8 uždegimo požymiai šlaplėje.

Noor Health Life

    Šlaplės uždegimas yra labai skausminga liga, apie kurią daugelis žmonių nesiryžta kalbėti.

    Tačiau ar žinojote, kad šio uždegimo ar UTI simptomai yra labai ryškūs ir dažnai juos galima atpažinti dar neprasidėjus ligai?

    Noor Health Life teigia, kad šio uždegimo simptomai yra akivaizdūs, tačiau dauguma žmonių į juos nepaiso.

    Tačiau jei norite diagnozuoti šlapimo takų ligas, turite atsiminti šiuos simptomus.

    Šlaplės uždegimą lengva išvengti

    Visą laiką noras šlapintis

    Tai dažnas UTI simptomas, kai jaučiate norą šlapintis visą laiką, net jei ką tik įėjote į prausyklą, galite pajusti skubią situaciją, ty nedelsdami eikite. Ar būtina ir pan.

    Labai mažas šlapinimasis

    Eidami į prausyklą retai šlapinatės, jaučiate, kad turite padaryti daugiau, bet negalite to padaryti nepaisant pastangų arba esate nepatenkinti.

    Jaučiasi susierzinęs

    Šios ligos metu eidami į prausyklą galite jaustis susierzinę, galite jausti, kad šis darbas yra labai skausmingas, be to, gali atsirasti skausmas, abiem atvejais tai yra sutrikimo požymis.

    Kraujavimas

    UTI dažnai sukelia kraują šlapime, bet nebūtinai visiems, nes tai gali būti neryškus matymas.

    Kvapas

    Šlapimo kvapas yra labai blogas dėl bet kokios rūšies šlapimo pūslės infekcijos. Jei taip pat jaučiate bet kurį iš aukščiau išvardytų simptomų, susijusių su blogu burnos kvapu, tai gali būti UTI. Kreipkitės ir išsitirkite pagal jo nurodymus.
    Dažnos šlapimo takų uždegimo priežastys

    Šlapimo spalva

    Šlapimo spalva gali daug pasakyti, įskaitant šlapimo takų infekciją.  Jei ši spalva nėra geltona arba skaidri, tai reiškia susirūpinimą.  Raudona arba ruda yra infekcijos požymis, tačiau pirmiausia patikrinkite, ar nevalgėte rožinės, oranžinės ar raudonos spalvos maisto.

    Ekstremalus nuovargis

    Šlapimo takų uždegimą iš tikrųjų sukelia šlapimo pūslės infekcija.Bet kokiu atveju, dėl infekcijos, kai organizmas suvokia, kad kažkas negerai, pradeda tinti.Taikant apsaugos priemones, tie baltieji kraujo kūneliai Neįtraukiama. dėl to atsiranda nuovargio jausmas.

    Karščiavimas

    Karščiavimas, be kitų simptomų, dažnai rodo padidėjusį šlapimo takų uždegimo sunkumą ir infekcijos plitimą į inkstus.  Jei karščiuojate daugiau nei 101 Farenheito laipsnį arba jaučiate šaltį arba naktį miegant kūną perpila prakaitas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Dažnos šlapimo takų uždegimo priežastys

    Šlaplės uždegimas yra labai skausminga liga, ir daugelis žmonių nesiryžta apie tai kalbėti.

    Taip pat dėl ​​šios infekcijos ar uždegimo kyla inkstų infekcijos rizika ir jos simptomai dažniausiai pasireiškia kaip stiprus deginimas ir skausmas šlapime, o dažnas noras šlapintis, spalvos pakitimas, gali būti karščiavimas, kuris pakyla. rimtais atvejais.

    Kraujavimas ir nemalonaus kvapo šlapimas taip pat yra simptomai.

    Negydoma ar nediagnozuojama liga iš šlapimo pūslės gali išplisti į inkstus ir sukelti inkstų uždegimą, kuris gali būti mirtinas.

    Beje, yra keletas sunkiai kontroliuojamų priežasčių, pavyzdžiui, senėjimas, moterims didesnė rizika nei vyrams, nėštumas, inkstų akmenligė, diabetas ir Alzheimerio liga ir kt.

    Tačiau yra ir tam tikrų gyvenimo būdo įpročių, kurie padidina ligos riziką.

    Nesirūpinkite švara

    Tiesą sakant, dėl netinkamos higienos gali padaugėti šių bakterijų, o tai savo ruožtu padidina šlapimo takų uždegimo riziką.

    Gerkite mažiau vandens

    „Noor Health Life“ atliktas tyrimas parodė, kad įprotis gerti daugiau vandens sumažina šlapimo takų uždegimo riziką, ypač moterims.  Tyrimų duomenimis, lengviausias ir saugiausias būdas išvengti šios skausmingos ligos – apsisaugoti nuo infekcijos, o geriant vienu litru daugiau nei įprastai vandens, padeda apsisaugoti nuo šios ligos.  Tyrimų duomenimis, moterys turi didesnę riziką susirgti šia liga nei vyrai, tačiau šios atsargumo priemonės turėtų imtis ir vyrai.  Jis teigė, kad geriant daugiau vandens lengviau atsikratoma šlapimo pūslėje besikaupiančių bakterijų ir jos nesikaupia, kas sukelia ligą.

