Przyczyny i objawy zapalenia opon mózgowych.

Noor Health Life

    Światowy Dzień Zapalenia Opon jest obchodzony na całym świecie 24 kwietnia.  W tym dniu organizowane są różne seminaria i konferencje mające na celu uświadomienie tej gorączki, aby ludzie mogli być świadomi objawów, przyczyn, leczenia i zapobiegania tej gorączce.  Szacuje się, że każdego roku gorączka dotyka ponad milion osób na całym świecie.  Zapalenie opon mózgowych może dotykać ludzi w każdym wieku, niezależnie od tego, czy są młodzi, czy starsi.  Terminowe leczenie jest bardzo ważne.Jeśli gorączka osiągnie niebezpieczny poziom, może zabić zarażonego pacjenta, dlatego konieczna jest ostrożność.

    Przyczyny zapalenia opon mózgowych

    Natura stworzyła najlepsze urządzenia dla ludzkiego mózgu i móżdżku, przechowując je w trzech błonach, dzięki czemu jest on bezpieczny od różnych niebezpieczeństw i chorób.Nawet niewielka infekcja w tych błonach powoduje wiele chorób.  Błony te mogą być dotknięte urazami głowy, przedostawaniem się zarazków do krwiobiegu, infekcjami nosa i uszu oraz zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych.

    Objawy zapalenia opon mózgowych

    1. W zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych najpierw pojawia się wysoka gorączka.
    2. Jeśli dziecko ma tę gorączkę, ciągle płacze.
    3. Nic nie sprawia, że ​​chcesz jeść ani pić.
    4. W miarę nasilania się gorączki chory pacjent zaczyna mieć drgawki.
    5. Na ciele pojawiają się czerwone plamy.
    6. Znika lenistwo w oczach Powieki poruszają się bardzo wolno.
    7. Jednym z ważniejszych objawów jest nieskręcanie szyi Szyja nie goi się prawidłowo, a pacjent nie może jej podnieść.Jak niebezpieczne może być zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych w przyszłości?

    Genewa: Raport opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) ujawnił, że jedna na pięć osób będzie cierpieć na problemy ze słuchem w nadchodzących latach z powodu zapalenia opon mózgowych i innych przyczyn.

    Według doniesień międzynarodowych mediów, raport opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia ujawnił, że wiele osób na świecie ma obecnie problemy ze słuchem.

    Raport wydany przez Światową Organizację Zdrowia

    Według niego wzrost zapalenia opon mózgowych i brak świadomości na ten temat może być bardzo poważny, ponieważ zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych jest bezpośrednio związane ze słuchem.

    Według ekspertów medycznych zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych poważnie wpływa na mózg i komórki słuchowe, co powoduje, że wiadomość docierająca do mózgu zostaje odcięta.

    Eksperci WHO twierdzą, że tę poważną sytuację można rozwiązać jedynie poprzez zmniejszenie hałasu w miejscach publicznych i zapewnienie na czas pomocy medycznej.

    W pierwszym globalnym raporcie dotyczącym słuchu opublikowanym przez WHO stwierdza się, że „w ciągu najbliższych trzech dekad liczba osób niesłyszących wzrośnie o ponad 1,5%, co oznacza, że ​​co piąta osoba będzie miała problemy ze słuchem”.

    Raport stwierdza, że ​​„spodziewany wzrost problemów ze słuchem wynika również ze wzrostu demografii, zanieczyszczenia hałasem i trendów demograficznych”.

    Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przytacza również przyczyny utraty słuchu w wyniku braku dostępu do opieki zdrowotnej i braku personelu medycznego w krajach o niskich dochodach.

    Raport stwierdza, że ​​„80% ludzi w takich krajach ma problemy ze słuchem, z których większość nie otrzymuje opieki medycznej, podczas gdy kraje bogate nie mają dostępu do opieki zdrowotnej ze względu na wzrost liczby ludności”.  Możesz wysłać e-mail do Noor Health Life z dodatkowymi pytaniami i odpowiedziami.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s