8 põletikunähtu ureetras.

Noor Health Life

    Ureetra põletik on väga valus haigus, millest paljud inimesed kõhklevad rääkida.

    Kuid kas teadsite, et selle põletiku või UTI sümptomid on väga ilmsed ja sageli võib need ära tunda juba enne haiguse algust?

    Noor Terviseelu ütleb, et selle põletiku sümptomid on ilmsed, kuid enamik inimesi ignoreerib neid.

    Kui aga soovite diagnoosida kuseteede haigusi, peate neid sümptomeid meeles pidama.

    Ureetra põletikku on lihtne vältida

    Tung urineerida kogu aeg

    See on UTI sagedane sümptom, mille puhul tunned, et tahaks kogu aeg urineerida, isegi kui oled just pesuruumist läbi tulnud, võid tunda sellega seoses hädaolukorda st kohe minna.Kas vajalik jne.

    Väga vähe urineerimist

    Pesuruumi minnes urineerid harva, tunned, et pead rohkem tegema, aga vaatamata pingutustele ei saa hakkama või pole rahul.

    Ärritunud

    Selle haiguse ajal pesuruumi minnes võib tekkida ärritustunne, võib tunduda, et see töö on väga valus, lisaks võib tekkida valu, mõlemal juhul on see häire tunnus.

    Verejooks

    UTI-d põhjustavad sageli uriinis verd, kuid mitte tingimata kõigil, kuna see võib olla ähmane nägemine.

    Lõhn

    Kuseteede lõhn on väga halb igat tüüpi põiepõletiku tagajärjel. Kui teil esineb ka mõni ülaltoodud sümptomitest koos halva hingeõhuga, võib see olla UTI. Pöörduge ja laske end testida vastavalt tema juhistele.
    Kuseteede põletiku tavalised põhjused

    Uriini värvus

    Uriini värvus võib öelda palju, sealhulgas kuseteede infektsiooni kohta.  Kui see värv on midagi muud kui kollane või läbipaistev, on see märk murest.  Punane või pruun on märk infektsioonist, kuid kõigepealt kontrollige, kas te pole söönud roosat, oranži või punast värvi toitu.

    Äärmuslik väsimus

    Kuseteede põletik on tegelikult põhjustatud põiepõletikust.Igal juhul infektsiooni tagajärjel, kui keha saab aru, et midagi on valesti, hakkab see paistetama Kaitsemeetmetega need valged verelibled Väli. mille tagajärjeks on väsimustunne.

    Palavik

    Palavik näitab teiste sümptomite kõrval sageli kuseteede põletiku ägenemist ja infektsiooni levikut neerudesse.  Kui teil on palavik üle 101 Fahrenheiti või kui teil on öösel magades külm või keha läheb higist läbi, peate viivitamatult pöörduma arsti poole. Kuseteede põletiku levinumad põhjused

    Ureetra põletik on väga valus haigus ja paljud inimesed kõhklevad sellest rääkimas.

    Selle infektsiooni või põletiku tagajärjel on ka neeruinfektsiooni oht ja selle sümptomid ilmnevad tavaliselt tugeva põletuse ja valuna uriinis, samas kui sagedane urineerimistung, värvimuutus. Ja võib esineda ka palavikku, mis tõuseb tõsistel juhtudel.

    Sümptomid on ka verejooks ja halvalõhnaline uriin.

    Kui haigust ei ravita või ei diagnoosita, võib see põiest edasi kanduda neerudesse ja põhjustada neerupõletikku, mis võib lõppeda surmaga.

    Muide, sellel on mõned raskesti kontrollitavad põhjused, nagu vananemine, naised on meestest rohkem ohustatud, rasedus, neerukivid, diabeet ja Alzheimeri tõbi jne.

    Kuid on ka mõned elustiiliharjumused, mis suurendavad haiguse riski.

    Ärge hoolitsege puhtuse eest

    Tegelikult võib kehv hügieen kaasa tuua nende bakterite arvu suurenemise, mis omakorda suurendab kuseteede põletiku riski.

