8 príznakov zápalu v močovej rúre.

Noor Health Life

     Zápal močovej trubice je veľmi bolestivé ochorenie, o ktorom mnohí ľudia váhajú hovoriť.

     Vedeli ste však, že príznaky tohto zápalu alebo UTI sú veľmi zreteľné a často ich možno rozpoznať ešte pred prepuknutím ochorenia?

     Noor Health Life hovorí, že príznaky tohto zápalu sú zrejmé, ale väčšina ľudí ich ignoruje.

     Ak však chcete diagnostikovať ochorenie močových ciest, musíte si tieto príznaky zapamätať.

     Zápalu močovej trubice sa dá ľahko vyhnúť

     Nutkanie neustále močiť

     Toto je bežný príznak UTI, pri ktorom máte neustále nutkanie na močenie, aj keď ste práve prešli cez toaletu, môžete v tomto ohľade pociťovať núdzový stav, tj okamžite choďte.

     Veľmi málo močenia

     Keď idete do umyvárne, málokedy močíte, máte pocit, že musíte urobiť viac, no napriek úsiliu to nezvládnete alebo nie ste spokojní.

     Pocit podráždenia

     Chodenie do umyvárne počas tohto ochorenia môže spôsobiť podráždenie, môžete mať pocit, že táto práca je veľmi bolestivá, navyše sa môže vyskytnúť bolesť, v oboch prípadoch je to príznak poruchy.

     Krvácajúca

     UTI často spôsobujú krv v moči, ale nie nevyhnutne u každého, pretože môže ísť o rozmazané videnie.

     Vôňa

     Zápach moču je veľmi zlý v dôsledku akéhokoľvek typu infekcie močového mechúra. Ak sa u vás prejaví aj niektorý z vyššie uvedených symptómov so zápachom z úst, môže ísť o infekciu močových ciest. Odvolajte sa a nechajte sa otestovať podľa jeho pokynov.
     Časté príčiny zápalu močových ciest

     Farba moču

     Farba moču môže veľa napovedať, vrátane infekcie močových ciest.  Ak je táto farba iná ako žltá alebo priehľadná, je to znak obáv.  Červená alebo hnedá je príznakom infekcie, ale najprv skontrolujte, či ste nejedli žiadne jedlo, ktoré má ružovú, oranžovú alebo červenú farbu.

     Extrémna únava

     Zápal močových ciest je vlastne spôsobený infekciou močového mechúra.V každom prípade telo v dôsledku infekcie, keď si uvedomí, že niečo nie je v poriadku, začne opúchať.Pri ochranných opatreniach tie biele krvinky Vylučuje, čo má za následok pocit únavy.

     Horúčka

     Horúčka, okrem iných príznakov, často poukazuje na zvýšenie závažnosti zápalu v močovom trakte a rozšírenie infekcie do obličiek.  Ak máte horúčku vyššiu ako 101 Fahrenheitov alebo pociťujete chlad alebo sa vaše telo zaleje potom počas spánku v noci, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Bežné príčiny zápalu močových ciest

     Zápal močovej trubice je veľmi bolestivé ochorenie a mnohí ľudia o ňom váhajú.

     Hrozí aj infekcia obličiek následkom tejto infekcie alebo zápalu a jej príznaky sa väčšinou prejavujú v podobe silného pálenia a bolesti v moči, pričom časté nutkanie na močenie, zmena farby.A môže sa vyskytnúť aj horúčka, ktorá stúpa vo vážnych prípadoch.

     Príznakom je aj krvácanie a zapáchajúci moč.

     Ak sa ochorenie nelieči alebo nie je diagnostikované, môže sa z močového mechúra rozšíriť do obličiek a spôsobiť zápal obličiek, ktorý môže byť smrteľný.

     Mimochodom, existujú niektoré dôvody, ktoré sa ťažko kontrolujú, ako je starnutie, ženy sú ohrozenejšie ako muži, tehotenstvo, obličkové kamene, cukrovka a Alzheimerova choroba atď.

     Existujú však aj niektoré návyky životného štýlu, ktoré zvyšujú riziko ochorenia.

     Nestarajte sa o čistotu

     V skutočnosti môže zlá hygiena viesť k zvýšeniu počtu týchto baktérií, čo následne zvyšuje riziko zápalu močových ciest.

     Pite menej vody

     Štúdia Noor Health Life zistila, že zvyk piť viac vody znižuje riziko zápalu močových ciest, najmä u žien.  Podľa výskumov je najjednoduchším a najbezpečnejším spôsobom, ako sa tomuto bolestivému ochoreniu vyhnúť, predchádzať infekcii a vypiť o jeden liter vody viac ako zvyčajne pomáha predchádzať tomuto ochoreniu.  Podľa výskumov majú ženy vyššie riziko tohto ochorenia ako muži, no toto opatrenie by mali prijať aj muži.  Povedal, že pitie väčšieho množstva vody uľahčuje zbavenie sa baktérií, ktoré sa hromadia v močovom mechúre a nehromadia sa, čo spôsobuje ochorenie.

