8 oznak zapalenia cewki moczowej.

Noor Health Life

     Zapalenie cewki moczowej jest bardzo bolesną chorobą, o której wiele osób nie chce rozmawiać.

     Ale czy wiesz, że objawy tego zapalenia lub ZUM są bardzo oczywiste i często można je rozpoznać jeszcze przed zachorowaniem?

     Noor Health Life twierdzi, że objawy tego zapalenia są oczywiste, ale większość ludzi je ignoruje.

     Jeśli jednak chcesz zdiagnozować chorobę dróg moczowych, musisz pamiętać o tych objawach.

     Zapalenie cewki moczowej jest łatwe do uniknięcia

     Zachęcam do ciągłego oddawania moczu

     Jest to częsty objaw ZUM, w którym cały czas masz ochotę na oddawanie moczu, nawet jeśli dopiero co przeszedłeś do toalety, możesz odczuć nagły wypadek np. natychmiast iść.

     Bardzo mało oddawania moczu

     Kiedy idziesz do toalety, rzadko oddajesz mocz, czujesz, że musisz zrobić więcej, ale mimo wysiłków nie możesz tego zrobić lub nie jesteś usatysfakcjonowany.

     Czuje się poirytowany

     Chodzenie do toalety w trakcie tej choroby może powodować irytację, można odczuć, że ta praca jest bardzo bolesna, w dodatku może pojawić się ból, w obu przypadkach jest to oznaka schorzenia.

     Krwawienie

     ZUM często powodują krew w moczu, ale niekoniecznie u wszystkich, ponieważ może to być niewyraźne widzenie.

     Zapach

     Zapach moczu jest bardzo nieprzyjemny w wyniku jakiejkolwiek infekcji pęcherza. Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów z nieświeżym oddechem, może to być ZUM. Skieruj się i poddaj się badaniu zgodnie z jego instrukcjami.
     Najczęstsze przyczyny zapalenia dróg moczowych

     Kolor moczu

     Kolor moczu może wiele powiedzieć, w tym infekcja dróg moczowych.  Jeśli ten kolor jest inny niż żółty lub przezroczysty, jest to oznaka niepokoju.  Czerwony lub brązowy jest oznaką infekcji, ale najpierw sprawdź, czy nie zjadłeś żadnego jedzenia, które jest różowe, pomarańczowe lub czerwone.

     Ekstremalne zmęczenie

     Zapalenie dróg moczowych jest w rzeczywistości spowodowane infekcją pęcherza moczowego. W każdym razie w wyniku infekcji, gdy organizm zorientuje się, że coś jest nie tak, zaczyna puchnąć. powodując uczucie zmęczenia.

     Gorączka

     Gorączka, obok innych objawów, często wskazuje na nasilenie stanu zapalnego w drogach moczowych i rozprzestrzenianie się infekcji na nerki.  Jeśli masz gorączkę powyżej 101 stopni Fahrenheita, jest ci zimno lub twoje ciało spoci się podczas snu w nocy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

     Zapalenie cewki moczowej jest bardzo bolesną chorobą i wiele osób niechętnie o tym mówi.

     Istnieje również ryzyko infekcji nerek w wyniku tej infekcji lub stanu zapalnego, a jej objawy zwykle objawiają się w postaci silnego pieczenia i bólu w moczu, przy częstym parciu na mocz, przebarwieniach.I może wystąpić gorączka, która wzrasta w poważnych przypadkach.

     Objawami są również krwawienie i nieprzyjemny zapach moczu.

     Nieleczona lub niezdiagnozowana choroba może rozprzestrzenić się z pęcherza do nerek i spowodować zapalenie nerek, które może być śmiertelne.

     Nawiasem mówiąc, istnieje kilka powodów, które są trudne do kontrolowania, takie jak starzenie się, kobiety są bardziej zagrożone niż mężczyźni, ciąża, kamienie nerkowe, cukrzyca i choroba Alzheimera itp.

     Ale są też pewne nawyki związane ze stylem życia, które zwiększają ryzyko choroby.

     Nie dbaj o czystość

     W rzeczywistości zła higiena może prowadzić do wzrostu liczby tych bakterii, co z kolei zwiększa ryzyko zapalenia dróg moczowych.

     Pij mniej wody

     Badanie przeprowadzone przez Noor Health Life wykazało, że nawyk picia większej ilości wody zmniejsza ryzyko zapalenia dróg moczowych, szczególnie u kobiet.  Według badań najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem uniknięcia tej bolesnej choroby jest zapobieganie zakażeniom, a picie o jeden litr wody więcej niż zwykle pomaga zapobiegać tej chorobie.  Według badań kobiety mają większe ryzyko zachorowania na tę chorobę niż mężczyźni, ale mężczyźni również powinni podjąć ten środek ostrożności.  Powiedział, że picie większej ilości wody ułatwia pozbycie się bakterii, które gromadzą się w pęcherzu i nie gromadzą się, co powoduje chorobę.

