Meningito priežastys ir simptomai.

Noor Health Life

    Pasaulinė meningito diena visame pasaulyje minima balandžio 24 d.  Šią dieną organizuojami įvairūs seminarai ir konferencijos, skirtos šiai karštligei pažinti, kad žmonės būtų supažindinti su šios karštligės simptomais, priežastimis, gydymu ir profilaktika.  Apskaičiuota, kad karščiavimas kasmet paveikia daugiau nei vieną milijoną žmonių visame pasaulyje.  Meningitu gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės, nesvarbu, ar jie jauni, ar seni.  Labai svarbu laiku gydyti, karščiavimui pasiekus pavojingą ribą, užsikrėtęs pacientas gali mirti, todėl reikia būti atsargiems.

    Meningito priežastys

    Gamta geriausiai sutvarkė žmogaus smegenis ir smegenis ir sukaupė jas trijose membranose, kurios apsaugo nuo įvairių pavojų ir ligų, net ir nedidelė infekcija šiose membranose sukelia daugybę ligų.  Šias membranas gali paveikti galvos traumos, mikrobų patekimas į kraują, nosies ir ausų infekcijos, meningitas.

    Meningito simptomai

    1. Sergant meningitu, pirmiausia pakyla aukšta temperatūra.
    2. Jei vaikas taip karščiuoja, jis nuolat verkia.
    3. Niekas nekelia noro valgyti ar gerti.
    4. Sustiprėjus karščiavimui, sergančiam pacientui prasideda traukuliai.
    5. Ant kūno atsiranda raudonų dėmių.
    6. Dingsta akių tinginystė.Akių vokai juda labai lėtai.
    7.Vienas iš svarbiausių simptomų – ​​neapsukamas kaklas.Kaklas tinkamai negyja ir ligonis negali pakelti kaklo Kuo pavojingas gali būti meningitas ateityje?

    Ženeva: Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbta ataskaita atskleidė, kad ateinančiais metais vienas iš penkių žmonių susidurs su klausos sutrikimais dėl meningito ir kitų priežasčių.

    Remiantis tarptautinės žiniasklaidos pranešimais, Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta ataskaita atskleidė, kad daugelis žmonių pasaulyje šiuo metu susiduria su klausos problemomis.

    Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta ataskaita

    Pasak jo, meningito pagausėjimas ir nežinojimas apie jį gali būti labai rimtas, nes meningitas yra tiesiogiai susijęs su klausa.

    Pasak medicinos ekspertų, meningitas stipriai pažeidžia smegenis ir klausos ląsteles, todėl smegenis pasiekianti žinutė nutrūksta.

    PSO specialistai teigia, kad šią rimtą situaciją galima išspręsti tik sumažinus triukšmą viešose vietose ir laiku suteikus medicininę pagalbą.

    Pirmojoje PSO paskelbtoje pasaulinėje klausos ataskaitoje teigiama, kad „per ateinančius tris dešimtmečius kurčiųjų skaičius padidės daugiau nei 1,5 proc., o tai reiškia, kad vienas iš penkių žmonių turės klausos problemų“.

    Ataskaitoje teigiama, kad „tikėtinas klausos problemų padidėjimas taip pat yra susijęs su demografijos, triukšmo taršos ir gyventojų skaičiaus padidėjimo tendencijomis“.

    Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje taip pat nurodomos klausos praradimo priežastys, atsirandančios dėl to, kad mažas pajamas gaunančiose šalyse trūksta sveikatos priežiūros paslaugų ir medicinos specialistų.

    Ataskaitoje teigiama, kad „80 % žmonių tokiose šalyse turi klausos problemų, dauguma jų negauna medicininės priežiūros, o turtingos šalys neturi galimybės gauti sveikatos priežiūros dėl gyventojų skaičiaus augimo.  Daugiau klausimų ir atsakymų galite siųsti el. paštu Noor Health Life.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s