     Používajte tesné oblečenie

     Časté používanie tesného oblečenia môže viesť k bolestivým ochoreniam ako sú zápaly alebo infekcie močových ciest.Používanie oblečenia zvyšuje riziko zápalu močovej trubice.

     Zadržiavanie moču

     Kvôli nejakej práci, či už lacnej alebo z akéhokoľvek dôvodu, je každý z nás človek, ktorý prestane močiť a nie je to zlé, ale pokiaľ s tým nezačneme príliš veľa alebo si nezvykneme.  Ak sa takýto zvyk vytvorí, môže to viesť k veľmi vážnym problémom.  Tým sa zvyšuje rast škodlivých baktérií, čo následne zvyšuje riziko zápalu močových ciest.

    Existuje špeciálna kvasinková (VCUG) metóda merania tlaku vo vnútri močového mechúra a močovej rúry počas močenia, ktorá pomocou röntgenových lúčov ukáže, čo sa stane, keď sa vaše dieťa pociká.

    Močový systém (ženský)

    VCUG znamená „rozšírený cysto-retrogram“), čo znamená močiť.  “Cysto” je pre močový mechúr.  “Urethro” je pre uretru, trubicu, ktorá odvádza moč z močového mechúra.  “Gram” znamená obrázok.  Preto je VCUG obrazom vylučovania moču z močového mechúra cez močovú rúru.

    Test využíva špeciálny typ vlhkosti nazývaný kontrastná látka, aby lepšie odrážal moč na röntgenovom snímku.

    Pripravte svoje dieťa na test

    Nájdite si čas na pozorné prečítanie týchto informácií a vysvetlite ich svojmu dieťaťu.  U detí, ktoré vedia, čo môžu očakávať, je menšia pravdepodobnosť, že budú úzkostné.  Povedzte svojmu dieťaťu o teste slovami, ktorým rozumie, spolu so slovami, ktoré vaša rodina používa na pochopenie toho, ako telo funguje.

    V rámci testu sa do močovej trubice vášho dieťaťa vloží malá hadička nazývaná katéter.  Zavedenie katétra bude bolestivé.  Ale ak vaše dieťa zostane pokojné, bude sa nosiť pohodlnejšie.  Svoje dieťa môžete naučiť upokojiť sa hlbokým dýchaním.  Požiadajte svoje dieťa, aby skopírovalo narodeninové sviečky, nafúklo balóny alebo vypustilo bubliny.  Vykonajte toto dýchacie cvičenie doma pred príchodom do nemocnice.

    Adolescenti si pri testoch občas prinesú niečo pohodlné, čo sa dá chytiť.  Bavlnenú hračku alebo deku si vaše dieťa môže priniesť z domu.

    Jeden z rodičov môže byť s dieťaťom kedykoľvek počas testu.  Ak ste tehotná, môžete zostať v pokoji až do zavedenia katétra.  Počas röntgenu dieťaťa však musíte opustiť miestnosť.

    Musíte svojmu dieťaťu povedať, že lekár alebo technik sa môže dotknúť jeho intimných častí, aby ich vyčistil a vložil do nich hadičky.  Povedzte svojmu dieťaťu, že ste mu dovolili dotýkať sa, pretože test vám pomôže.

    Testy budú vykonávať dvaja technológovia

    Technológovia sa špecializujú na katétrové implantáty a röntgenové lúče.  Niekedy musí byť rádiológ počas testu v miestnosti.  Rádiológ sníma röntgenové snímky.

    Močový systém (muž)

    Zrušené

    Röntgenový technológ pripraví vaše dieťa na test tak, že mu povie, čo sa za ten čas bude diať.  Rádiológ vyčistí oblasť, kde ide penis alebo močová trubica vášho dieťaťa.  Technológ následne vloží flexibilnú trubicu do otvoreného priestoru.  Katéter je dlhá, tenká, mäkká, hladká trubica, ktorá prechádza cez močovú rúru do močového mechúra.  Technológovia to budú vysvetľovať na každom kroku, ako aj oni.

    Ak má vaše dieťa ochorenie srdca

    Vaše dieťa možno bude musieť pred akýmkoľvek testom užiť antibiotiká.  Napríklad deti so srdcovým ochorením musia pred návštevou zubára užiť antibiotiká.  Antibiotikum je liek, ktorý zabíja infekciu.  Ak vaše dieťa potrebuje tento liek, povedzte to, prosím, lekárovi, ktorý vášmu dieťaťu predpisuje VCUG.  Lekár dostane tento liek predtým, ako vášmu dieťaťu podá VCUG.

