8 příznaků zánětu v močové trubici.

Noor Health Life

    Zánět močové trubice je velmi bolestivé onemocnění, o kterém mnoho lidí váhá mluvit.

    Věděli jste ale, že příznaky tohoto zánětu nebo UTI jsou velmi zřetelné a často je lze rozpoznat ještě před propuknutím onemocnění?

    Noor Health Life říká, že příznaky tohoto zánětu jsou zřejmé, ale většina lidí je ignoruje.

    Pokud však chcete diagnostikovat onemocnění močových cest, musíte si tyto příznaky pamatovat.

    Zánětu močové trubice se lze snadno vyhnout

    Nutkání močit neustále

    Toto je běžný příznak infekce močových cest, kdy máte neustále chuť na močení, i když jste právě prošli toaletou, můžete v tomto ohledu pociťovat nouzi, tj. okamžitě jít. Je nutné atd.

    Velmi málo močení

    Když jdete na umývárnu, málokdy močíte, máte pocit, že musíte udělat víc, ale přes vaši snahu to nezvládnete nebo nejste spokojeni.

    Pocit podráždění

    Chození na umývárnu při této nemoci může způsobit podráždění, můžete mít pocit, že tato práce je velmi bolestivá, navíc se může objevit bolest, v obou případech je to známka poruchy.

    Krvácející

    UTI často způsobují krev v moči, ale ne nutně u každého, protože to může být rozmazané vidění.

    Čich

    Zápach moči je velmi špatný v důsledku jakéhokoli typu infekce močového měchýře. Pokud se u vás také objeví některý z výše uvedených příznaků se zápachem z úst, může se jednat o UTI. Odešlete vyšetření a nechte se vyšetřit podle jeho pokynů.
    Časté příčiny zánětu močových cest

    Barva moči

    Barva moči může hodně napovědět, včetně infekce močových cest.  Pokud je tato barva jiná než žlutá nebo průhledná, je to známka znepokojení.  Červená nebo hnědá je známkou infekce, ale nejprve zkontrolujte, zda jste nesnědli žádné jídlo růžové, oranžové nebo červené barvy.

    Extrémní únava

    Zánět močových cest je vlastně způsoben infekcí močového měchýře.Každopádně v důsledku infekce, když si tělo uvědomí, že něco není v pořádku, začne otékat.Při ochranných opatřeních ty bílé krvinky Vylučuje, což má za následek pocit únavy.

    Horečka

    Horečka kromě jiných příznaků často ukazuje na zvýšení závažnosti zánětu v močových cestách a rozšíření infekce do ledvin.  Pokud máte horečku vyšší než 101 Fahrenheitů nebo se cítíte chladně nebo se vaše tělo polije potem, když spíte v noci, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc Časté příčiny zánětu močových cest

    Zánět močové trubice je velmi bolestivé onemocnění a mnoho lidí o něm váhá.

    Hrozí také infekce ledvin v důsledku této infekce nebo zánětu a její příznaky se většinou objevují v podobě silného pálení a bolesti v moči, při častém nutkání na močení, zbarvení.A může se objevit horečka, která stoupá ve vážných případech.

    Příznaky jsou také krvácení a páchnoucí moč.

    Pokud se nemoc neléčí nebo není diagnostikována, může se rozšířit z močového měchýře do ledvin a způsobit zánět ledvin, který může být smrtelný.

    Mimochodem, existují některé důvody, které je obtížné kontrolovat, jako je stárnutí, ženy jsou více ohroženy než muži, těhotenství, ledvinové kameny, cukrovka a Alzheimerova choroba atd.

    Existují ale i některé životní návyky, které riziko onemocnění zvyšují.

    Nestarejte se o čistotu

    Špatná hygiena totiž může vést ke zvýšení počtu těchto bakterií, což následně zvyšuje riziko zánětu močových cest.

    Pijte méně vody

    Studie Noor Health Life zjistila, že zvyk pít více vody snižuje riziko zánětu močových cest, zejména u žen.  Podle výzkumů je nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak se tomuto bolestivému onemocnění vyhnout, zabránit infekci a pití o litr vody více než obvykle pomáhá tomuto onemocnění předcházet.  Podle výzkumů mají ženy vyšší riziko tohoto onemocnění než muži, ale toto opatření by měli dbát i muži.  Řekl, že pití většího množství vody usnadňuje zbavit se bakterií, které se hromadí v močovém měchýři a ty se nehromadí, což způsobuje onemocnění.