    Naudokite aptemptus drabužius

    Dažnas aptemptų drabužių dėvėjimas gali sukelti skausmingas ligas, tokias kaip šlapimo takų uždegimas ar infekcija.Drabužių naudojimas padidina šlaplės uždegimo riziką.

    Šlapimo susilaikymas

    Dėl kažkokio darbo, nesvarbu, ar tai būtų pigus, ar dėl kokių nors priežasčių, kiekvienas iš mūsų yra žmogus, kuris nustoja šlapintis ir tai nėra blogai, bet nebent pradedame tai daryti per daug ar įpratome.  Jei toks įprotis susiformuoja, gali kilti labai rimtų problemų.  Tai padidina kenksmingų bakterijų augimą, o tai savo ruožtu padidina šlapimo takų uždegimo riziką.

   Yra specialus mielių (VCUG) metodas, kuriuo matuojamas slėgis šlapimo pūslėje ir šlaplėje šlapinimosi metu, kuris rentgeno spinduliais parodys, kas atsitinka, kai jūsų kūdikis šlapinasi.

   Šlapimo sistema (moterų)

   VCUG reiškia „platėjanti cisto-retrograma“), o tai reiškia, kad reikia šlapintis.  “Cysto” skirtas šlapimo pūslei.  “Urethro” skirtas šlaplei, vamzdeliui, iš kurio pašalinamas šlapimas iš šlapimo pūslės.  „Gramas“ reiškia paveikslėlį.  Todėl VCUG yra šlapimo išskyrimo iš šlapimo pūslės per šlaplę vaizdas.

   Atliekant tyrimą naudojama speciali drėgmė, vadinama kontrastine medžiaga, kad geriau atspindėtų šlapimą rentgeno nuotraukoje.

   Paruoškite vaiką testui

   Skirkite laiko atidžiai perskaityti šią informaciją ir paaiškinti ją savo vaikui.  Vaikai, kurie žino, ko tikėtis, mažiau nerimauja.  Pasakykite vaikui apie testą jam suprantamais žodžiais, taip pat žodžiais, kuriuos jūsų šeima naudoja, kad suprastų, kaip veikia kūnas.

   Atliekant tyrimą į kūdikio šlaplę bus įkištas mažas vamzdelis, vadinamas kateteriu.  Įkišti kateterį bus skausminga.  Bet jei mažylis išliks ramus, jį bus patogiau nešioti.  Galite išmokyti vaiką nusiraminti giliai įkvėpdami.  Paprašykite vaiko nukopijuoti gimtadienio žvakes, pripūsti balionus ar išleisti burbulus.  Prieš atvykdami į ligoninę, atlikite šį kvėpavimo pratimą namuose.

   Paaugliai kartais atsineša ką nors patogaus paimti per testus.  Jūsų vaikas iš namų gali atsinešti medvilninį žaislą ar antklodę.

   Vienas iš tėvų gali būti su vaiku bet kuriuo testo metu.  Jei esate nėščia, galite likti kambaryje, kol bus įvestas kateteris.  Tačiau kūdikio rentgeno tyrimo metu turite išeiti iš kambario.

   Turite pasakyti savo vaikui, kad gydytojas arba technologas gali paliesti jo asmenines dalis, kad jas nuvalytų ir įdėtų vamzdelius.  Pasakykite vaikui, kad leidote jam liesti, nes testas padės.

   Bandymus atliks du technologai

   Technologai specializuojasi kateterių implantuose ir rentgeno spinduliuose.  Kartais tyrimo metu patalpoje turi būti radiologas.  Radiologas skaito rentgeno nuotraukas.

   Šlapimo sistema (vyrų)

   Atšauktas

   Rentgeno technologas paruoš jūsų vaiką tyrimui, pasakydamas, kas per tą laiką bus.  Radiologas išvalys vietą, kurioje eina jūsų kūdikio penis ar šlaplė.  Tada technologas lankstų vamzdelį įstatys į atvirą erdvę.  Kateteris yra ilgas, plonas, minkštas, lygus vamzdelis, kuris per šlaplę patenka į šlapimo pūslę.  Technologai tai paaiškins kiekviename žingsnyje, kaip ir jie daro.

   Jei jūsų vaikas serga širdies liga

   Prieš atliekant bet kokius tyrimus, jūsų vaikui gali tekti vartoti antibiotikus.  Pavyzdžiui, vaikai, sergantys širdies ligomis, prieš eidami pas odontologą turi išgerti antibiotikų.  Antibiotikas yra vaistas, naikinantis infekciją.  Jeigu Jūsų vaikui reikia šio vaisto, pasakykite gydytojui, kuris skiria Jūsų vaikui VCUG.  Prieš skirdamas vaikui VCUG, gydytojas gaus šį vaistą.

