لکه های سفید روی پوست می توانند بی ضرر و یا حتی خطرناک باشند.

Noor Health Life

    در مراحل مختلف زندگی پوست ما به خصوص پوست صورت دستخوش تغییرات زیادی می شود که در نتیجه گاهی ناخن ها، جوش ها باعث ناراحتی می شود، گاهی لکه هایی که گاهی خود به خود یا بعد از درمان بهبود می یابند.اما این دو نوع هستند. لکه های روی پوست نیاز به توجه ویژه دارند.  اولین مورد لکه های سیاه رنگی است که به صورت پروانه در هر قسمت از صورت به دلیل سوختگی، بریدگی، هر بیماری یا بارداری، کم خونی شدید یا اثرات داروها در صورت مشاهده به موقع ظاهر می شود. استفاده نمی شود و دستورات پزشک رعایت می شود، سپس این لکه ها از بین می روند یا محو می شوند.

    اما اگر در هر قسمت از بدن مانند صورت، گردن، شانه، سینه، پشت یا ران لکه سفید ظاهر شود جای نگرانی دارد که نباید نادیده گرفته شود.  این لکه های سفید به چهار نوع تقسیم می شوند.  نوع اول شامل سایه های سفید ریز و قهوه ای روشن است که بی ضرر و قابل درمان هستند.  آنها توسط یک قارچ کوچک ایجاد می شوند که باعث ایجاد لک در سطح پوست می شود.  سطح این لکه ها کمی متورم است و معمولاً با یک اصطکاک جزئی از بین می رود.  این لکه ها در تابستان بیشتر مشخص می شوند و در زمستان محو می شوند.  گاهی اوقات با تعریق زیاد مشخص می شوند، اما پس از حمام کمی سبک تر می شوند.  برای کسانی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، این لکه‌های سفید از فاصله دور روی پوست ظاهر می‌شوند، اما برای افرادی که پوست روشن‌تری دارند، این لکه‌ها صورتی هستند.

    ضمناً این لکه ها خارش ایجاد نمی کنند، اما در مواردی خارش نیز گزارش می شود.  اگر یک نفر در خانه قربانی این لکه های سفید شود، افراد دیگر نیز می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند.  بنابراین بهتر است بیمار در کنار درمان، اقدامات پیشگیرانه را نیز رعایت کند.  به عنوان مثال، وسایلی که استفاده می کنید مانند حوله، دستمال، لباس و غیره را کنار بگذارید.

    نوع دوم شامل لکه های گرد و سفیدی است که روی صورت پسران و دختران با سطح خشن ظاهر می شود.  گاهی اوقات احساس می شود که پوست خشک شده و سفید شده است، خارش ندارند.  تصور غلط رایج در مورد این لکه های سفید این است که این لکه ها به دلیل کمبود کلسیم ایجاد می شوند، اما دلایل بسیار دیگری نیز برای ایجاد این لکه ها وجود دارد که مهم ترین آنها سلامتی نامناسب کودکان حتی در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. نیز تحت تأثیر این لکه ها قرار گیرند.  همچنین در برخی موارد کرم معده باعث ایجاد آنها می شود.  این لکه‌ها روی پیشانی، گونه‌ها، چانه و گاهی اوقات روی گردن نیز ظاهر می‌شوند، اما مسری نیستند و بدون درمان خود به خود ناپدید می‌شوند.

    نوع سوم شامل جذام است که یک بیماری مسری است که توسط باکتری به نام M. leprosy ایجاد می شود.  این بیماری معمولاً روی پوست و اعصاب تأثیر می گذارد.  چهار مرحله دارد.  در مرحله اول دایره سفیدی روی بدن بیمار به خصوص روی گونه ها، بازوها، ران ها و باسن ظاهر می شود و احساس بی حسی می کند.  این یکی از علائم بسیار مهم بیماری است، زیرا بیماری در این مرحله در مراحل اولیه است، پس اگر تشخیص و درمان صحیح بلافاصله انجام شود، می توان بیماری را کنترل کرد.  در صورت تاخیر، بیماری می تواند به سرعت گسترش یابد و غیر قابل درمان شود.

