Příčiny a příznaky meningitidy.

Noor Health Life

   Světový den meningitidy se slaví po celém světě 24. dubna.  V tento den se pořádají různé semináře a konference pro povědomí o této horečce, aby se lidé mohli seznámit s příznaky, příčinami, léčbou a prevencí této horečky.  Odhaduje se, že horečka ročně postihne více než jeden milion lidí na celém světě.  Meningitida může postihnout lidi všech věkových kategorií, ať už jsou mladí nebo staří.  Velmi důležitá je včasná léčba, pokud horečka dosáhne nebezpečné úrovně, může infikovaného pacienta zabít, proto je nutná opatrnost.

   Příčiny meningitidy

   Příroda udělala to nejlepší pro lidský mozek a mozeček a uložila je do tří membrán, díky kterým je bezpečný před různými nebezpečími a nemocemi.I malá infekce v těchto membránách způsobuje mnoho nemocí.  Tyto membrány mohou být postiženy poraněním hlavy, choroboplodnými zárodky pronikajícími do krevního řečiště, infekcemi nosu a uší a meningitidou.

   Příznaky meningitidy

   1. U meningitidy se u pacienta nejprve objeví vysoká horečka.
   2. Pokud má dítě tuto horečku, neustále pláče.
   3. Nic tě nenutí jíst nebo pít.
   4. Jak horečka zesílí, postižený pacient začne mít křeče.
   5. Na těle se objevují červené skvrny.
   6. Zmizí lenost v očích.Víčka se pohybují velmi pomalu.
   7. Jedním z nejdůležitějších příznaků je neotáčení krku Krk se nehojí správně a pacient nemůže zvednout krk Jak nebezpečná může být meningitida v budoucnu?

   Ženeva: Zpráva zveřejněná Světovou zdravotnickou organizací (WHO) odhalila, že každý pátý člověk bude v příštích letech trpět problémy se sluchem v důsledku meningitidy a dalších příčin.

   Podle zpráv mezinárodních médií zpráva zveřejněná Světovou zdravotnickou organizací odhalila, že mnoho lidí na světě v současnosti čelí problémům se sluchem.

   Zpráva zveřejněná Světovou zdravotnickou organizací

   Nárůst meningitid a neinformovanost o ní může být podle něj velmi vážné, protože meningitida přímo souvisí se sluchem.

   Podle lékařských odborníků meningitida vážně postihuje mozek a sluchové buňky, což způsobí, že zpráva, která se dostane do mozku, je přerušena.

   Odborníci WHO tvrdí, že tuto vážnou situaci lze řešit pouze snížením hluku na veřejných místech a včasnou lékařskou pomocí.

   První globální zpráva o sluchu, kterou vydala WHO, uvádí, že „během příštích tří desetiletí vzroste počet neslyšících o více než 1,5 %, což znamená, že každý pátý člověk bude mít problémy se sluchem.“ ۔

   Zpráva uvádí, že „očekávaný nárůst problémů se sluchem je také způsoben nárůstem demografie, hlukovým znečištěním a populačními trendy“.

   Zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) také uvádí příčiny ztráty sluchu v důsledku nedostatečného přístupu ke zdravotní péči a nedostatku lékařů v zemích s nízkými příjmy.

   Zpráva uvádí, že „80 % lidí v takových zemích má problémy se sluchem, z nichž většina nedostává lékařskou péči, zatímco bohaté země nemají přístup ke zdravotní péči kvůli růstu populace.“ Prosím  Další otázky a odpovědi můžete poslat e-mailem společnosti Noor Health Life.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s