Meningiidi põhjused ja sümptomid.

Noor Health Life

   Ülemaailmset meningiidipäeva tähistatakse üle maailma 24. aprillil.  Sel päeval korraldatakse erinevaid seminare ja konverentse selle palaviku teadvustamiseks, et inimesed oleksid teadlikud selle palaviku sümptomitest, põhjustest, ravist ja ennetamisest.  Hinnanguliselt mõjutab palavik igal aastal üle ühe miljoni inimese kogu maailmas.  Meningiit võib mõjutada igas vanuses inimesi, olenemata sellest, kas nad on noored või vanad.  Õigeaegne ravi on väga oluline.Kui palavik jõuab ohtlikule tasemele, võib see nakatunud patsiendi tappa, mistõttu tuleb olla ettevaatlik.

   Meningiidi põhjused

   Loodus on teinud inimese aju ja väikeaju jaoks parima korralduse ning säilitanud need kolmes membraanis, mis muudab selle kaitstuks erinevate ohtude ja haiguste eest.Ka väike nakatumine neis membraanides põhjustab paljusid haigusi.  Neid membraane võivad mõjutada peavigastused, vereringesse sattunud mikroobid, nina- ja kõrvapõletikud ning meningiit.

   Meningiidi sümptomid

   1. Meningiidi korral tõuseb patsiendil esmalt kõrge palavik.
   2. Kui lapsel on see palavik, nutab ta pidevalt.
   3. Miski ei tekita sinus isu süüa ega juua.
   4. Palaviku tugevnedes hakkavad haigel patsiendil krambid.
   5. Kehale tekivad punased laigud.
   6. Silmade laiskus kaob.Silmalaud liiguvad väga aeglaselt.
   7. Üks olulisemaid sümptomeid on kaela mittepööramine Kael ei parane korralikult ja patsient ei saa kaela tõsta Kui ohtlik võib olla meningiit tulevikus?

   Genf: Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) avaldatud raportist selgus, et iga viies inimene kannatab lähiaastatel meningiidi ja muude põhjuste tõttu kuulmisprobleemide all.

   Rahvusvahelise meedia teatel on Maailma Terviseorganisatsiooni avaldatud raport paljastanud, et paljud inimesed maailmas seisavad praegu silmitsi kuulmisprobleemidega.

   Maailma Terviseorganisatsiooni avaldatud aruanne

   Tema sõnul võib meningiidi sagenemine ja vähene teadlikkus sellest olla väga tõsine, sest meningiit on otseselt seotud kuulmisega.

   Meditsiiniekspertide sõnul mõjutab meningiit tõsiselt aju ja kuulmisrakke, mistõttu ajju jõudev sõnum katkeb.

   WHO ekspertide sõnul saab seda tõsist olukorda lahendada vaid avalikes kohtades müra vähendamise ja õigeaegse arstiabi osutamisega.

   WHO avaldatud esimeses ülemaailmses kuulmisraportis öeldakse, et “järgmise kolme aastakümne jooksul suureneb kurtide arv rohkem kui 1,5%, mis tähendab, et igal viiendal inimesel on kuulmisprobleemid.”

   Aruandes märgitakse, et “kuulmisprobleemide oodatav kasv on tingitud ka demograafiliste näitajate, mürasaaste ja rahvastikutrendide suurenemisest.”

   Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) raportis tuuakse välja ka kuulmislanguse põhjused, mis on tingitud vähesest juurdepääsust tervishoiule ja meditsiinitöötajate vähesusele madala sissetulekuga riikides.

   Aruandes öeldakse, et “80% inimestest sellistes riikides on kuulmisprobleemid, kellest enamik ei saa arstiabi, samas kui rikastel riikidel puudub rahvastiku kasvu tõttu juurdepääs tervishoiule.”  Rohkemate küsimuste ja vastustega saate Noor Terviseelu meili teel.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s