    Používejte těsné oblečení

    Časté používání těsného oblečení může vést k bolestivým onemocněním jako je zánět nebo infekce močových cest.Používání oblečení zvyšuje riziko zánětu močové trubice.

    Zadržování moči

    Kvůli nějaké práci, ať už levné nebo z jakéhokoli důvodu, je každý z nás člověk, který přestane močit a není to špatné, ale pokud toho nezačneme dělat příliš nebo si nezvykneme.  Pokud se takový zvyk vytvoří, může to vést k velmi vážným problémům.  Zvyšuje se tím růst škodlivých bakterií, což následně zvyšuje riziko zánětu močových cest.

   Existuje speciální kvasinková (VCUG) metoda měření tlaku uvnitř močového měchýře a močové trubice během močení, která pomocí rentgenu ukáže, co se děje, když se vaše dítě počůrá.

   Močový systém (žena)

   VCUG je zkratka pro “rozšiřující se cysto-retrogram”), což znamená močit.  “Cysto” je pro močový měchýř.  “Urethro” je pro močovou trubici, trubici, která odvádí moč z močového měchýře.  “Gram” znamená obrázek.  VCUG je tedy obrazem vylučování moči z močového měchýře přes močovou trubici.

   Test využívá speciální typ vlhkosti nazývaný kontrastní médium, aby lépe odrážel moč na rentgenovém snímku.

   Připravte své dítě na test

   Udělejte si čas, abyste si tyto informace pečlivě přečetli a vysvětlili je svému dítěti.  Děti, které vědí, co mohou očekávat, jsou méně náchylné k úzkosti.  Řekněte svému dítěti o testu slovy, kterým rozumí, spolu se slovy, která vaše rodina používá k pochopení toho, jak tělo funguje.

   V rámci testu bude do močové trubice vašeho dítěte zavedena malá hadička zvaná katetr.  Zavedení katétru bude bolestivé.  Pokud ale vaše miminko zůstane v klidu, bude se mu nosit pohodlněji.  Můžete své dítě naučit uklidnit se hlubokým nádechem.  Požádejte své dítě, aby zkopírovalo narozeninové svíčky, nafouklo balónky nebo vypustilo bubliny.  Proveďte toto dechové cvičení doma před příchodem do nemocnice.

   Adolescenti si občas při testech přinesou něco pohodlného, ​​co se dá uchopit.  Vaše dítě si může přinést bavlněnou hračku nebo deku z domova.

   Jeden z rodičů může být s dítětem kdykoliv během zkoušky.  Pokud jste těhotná, můžete zůstat na pokoji, dokud nebude zaveden katétr.  Během rentgenu dítěte ale musíte opustit místnost.

   Musíte svému dítěti říci, že lékař nebo technik se může dotknout jeho intimních částí, aby je vyčistil a vložil do nich hadičky.  Řekněte svému dítěti, že jste mu dovolili se dotýkat, protože test pomůže.

   Testy budou provádět dva technologové

   Technologové se specializují na katetrizační implantáty a rentgenové záření.  Někdy musí být během testu v místnosti radiolog.  Radiolog čte rentgenové snímky.

   Močový systém (muž)

   Zrušeno

   Rentgenový technolog připraví vaše dítě na test tím, že mu řekne, co se za tu dobu bude dít.  Radiolog vyčistí oblast, kudy prochází penis nebo močová trubice vašeho dítěte.  Technolog pak vloží ohebnou trubici do volného prostoru.  Katétr je dlouhá, tenká, měkká, hladká trubice, která prochází močovou trubicí do močového měchýře.  Technologové to budou vysvětlovat na každém kroku, jak to dělají.

   Pokud má vaše dítě srdeční onemocnění

   Vaše dítě možná bude muset před provedením jakýchkoli testů užívat antibiotika.  Například děti se srdečním onemocněním musí před návštěvou zubaře užívat antibiotika.  Antibiotikum je lék, který zabíjí infekci.  Pokud vaše dítě potřebuje tento lék, informujte o tom lékaře, který vašemu dítěti VCUG předepisuje.  Lékař dostane tento lék předtím, než vašemu dítěti podá VCUG.