    Joo vähem vett

    Noor Terviseelu uuringust selgus, et harjumus juua rohkem vett vähendab kuseteede põletiku riski, eriti naistel.  Uuringute kohaselt on kõige lihtsam ja ohutum viis seda valulikku haigust vältida ennetada nakatumist ning tavapärasest ühe liitri vee joomine aitab seda haigust ennetada.  Uuringute kohaselt on naistel sellesse haigusesse suurem risk kui meestel, kuid ka mehed peaksid selle ettevaatusabinõu järgima.  Ta ütles, et rohkem vett juues saab põies kogunevatest bakteritest kergemini lahti ja need ei kogune, mis põhjustab haigust.

    Kasutage kitsaid riideid

    Liibuvate riiete sagedane kasutamine võib põhjustada valusaid haigusi nagu põletik või kuseteede infektsioon.Rõivaste kasutamine suurendab kusiti põletiku riski.

    Uriinipeetus

    Tänu mõnele tööle, olgu see odav või mis iganes põhjus, on igaüks meist inimene, kes lõpetab urineerimise ja see pole halb, kuid kui me seda liiga palju tegema ei hakka või harjumust ei tee.  Kui selline harjumus tekib, võib see kaasa tuua väga tõsiseid probleeme.  See suurendab kahjulike bakterite kasvu, mis omakorda suurendab kuseteede põletiku riski.

   On olemas spetsiaalne pärmseene (VCUG) meetod põie- ja kusitisisese rõhu mõõtmiseks urineerimise ajal, mis näitab röntgenikiirte abil, mis juhtub, kui teie laps urineerib.

   Kuseteede süsteem (naistel)

   VCUG tähistab “laienevat tsüstoretrogrammi”), mis tähendab urineerimist.  “Cysto” on põie jaoks.  “Urethro” on ureetra jaoks, toru, mis juhib uriini põiest välja.  “Gramm” tähendab pilti.  Seetõttu on VCUG pilt uriini eritumisest põiest läbi kusiti.

   Katses kasutatakse spetsiaalset niiskust, mida nimetatakse kontrastaineks, et uriin röntgenpildil paremini kajastada.

   Valmistage oma laps testiks ette

   Võtke aega selle teabe hoolikaks lugemiseks ja selgitage seda oma lapsele.  Lapsed, kes teavad, mida oodata, on vähem mures.  Rääkige oma lapsele testist sõnadega, mida ta mõistab, ja sõnadega, mida teie pere kasutab keha toimimise mõistmiseks.

   Katse osana sisestatakse teie lapse ureetrasse väike toru, mida nimetatakse kateetriks.  Kateetri sisestamine on valus.  Aga kui beebi jääb rahulikuks, on teda mugavam kanda.  Saate õpetada last rahunema sügavalt sisse hingates.  Paluge lapsel sünnipäevaküünlaid kopeerida, õhupalle täis puhuda või mullid vabastada.  Tehke seda hingamisharjutust kodus enne haiglasse tulekut.

   Noorukid võtavad katsete ajal mõnikord kaasa midagi mugavat.  Laps võib kodust kaasa võtta puuvillase mänguasja või teki.

   Üks vanematest võib testi ajal igal ajal lapsega koos olla.  Kui olete rase, võite viibida toas kuni kateetri sisestamiseni.  Kuid lapse röntgeni ajal peate ruumist lahkuma.

   Peate oma lapsele rääkima, et arst või tehnoloog võib tema isiklikke osi puudutada, et neid puhastada ja torusid neisse panna.  Öelge oma lapsele, et olete lubanud tal puudutada, sest test aitab.

   Katseid viivad läbi kaks tehnoloogi

   Tehnoloogid on spetsialiseerunud kateetri implantaatidele ja röntgenikiirgusele.  Mõnikord peab uuringu ajal ruumis viibima ka radioloog.  Radioloog loeb röntgenipilte.

   Kuseteede süsteem (meestel)

   Tühistatud

   Röntgentehnoloog valmistab teie lapse testiks ette, öeldes talle, mis selle aja jooksul juhtub.  Radioloog puhastab ala, kus teie lapse peenise või kusiti läheb.  Seejärel sisestab tehnoloog painduva toru avatud ruumi.  Kateeter on pikk, õhuke, pehme ja sile toru, mis läbib kusiti põide.  Tehnoloogid selgitavad seda igal sammul, nagu nad teevad.

   Kui teie lapsel on südamehaigus

   Võimalik, et teie laps peab enne analüüside tegemist võtma antibiootikume.  Näiteks südamehaigusega lapsed peavad enne hambaarsti juurde minekut võtma antibiootikume.  Antibiootikum on ravim, mis tapab infektsiooni.  Kui teie laps vajab seda ravimit, rääkige sellest arstile, kes teie lapsele VCUG-i välja kirjutab.  Arst saab selle ravimi enne teie lapsele VCUG-i andmist.