   VCUG paprastai atliekama ligoninėje

   Spaudimą šlapimo pūslės ir šlaplės viduje šlapinimosi metu nustato Diagnostinio vaizdo skyrius.  Jis dažnai vadinamas rentgeno skyriumi.  Jei nežinote šio skyriaus vietos, pasidomėkite pagrindiniame registratūroje.

   Šis patikrinimas trunka 20–30 minučių.  Po bandymo šioje srityje turėsite išbūti apie 15 minučių, kol bus paruošti eskizai.

   Bandymo metu

   Kai pateksite į Diagnostinio vaizdo skyrių, jūsų vaikas bus patalpintas į vieną persirengimo kambarį, dėvėdamas ligoninės chalatą.  Tada jūsų kūdikis bus nuvežtas į rentgeno kabinetą.  Su vaiku galės vykti tik vienas iš tėvų.

   Rentgeno kabinete

   Jums su kūdikiu patekus į rentgeno kabinetą, technologas paprašys nusiimti mažylio apatinius vystyklus.  Tada jūsų kūdikis atsiguls ant rentgeno stalo.  Ant kūdikio pilvo ar kojų galima uždėti apsauginį tvarstį, kad įsitikintumėte, jog kūdikis yra saugus.

   Fotoaparatas ant stalo fotografuos.  Technologas per televizoriaus ekraną pamatys, kas vyksta bandymo metu.

   Kai technologas daro rentgeno nuotraukas, jūsų vaikas turi būti kuo ramesnis, kad gautų geriausius rezultatus.  Kūdikio rankas galite šiek tiek priglausti prie krūtinės, kad galėtumėte atitraukti kūdikio dėmesį bet kuria kryptimi.  Pavyzdžiui, galite dainuoti eilėraštį ar dainą.

   Kateterio tvirtinimas

   Rentgeno technologas pradės tyrimą, išvalydamas paslėptas vaiko vietas ir įkišęs vamzdelį.  Kateteris pats ištuštins šlapimo pūslę.

   Tada kateteris bus prijungtas prie buteliuko su kontrastine medžiaga.  Šis kontrastas tekės per vidutinį vamzdelį į šlapimo pūslę.  Tai leis technologui geriau stebėti šlapimo pūslės ir šlaplės vidų.  Jūsų kūdikis galės pajusti kontrastą eidamas per šlapimo pūslę.  Gali jaustis šalta, bet nepakenks.

   Rentgeno technologas padarys kai kurias rentgeno nuotraukas, kai kontrastinė medžiaga teka šlapimo pūslės viduje.  Kai jūsų kūdikio šlapimo pūslė bus pilna, jūsų kūdikio bus paprašyta šlapintis į lovą arba vystyklą.  Kateteris lengvai išeis, kai tik jūsų kūdikis pasišlapins.  Kol vaikas šlapinasi, technologas padarys rentgeno nuotraukas.  Tai yra svarbiausios testo nuotraukos.

   Po testo

   Rentgeno technologai pasakys, kaip patekti į persirengimo kambarį, kad mažylis galėtų apsirengti.  Tada sėdi laukiamajame.  Patikrinęs rentgeno eskizus, technologas pasakys, kada galėsite vykti.

   Jei poliklinikoje turite susitikimą su gydytoju po tyrimo, pasakykite technologui.  Jie pasirūpins, kad jūsų rezultatai būtų išsiųsti į kliniką.  Jei po tyrimo nesikreipiate į gydytoją, rezultatai bus išsiųsti vaiko gydytojui per savaitę.

   Duokite vaikui daug skysčių namuose

   Kažkada po tyrimo vaikas gali jausti diskomfortą, pvz., deginimo pojūtį šlapinantis.  Per kitą dieną ar dvi duokite vaikui gerti daug skysčių, pavyzdžiui, vandens ar obuolių sulčių.  Alkoholio vartojimas padės jūsų vaikui, jei jis turi kokių nors problemų.

   Jei turite klausimų apie QuoteTest poveikį, kreipkitės į technologą.  Jei vaikas neramus ilgiau nei 24 valandas, kreipkitės į šeimos gydytoją.

   Pagrindiniai klausimai

   (VCUG) yra testas, kurio metu rentgeno spinduliai nustatomi, kad išsiaiškintų, kas atsitinka, kai jūsų kūdikis šlapinasi.

   Tyrimo metu kūdikiui į šlaplę bus įkišta šlaplė.

   Testas gali būti skausmingas.  Galite priversti vaiką kuo labiau atsipalaiduoti namuose prieš testą, pavyzdžiui, atlikdami atsipalaidavimo pratimus.  Norėdami gauti daugiau klausimų ir atsakymų, galite susisiekti su Noor Health Life el. paštu ir WhatsApp.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s