   VCUG se obvykle provádějí v nemocnici

   Tlak uvnitř močového měchýře a močové trubice při močení zjišťuje klinika diagnostického zobrazování.  Často se mu říká rentgenové oddělení.  Pokud neznáte polohu tohoto oddělení, informujte se na hlavní recepci.

   Tato kontrola trvá 20 až 30 minut.  Po testu budete muset zůstat v této oblasti asi 15 minut, dokud nebudou náčrtky připraveny.

   Během testu

   Když vstoupíte na diagnostické zobrazovací oddělení, vaše dítě bude umístěno v jedné převlékárně v nemocničním plášti.  Vaše dítě bude poté převezeno na rentgen.  S dítětem bude moci jet pouze jeden rodič.

   V rentgenové místnosti

   Jakmile budete vy a vaše dítě v rentgenové místnosti, technolog vás vyzve, abyste svému dítěti sundali spodní prádlo.  Poté si vaše dítě lehne na rentgenový stůl.  Na břicho nebo nožičky vašeho dítěte lze přiložit ochranný obvaz, abyste se ujistili, že je vaše dítě v bezpečí.

   Kamera na stole pořídí snímky.  Technolog na televizní obrazovce uvidí, co se děje během testu.

   Když technik provádí rentgenové snímky, vaše dítě musí být co nejklidnější, aby dosáhlo nejlepších výsledků.  Ručičky miminka můžete držet mírně až k hrudníku, abyste mohli děťátko rozptýlit jakýmkoli směrem.  Můžete například zazpívat básničku nebo písničku.

   Montáž katetru

   Rentgenový technolog zahájí test tím, že vyčistí skryté oblasti vašeho dítěte a vloží hadičku.  Katétr sám vyprázdní močový měchýř.

   Katétr se poté připojí k lahvičce s kontrastní látkou.  Tento kontrast bude proudit skrz trubici média do močového měchýře.  To umožní technologovi lépe pozorovat uvnitř močového měchýře a močové trubice.  Vaše dítě bude schopno cítit kontrast při průchodu močovým měchýřem.  Může to být chladné, ale nebude to bolet.

   Rentgenový technolog pořídí několik rentgenových snímků, když kontrastní látka proudí uvnitř močového měchýře.  Když je močový měchýř vašeho dítěte plný, bude vaše dítě požádáno, aby se vymočilo do mísy nebo plenky.  Katétr se snadno vysune, jakmile se vaše dítě počůrá.  Technolog pořídí několik rentgenových snímků, zatímco vaše dítě bude močit.  Toto jsou nejdůležitější obrázky testu.

   Po testu

   Rentgenoví technologové vám prozradí, jak se dostat do přebalovací místnosti, aby se miminko obléklo.  Pak sedíte v čekárně.  Po kontrole rentgenových náčrtů vám technolog řekne, kdy můžete jít.

   Pokud máte na klinice schůzku s lékařem po testu, sdělte to technologovi.  Postarají se o to, aby byly vaše výsledky odeslány na kliniku.  Pokud po vyšetření nenavštívíte lékaře, výsledky budou do týdne odeslány lékaři vašeho dítěte.

   Dejte svému dítěti doma hodně tekutin

   Někdy po testu může vaše dítě pociťovat určité nepohodlí, jako je pocit pálení při močení.  Dejte svému dítěti během příštího dne nebo dvou hodně tekutin, jako je voda nebo jablečný džus.  Pití alkoholu vašemu dítěti pomůže, pokud má nějaké problémy.

   Máte-li jakékoli dotazy ohledně účinků QuoteTest, obraťte se na Technologa.  Pokud je vaše dítě neklidné déle než 24 hodin, zavolejte svého praktického lékaře.

   Klíčové body

   (VCUG) je test, který využívá rentgenové paprsky ke zjištění, co se stane, když se vaše dítě pomočí.

   Během testu bude mít dítě zavedenou močovou trubici do své močové trubice.

   Test může být bolestivý.  Dítě můžete doma před testem přimět k maximální relaxaci, například relaxačním cvičením.  Pro další otázky a odpovědi můžete kontaktovat Noor Health Life prostřednictvím e-mailu a WhatsApp.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s