     Używaj obcisłych ubrań

     Częste noszenie ciasnej odzieży może prowadzić do bolesnych chorób, takich jak zapalenie lub infekcja dróg moczowych.Stosowanie odzieży zwiększa ryzyko zapalenia cewki moczowej.

     Zatrzymanie moczu

     Z powodu jakiejś pracy, czy to taniej, czy z jakiegokolwiek powodu, każdy z nas jest osobą, która przestaje oddawać mocz i nie jest to zła rzecz, ale chyba że zaczniemy to robić za dużo lub wpadniemy w nawyk.  Jeśli taki nawyk się ukształtuje, może to prowadzić do bardzo poważnych problemów.  W ten sposób zwiększa się wzrost szkodliwych bakterii, co z kolei zwiększa ryzyko zapalenia dróg moczowych.

    Istnieje specjalna metoda drożdży (VCUG) pomiaru ciśnienia wewnątrz pęcherza moczowego i cewki moczowej podczas oddawania moczu, która za pomocą zdjęć rentgenowskich pokazuje, co dzieje się, gdy dziecko oddaje mocz.

    Układ moczowy (kobieta)

    VCUG oznacza „poszerzający cystorogram”), co oznacza oddawanie moczu.  „Cysto” oznacza pęcherz.  „Urethro” oznacza cewkę moczową, przewód odprowadzający mocz z pęcherza.  „Gram” oznacza obraz.  Dlatego VCUG jest obrazem wydalania moczu z pęcherza przez cewkę moczową.

    Test wykorzystuje specjalny rodzaj wilgoci zwany środkiem kontrastowym, aby lepiej odzwierciedlić mocz na zdjęciu rentgenowskim.

    Przygotuj swoje dziecko do testu

    Poświęć trochę czasu na uważne przeczytanie tych informacji i wyjaśnienie ich dziecku.  Dzieci, które wiedzą, czego się spodziewać, rzadziej są niespokojne.  Powiedz dziecku o teście słowami, które rozumie, a także słowami, których używa twoja rodzina, aby zrozumieć, jak działa ciało.

    W ramach testu do cewki moczowej dziecka zostanie włożona mała rurka zwana cewnikiem.  Wprowadzenie cewnika będzie bolesne.  Ale jeśli Twoje dziecko zachowa spokój, będzie wygodniejsze w noszeniu.  Możesz nauczyć dziecko uspokajania się, biorąc głębokie oddechy.  Poproś dziecko, aby skopiowało świeczki urodzinowe, nadmuchało balony lub uwolniło bąbelki.  Wykonaj to ćwiczenie oddechowe w domu przed przyjazdem do szpitala.

    Młodzież czasami przynosi coś wygodnego do chwycenia podczas testów.  Twoje dziecko może zabrać z domu bawełnianą zabawkę lub kocyk.

    Jeden z rodziców może być z dzieckiem w dowolnym momencie testu.  Jeśli jesteś w ciąży, możesz pozostać w pokoju do czasu założenia cewnika.  Ale musisz wyjść z pokoju podczas prześwietlenia dziecka.

    Musisz powiedzieć dziecku, że lekarz lub technolog może dotykać jego części intymnych, aby je wyczyścić i włożyć do nich rurki.  Powiedz dziecku, że pozwoliłeś mu dotknąć, ponieważ test pomoże.

    Badania będą wykonywane przez dwóch technologów

    Technolodzy specjalizują się w implantach cewnikowych i zdjęciach rentgenowskich.  Czasami podczas badania w pomieszczeniu musi znajdować się radiolog.  Radiolog odczytuje zdjęcia rentgenowskie.

    Układ moczowy (mężczyzna)

    Anulowany

    Technik rentgenowski przygotuje Twoje dziecko do badania, mówiąc mu, co będzie się działo w tym czasie.  Radiolog oczyści obszar, do którego trafia penis lub cewka moczowa Twojego dziecka.  Technik następnie włoży elastyczną rurkę do otwartej przestrzeni.  Cewnik to długa, cienka, miękka i gładka rurka, która przechodzi przez cewkę moczową do pęcherza.  Technolodzy będą to wyjaśniać na każdym kroku, podobnie jak oni.

    Jeśli Twoje dziecko ma chorobę serca

    Twoje dziecko może potrzebować antybiotyków przed wykonaniem jakichkolwiek testów.  Na przykład dzieci z chorobami serca muszą brać antybiotyki przed pójściem do dentysty.  Antybiotyk to lek, który zabija infekcję.  Jeśli Twoje dziecko potrzebuje tego leku, poinformuj o tym lekarza przepisującego VCUG Twojemu dziecku.  Lekarz otrzyma ten lek przed podaniem dziecku VCUG.