    نوع چهارم شامل کبودی است.  این بیماری مسری نیست.  ابتدا در هر قسمتی از بدن یک لکه نیمه سفید ظاهر می شود و اگر بین این نقاط مو وجود داشته باشد آن نیز سفید می شود.  اگر این لکه ها روی پوست سر باشند، فولیکول های مو سفید می شوند.

    در برخی موارد، لکه‌ها سال‌ها ثابت می‌مانند و در برخی افراد آنقدر سریع پخش می‌شوند که تمام بدن با لکه‌های سفید پوشیده می‌شود.  بیماران مبتلا به اسهال نمی توانند شدت نور خورشید را تحمل کنند، علاوه بر این هیچ ناراحتی ندارند و در مجموع سالم می مانند.

    همچنین چند نقطه سفید وجود دارد که ما آنها را دعوت می کنیم.  این لک‌ها معمولاً به دلیل زیبایی صورت است، مثلاً تعداد زیادی از خانم‌ها و دختران در صورت استفاده مکرر از کرم سفیدکننده برای سفید کردن چهره، در نتیجه پوست طبیعی آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

    همچنین در صورت بروز حساسیت، لکه های خارش و سوزش ایجاد می شود، به همین ترتیب استفاده از حنای شیمیایی نیز می تواند باعث ایجاد لک در پوست شود.  اما چه سیاه و چه سفید لک ها را نباید نادیده گرفت و به جای خوددرمانی سریعا با متخصص پوست تماس گرفت و درمان کامل را انجام داد چرا این لکه های سفید روی بدن ظاهر می شوند؟

    بارها افرادی را دیده اید که لکه های سفید قابل توجهی روی پوست خود دارند، اما چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توان از آن اجتناب کرد؟

    این بیماری یا بیماری برای مردم بسیار نگران کننده است که بسیار قابل توجه است.
    پزشکان متخصص، اساتید، جراحان، مشاوران موسسه زندگی سلامت نور.  به گفته همه این کارشناسان، نور هلث لایف می تواند بهترین ها را به شما بدهد.  و زندگی سلامت نور بار دیگر از شما می خواهد که از فقرا حمایت کنید و به کسانی که در بیمارستان هستند کمک کنید.  با تشکر از همه شما.  اگر هر پستی از زندگی نور سلامت را خواندید با دقت بخوانید.  ادامه مطلب
    معمولاً اعتقاد بر این است که این بیماری که بورسا نام دارد، واکنشی به نوشیدن شیر پس از خوردن ماهی است، اما علم پزشکی این موضوع را رد می کند.

    در واقع زمانی اتفاق می افتد که سلول هایی که به پوست رنگ طبیعی می دهند تولید رنگدانه های خاصی را متوقف کنند.
    6 بیماری که روی پوست ظاهر می شود

    به گزارش نور هلث لایف، این بیماری معمولاً به صورت اسکارهای کوچک یا لکه های سفید ظاهر می شود.

    حدود 70 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند که به عنوان بیماری خود ایمنی نیز شناخته می شود، زیرا هنگامی که در معرض آن قرار می گیرد، سیستم ایمنی بدن به سلول هایی که برای بازیابی سریع رنگ کار می کنند حمله می کند.

    اگر در ابتدا گرفتار شود، یعنی زمانی که لکه ها روی پوست ظاهر نمی شوند، اما رنگ آن روشن است، احتمال اینکه پوست به شکل اولیه خود بازگردد، بیشتر است.

    استفاده از AC علل بیماری های پوستی: تحقیق

    به هر حال، در درمان این بیماری، هدفی که متخصصان پیش روی خود دارند، بازگرداندن سریع رنگ و حفظ اثر آن است.

    برای این منظور از کرم‌های استروئیدی خاصی برای کنترل التهاب استفاده می‌شود، در حالی که نعناع روغنی نیز می‌تواند مفید باشد.

    در برخی موارد، درمان رنگ پوست سالم را روشن می کند تا لکه های سفید بیشتر قابل توجه باشد.

    همچنین نور درمانی و جراحی نیز گزینه هایی هستند.  برای سوالات و پاسخ های بیشتر می توانید نور سلامت زندگی را از طریق ایمیل دریافت کنید و در واتس اپ با ما تماس بگیرید.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s