   VCUG-d tehakse tavaliselt haiglas

   Kujutise diagnostika osakond tuvastab urineerimise ajal põie- ja kusitisisese rõhu.  Seda nimetatakse sageli röntgeniosakonnaks.  Kui te selle osakonna asukohta ei tea, uurige pearegistratuurist.

   See kontroll kestab 20 kuni 30 minutit.  Pärast testi peate selles piirkonnas viibima umbes 15 minutit, kuni visandid on valmis.

   Katse ajal

   Kui sisenete pildidiagnostika osakonda, paigutatakse teie laps haiglamantliga ühte riietusruumi.  Seejärel viiakse teie laps röntgenikabinetti.  Lapsega saab kaasa minna ainult üks vanem.

   Röntgeniruumis

   Kui teie ja teie laps olete röntgeniruumis, palub tehnoloog teil lapse aluspesu mähe seljast võtta.  Seejärel heidab laps röntgenilauale pikali.  Beebi kõhule või jalgadele võib asetada kaitsesideme, et veenduda lapse ohutuses.

   Pilte teeb laual olev kaamera.  Tehnoloog kasutab teleriekraani, et näha, mis katse ajal toimub.

   Kui tehnoloog teeb röntgenikiirgust, peab teie laps parimate tulemuste saamiseks olema võimalikult liikumatu.  Saate hoida oma lapse käsi veidi rinnal, et saaksite lapse tähelepanu mis tahes suunas hajutada.  Näiteks võite laulda luuletust või laulu.

   Kateetri paigaldamine

   Röntgentehnoloog alustab testi, puhastades teie lapse peidetud alad ja sisestades toru.  Kateeter tühjendab põie ise.

   Seejärel kinnitatakse kateeter kontrastainega pudeli külge.  See kontrast voolab läbi keskmise toru põide.  See võimaldab tehnoloogil paremini jälgida põie ja kusiti sisemust.  Teie laps tunneb põie läbimisel kontrasti.  See võib tunduda külm, kuid see ei tee haiget.

   Röntgenitehnoloog teeb mõned röntgenpildid, kui kontrastaine voolab põie sees.  Kui teie lapse põis on täis, palutakse teie lapsel urineerida voodipannile või mähkmesse.  Kateeter tuleb kergesti välja niipea, kui teie laps urineerib.  Tehnoloog teeb teie lapse urineerimise ajal mõned röntgenpildid.  Need on testi kõige olulisemad pildid.

   Pärast testi

   Röntgentehnoloogid räägivad, kuidas pääseda riietusruumi, et beebi saaks riidesse panna.  Siis istud ootesaalis.  Pärast röntgeni visandite kontrollimist ütleb tehnoloog, millal saab minna.

   Kui teil on kliinikus pärast uuringut kokku lepitud aeg arsti vastuvõtule, teavitage sellest tehnoloogi.  Nad tagavad, et teie tulemused saadetakse kliinikusse.  Kui te pärast analüüsi arsti juurde ei pöördu, saadetakse tulemused teie lapse arstile nädala jooksul.

   Andke oma lapsele kodus palju vedelikku

   Mõnikord pärast testi võib teie laps tunda ebamugavust, näiteks põletustunnet urineerimisel.  Andke oma lapsele järgmisel või kahel päeval juua palju vedelikku, näiteks vett või õunamahla.  Alkoholi joomine aitab teie last, kui tal on probleeme.

   Kui teil on QuoteTesti mõju kohta küsimusi, pöörduge tehnoloogi poole.  Kui teie laps on rahutu kauem kui 24 tundi, pöörduge perearsti poole.

   Võtmepunktid

   (VCUG) on test, mis kasutab röntgenikiirgust, et välja selgitada, mis juhtub, kui teie laps urineerib.

   Katse ajal sisestatakse lapsele ureetra kusiti.

   Test võib olla valus.  Saate oma lapse enne testi, näiteks lõdvestusharjutusi, kodus võimalikult palju lõõgastuda.  Rohkemate küsimuste ja vastuste saamiseks võite ühendust võtta Noor Health Life’iga e-posti ja WhatsAppi kaudu.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s