    VCUG sa zvyčajne vykonávajú v nemocnici

    Tlak vo vnútri močového mechúra a močovej trubice počas močenia zisťuje oddelenie diagnostického zobrazovania.  Často sa nazýva röntgenové oddelenie.  Ak nepoznáte polohu tohto oddelenia, informujte sa na hlavnej recepcii.

    Táto kontrola trvá 20 až 30 minút.  Po teste budete musieť zostať v tejto oblasti asi 15 minút, kým nebudú pripravené náčrty.

    Počas testu

    Keď vstúpite na diagnostické zobrazovacie oddelenie, vaše dieťa bude umiestnené v jednej prebaľovacej miestnosti v nemocničnom plášti.  Potom bude vaše dieťa prevezené do röntgenovej miestnosti.  S dieťaťom bude môcť ísť len jeden rodič.

    V röntgenovej miestnosti

    Akonáhle budete vy a vaše dieťa v röntgenovej miestnosti, technológ vás požiada, aby ste dieťaťu vyzliekli spodnú plienku.  Potom si vaše dieťa ľahne na röntgenový stôl.  Na bruško alebo nôžky dieťaťa je možné priložiť ochranný obväz, aby ste sa uistili, že je vaše dieťa v bezpečí.

    Kamera na stole bude fotiť.  Technológ bude pomocou televíznej obrazovky sledovať, čo sa deje počas testu.

    Keď technik robí röntgenové snímky, vaše dieťa musí byť čo najtichšie, aby dosiahlo čo najlepšie výsledky.  Ruky bábätka môžete pridržať mierne až k hrudníku, aby ste mohli rozptyľovať dieťa akýmkoľvek smerom.  Môžete napríklad spievať báseň alebo pieseň.

    Montáž katétra

    Röntgenový technológ začne test vyčistením skrytých oblastí vášho dieťaťa a vložením hadičky.  Katéter sám vyprázdni močový mechúr.

    Katéter sa potom pripojí k fľaši s kontrastnou látkou.  Tento kontrast bude prúdiť cez trubicu média do močového mechúra.  To umožní technológovi lepšie pozorovať vnútri močového mechúra a močovej trubice.  Vaše dieťa bude môcť cítiť kontrast, keď bude prechádzať močovým mechúrom.  Môže to byť chladné, ale nebude to bolieť.

    Röntgenový technológ urobí niekoľko röntgenových lúčov, keď kontrastná látka prúdi vnútri močového mechúra.  Keď je močový mechúr vášho dieťaťa plný, vaše dieťa bude požiadané, aby sa vymočilo do postieľky alebo plienky.  Katéter sa ľahko vysunie, akonáhle sa vaše dieťa pociká.  Technológ urobí niekoľko röntgenových snímok, zatiaľ čo vaše dieťa bude močiť.  Toto sú najdôležitejšie obrázky testu.

    Po skúške

    Röntgenoví technológovia vám prezradia, ako sa dostať do prebaľovacej miestnosti, aby si dieťatko oblieklo.  Potom sedíte v čakárni.  Po kontrole röntgenových náčrtov vám technológ povie, kedy môžete ísť.

    Ak máte na klinike schôdzku s lekárom po teste, povedzte to technológovi.  Postarajú sa o to, aby boli vaše výsledky odoslané na kliniku.  Ak po teste nenavštívite lekára, výsledky budú do týždňa zaslané lekárovi vášho dieťaťa.

    Dajte svojmu dieťaťu doma veľa tekutín

    Niekedy po teste môže vaše dieťa pociťovať určité nepohodlie, ako je pocit pálenia pri močení.  Dajte svojmu dieťaťu počas nasledujúceho dňa alebo dvoch veľa tekutín, ako je voda alebo jablkový džús.  Pitie alkoholu pomôže vášmu dieťaťu, ak má nejaké problémy.

    Ak máte akékoľvek otázky o účinkoch QuoteTest, obráťte sa na Technológa.  Ak je vaše dieťa nepokojné dlhšie ako 24 hodín, zavolajte svojho rodinného lekára.

    Kľúčové body

    (VCUG) je test, ktorý využíva röntgenové lúče na zistenie, čo sa stane, keď sa vaše dieťa pociká.

    Počas testu bude mať dieťa močovú rúru zavedenú do močovej rúry.

    Test môže byť bolestivý.  Dieťa môžete pred testom primäť k tomu, aby sa doma čo najviac uvoľnilo, napríklad relaxačnými cvičeniami.  Pre ďalšie otázky a odpovede môžete kontaktovať Noor Health Life prostredníctvom e-mailu a WhatsApp.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s