Meningīta cēloņi un simptomi.

Noor Health Life

   Pasaules meningīta dienu visā pasaulē atzīmē 24. aprīlī.  Šajā dienā tiek organizēti dažādi semināri un konferences, lai informētu par šo drudzi, lai cilvēki būtu informēti par šī drudža simptomiem, cēloņiem, ārstēšanu un profilaksi.  Tiek lēsts, ka drudzis katru gadu skar vairāk nekā vienu miljonu cilvēku visā pasaulē.  Meningīts var skart visu vecumu cilvēkus neatkarīgi no tā, vai viņi ir jauni vai veci.  Savlaicīga ārstēšana ir ļoti svarīga.Ja drudzis sasniedz bīstamu līmeni, tas var nogalināt inficēto pacientu, tāpēc jāievēro piesardzība.

   Meningīta cēloņi

   Daba cilvēka smadzenēs un smadzenītēs ir veikusi vislabāko sakārtojumu un glabājusi tās trīs membrānās, kas padara to drošu no dažādām briesmām un slimībām.Pat neliela infekcija šajās membrānās izraisa daudzas slimības.  Šīs membrānas var ietekmēt galvas traumas, baktēriju iekļūšana asinsritē, deguna un ausu infekcijas un meningīts.

   Meningīta simptomi

   1. Meningīta gadījumā pacientam vispirms parādās augsts drudzis.
   2. Ja bērnam ir šis drudzis, viņš pastāvīgi raud.
   3. Nekas nerada vēlmi ēst vai dzert.
   4. Drudzim pastiprinoties, slimajam pacientam sākas krampji.
   5. Uz ķermeņa parādās sarkani plankumi.
   6. Pazūd slinkums acīs Plakstiņi kustās ļoti lēni.
   7. Viens no svarīgākajiem simptomiem ir kakla nepagriešana.Kakls nedzied pareizi un pacients nevar kaklu pacelt.Cik bīstams var būt meningīts nākotnē?

   Ženēva: Pasaules Veselības organizācijas (PVO) publicētajā ziņojumā ir atklāts, ka nākamajos gados katrs piektais cilvēks cietīs no dzirdes problēmām meningīta un citu iemeslu dēļ.

   Saskaņā ar starptautisko plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem Pasaules Veselības organizācijas publicētais ziņojums atklājis, ka daudzi cilvēki pasaulē šobrīd saskaras ar dzirdes problēmām.

   Pasaules Veselības organizācijas publicētais ziņojums

   Viņaprāt, meningīta pastiprināšanās un izpratnes trūkums par to var būt ļoti nopietns, jo meningīts ir tieši saistīts ar dzirdi.

   Pēc medicīnas ekspertu domām, meningīts smagi ietekmē smadzenes un dzirdes šūnas, kā rezultātā tiek pārtraukta ziņa, kas nonāk smadzenēs.

   PVO eksperti norāda, ka šo nopietno situāciju var risināt, tikai samazinot trokšņus sabiedriskās vietās un sniedzot savlaicīgu medicīnisko palīdzību.

   Pirmajā PVO publicētajā globālajā ziņojumā par dzirdi teikts, ka “nākamo trīs gadu desmitu laikā nedzirdīgo cilvēku skaits palielināsies par vairāk nekā 1,5%, kas nozīmē, ka katram piektajam cilvēkam būs dzirdes problēmas.”

   Ziņojumā teikts, ka “paredzamais dzirdes problēmu pieaugums ir saistīts arī ar demogrāfijas, trokšņa piesārņojuma un iedzīvotāju skaita pieaugumu”.

   Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ziņojumā minēti arī dzirdes zuduma cēloņi, kas saistīti ar nepietiekamu piekļuvi veselības aprūpei un medicīnas speciālistu trūkumu valstīs ar zemiem ienākumiem.

   Ziņojumā teikts, ka “80% cilvēku šādās valstīs ir dzirdes problēmas, no kuriem lielākā daļa nesaņem medicīnisko aprūpi, savukārt bagātajām valstīm iedzīvotāju skaita pieauguma dēļ nav pieejama veselības aprūpe.”  Varat nosūtīt Noor Health Life e-pasta ziņojumu ar citiem jautājumiem un atbildēm.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s