veya kaybolur.

     Ancak yüz, boyun, omuzlar, göğüs, sırt veya uyluk gibi vücudun herhangi bir yerinde beyaz bir nokta belirirse, göz ardı edilmemesi gereken bir endişe nedenidir.  Bu beyaz noktalar dörde ayrılır.  İlk tip, zararsız ve tedavi edilebilir küçük beyaz, açık kahverengi tonlardan oluşur.  Cildin yüzeyinde lekelere neden olan küçük bir mantardan kaynaklanırlar.  Bu lekelerin yüzeyi hafif şişkindir ve genellikle hafif bir sürtünme ile kaybolur.  Bu lekeler yazın daha belirgindir ve kışın kaybolur.  Bazen aşırı terleme ile fark edilir hale gelirler, ancak banyo yaptıktan sonra biraz daha hafifler.  Daha koyu tenli olanlar için, bu beyaz noktalar ciltte uzaktan görünür, ancak açık tenli olanlar için pembe olma eğilimindedirler.

     Bu arada bu lekeler kaşıntıya neden olmaz ancak bazı durumlarda kaşıntı da bildirilmektedir.  Evdeki bir kişi bu beyaz noktaların kurbanı olursa, diğer insanlar da etkilenebilir.  Bu nedenle, hastanın tedavi ile birlikte önlemlere uyması daha iyidir.  Örneğin havlu, mendil, giysi vb. kullandığınız eşyaları bir kenara koyun.

     İkinci tip, pürüzlü yüzeyli erkek ve kızların yüzlerinde görünen yuvarlak, beyaz lekeleri içerir.  Bazen cilt kurumuş ve beyaza dönmüş gibi hissedilir, kaşınmazlar.  Bu beyaz lekelerle ilgili yaygın bir yanılgı, bunların kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığıdır, ancak bu lekelerin daha birçok nedeni vardır, bunlardan en önemlisi, güneşe maruz kalsalar bile çocukların sağlığının bozulmasıdır. bu noktalardan da etkilenebilir.  Ayrıca bazı durumlarda mide solucanları da bunlara neden olur.  Bu lekeler alında, yanaklarda, çenede ve ara sıra boyunda da görülür ancak bulaşıcı değildir ve tedavi gerektirmeden kendiliğinden kaybolur.

     Üçüncü tip, M. cüzzam adı verilen bir bakterinin neden olduğu bulaşıcı bir hastalık olan cüzzam içerir.  Hastalık genellikle cildi ve sinirleri etkiler.  Dört aşaması vardır.  İlk aşamada hastanın vücudunda özellikle yanaklarda, kollarda, uyluklarda ve kalçalarda beyaz bir halka belirir ve uyuşukluk hissi verir.  Bu, hastalığın çok önemli bir belirtisidir, çünkü hastalık bu aşamada erken bir aşamadadır, o zaman doğru teşhis ve tedavi hemen sağlanırsa hastalık kontrol altına alınabilir.  Gecikme durumunda hastalık hızla yayılabilir ve tedavi edilemez hale gelebilir.

     Dördüncü tip morlukları içerir.  Bu hastalık bulaşıcı değildir.  Başlangıçta vücudun herhangi bir yerinde yarı beyaz bir nokta belirir ve bu noktalar arasında kıl varsa o da beyazlaşır.  Bu lekeler kafa derisindeyse saç kökleri beyazlaşır.

     Bazı durumlarda lekeler yıllarca aynı kalır ve bazı kişilerde o kadar hızlı yayılır ki tüm vücut beyaz lekelerle kaplanır.  İshalli hastalar güneşin yoğunluğuna tahammül edemezler, ayrıca rahatsızlık duymazlar ve genel olarak sağlıklı kalırlar.

     Davet ettiğimiz bazı beyaz noktalar da var.  Bu kusurlar genellikle çok sayıda kadın ve kız çocuğu gibi cildi beyazlatmak için tekrar tekrar ağartıcı krem ​​kullanırlarsa yüzün güzelliğinden kaynaklanır, bunun sonucunda doğal ciltleri etkilenir.

     Ayrıca alerji durumlarında kaşıntı ve yanma lekeleri oluşabileceği gibi kimyasal kına kullanımı da ciltte lekelere neden olabilir.  Ancak lekeler ister siyah ister beyaz olsun göz ardı edilmemeli ve kendi kendine tedavi etmek yerine hemen bir dermatoloğa başvurun ve tam bir tedavi olun.Bu beyaz lekeler neden vücutta çıkıyor?

     Cildinde belirgin beyaz lekeler olan insanları sık sık görmüşsünüzdür, ancak bu neden olur ve bundan kaçınmak nasıl mümkün olabilir?

     Bu hastalık veya rahatsızlık, insanlar için de oldukça önemli olan büyük bir endişe kaynağıdır.
     Noor Health Life Institute’da Uzman Doktorlar, Profesörler, Cerrahlar, Danışmanlar.  Tüm bu uzmanlara göre Noor Health Life size her şeyin en iyisini verebilir.  Ve Noor Health Life sizi bir kez daha yoksullara destek olmaya ve hastanelerde olanlara yardım etmeye çağırıyor.Noor Health Life ihtiyacı olan hastalara yardım ediyor. Bir kez daha Noor Health Life’ı desteklemeye ve Noor Health Life aracılığıyla yoksul hastalara yardım etmeye çağırıyorum.  hepinize teşekkür ederim.  Noor Health Life’ın herhangi bir gönderisini okursanız, dikkatlice okuyun.  Okumaya devam etmek.
     Genellikle bursa adı verilen bu hastalığın balık yedikten sonra süt içmeye verilen bir tepki olduğuna inanılır, ancak tıp bilimi bunu reddeder.

     Aslında, cilde doğal rengini veren hücreler belirli pigmentleri üretmeyi bıraktığında ortaya çıkar.
     Ciltte Görülen 6 Hastalık

     Noor Health Life’a göre hastalık genellikle küçük yara izleri veya beyaz lekeler şeklinde ortaya çıkıyor.

     Dünya çapında 70 milyon kadar insan, otoimmün hastalık olarak da bilinen hastalığa yakalandı, çünkü maruz kaldığında vücudun bağışıklık sistemi, rengi hızla eski haline getirmek için çalışan hücrelere saldırır.

     Başlangıçta yakalanırsa, yani ciltte lekeler görünmüyorsa, ancak renk açıksa, cildin orijinal şekline geri dönme olasılığı daha yüksektir.

     AC kullanımı cilt hastalıklarının nedenleri: araştırma

     Bu arada bu hastalığın tedavisinde uzmanların karşısına çıkan amaç rengi hızla eski haline getirmek ve etkisini sürdürmektir.

     Bu amaçla, iltihabı kontrol etmek için bazı steroid kremler kullanılırken, Oion Nane de faydalı olabilir.

     Bazı durumlarda terapi, beyaz lekeleri daha belirgin hale getirmek için etkilenmemiş cildin rengini açar.

     Ayrıca ışık tedavisi ve cerrahi seçeneklerdir.  Daha fazla soru ve cevap için Noor Health Life’ı e-postadan alabilir ve WhatsApp’tan bize ulaşabilirsiniz.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s