    VCUG są zwykle wykonywane w szpitalu

    Ciśnienie wewnątrz pęcherza i cewki moczowej podczas oddawania moczu jest wykrywane przez Zakład Diagnostyki Obrazowej.  Często nazywa się to działem rentgenowskim.  Jeśli nie znasz lokalizacji tego działu, dowiedz się z recepcji głównej.

    Ta inspekcja trwa od 20 do 30 minut.  Po teście będziesz musiał pozostać w tym obszarze przez około 15 minut, aż szkice będą gotowe.

    Podczas testu

    Po wejściu do Oddziału Diagnostyki Obrazowej Twoje dziecko zostanie umieszczone w jednej szatni, ubrane w szpitalną koszulę.  Twoje dziecko zostanie następnie zabrane do gabinetu rentgenowskiego.  Tylko jeden rodzic będzie mógł jechać z dzieckiem.

    W gabinecie rentgenowskim

    Gdy Ty i Twoje dziecko znajdziecie się w gabinecie rentgenowskim, technolog poprosi o zdjęcie pieluszki z bielizny.  Wtedy Twoje dziecko położy się na stole rentgenowskim.  Na brzuch lub nogi dziecka można nałożyć bandaż ochronny, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

    Aparat na stole zrobi zdjęcia.  Technik użyje ekranu telewizora, aby zobaczyć, co dzieje się podczas testu.

    Kiedy technolog robi zdjęcia rentgenowskie, Twoje dziecko musi być tak nieruchome, jak to możliwe, aby uzyskać najlepsze wyniki.  Możesz trzymać rączki dziecka lekko do klatki piersiowej, dzięki czemu możesz odwrócić jego uwagę w dowolnym kierunku.  Na przykład możesz zaśpiewać wiersz lub piosenkę.

    Dopasowanie cewnika

    Technik rentgenowski rozpocznie badanie od oczyszczenia ukrytych obszarów dziecka i włożenia rurki.  Cewnik sam opróżni pęcherz.

    Cewnik zostanie następnie przymocowany do butelki ze środkiem kontrastowym.  Ten kontrast przepłynie przez środkową rurkę do pęcherza.  Pozwoli to technikowi na lepszą obserwację wnętrza pęcherza i cewki moczowej.  Twoje dziecko będzie w stanie wyczuć kontrast podczas przechodzenia przez pęcherz.  Może być zimno, ale nie będzie bolało.

    Technik rentgenowski wykona kilka zdjęć rentgenowskich, gdy środek kontrastowy przepływa do pęcherza moczowego.  Kiedy pęcherz Twojego dziecka będzie pełny, zostanie ono poproszone o oddanie moczu do miski lub pieluchy.  Cewnik wyjdzie łatwo, gdy tylko dziecko odda mocz.  Technik wykona kilka zdjęć rentgenowskich podczas oddawania moczu przez dziecko.  To są najważniejsze zdjęcia z testu.

    Po teście

    Technicy RTG podpowiedzą, jak dostać się do szatni, aby maluch mógł się ubrać.  Potem siedzisz w poczekalni.  Po sprawdzeniu szkiców rentgenowskich technolog powie Ci, kiedy możesz iść.

    Jeśli masz wizytę w przychodni na wizytę do lekarza po badaniu, poinformuj o tym technologa.  Upewnią się, że Twoje wyniki zostaną przesłane do kliniki.  Jeśli po badaniu nie spotkasz się z lekarzem, wyniki zostaną przesłane do lekarza Twojego dziecka w ciągu tygodnia.

    Daj dziecku dużo płynów w domu

    Jakiś czas po badaniu Twoje dziecko może odczuwać pewien dyskomfort, taki jak pieczenie podczas oddawania moczu.  Podawaj dziecku dużo płynów do picia przez następny lub dwa dni, na przykład wodę lub sok jabłkowy.  Picie alkoholu pomoże Twojemu dziecku, jeśli ma jakiekolwiek problemy.

    Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące efektów QuoteTest, skontaktuj się z Technologiem.  Jeśli Twoje dziecko jest niespokojne przez ponad 24 godziny, skontaktuj się z lekarzem rodzinnym.

    Kluczowe punkty

    (VCUG) to test, który wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, aby dowiedzieć się, co dzieje się, gdy dziecko oddaje mocz.

    Podczas badania dziecko będzie miało włożoną cewkę moczową do cewki moczowej.

    Test może być bolesny.  Możesz zmusić dziecko do maksymalnego relaksu w domu przed testem, na przykład ćwiczenia relaksacyjne.  Możesz skontaktować się z Noor Health Life przez e-mail i WhatsApp, aby uzyskać więcej pytań i odpowiedzi.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s