8 iekaisuma pazīmes urīnizvadkanālā.

Noor Health Life

    Urīnvada iekaisums ir ļoti sāpīga slimība, par kuru daudzi cilvēki vilcinās runāt.

    Bet vai zinājāt, ka šī iekaisuma jeb UTI simptomi ir ļoti acīmredzami un bieži tos var atpazīt pat pirms slimības sākuma?

    Noor Health Life saka, ka šī iekaisuma simptomi ir acīmredzami, taču lielākā daļa cilvēku tos ignorē.

    Tomēr, ja vēlaties diagnosticēt urīnceļu slimību, jums jāatceras šie simptomi.

    Ir viegli izvairīties no urīnizvadkanāla iekaisuma

    Vēlme visu laiku urinēt

    Tas ir bieži sastopams UTI simptoms, kurā jūtaties kā urinēt visu laiku, pat ja tikko esat ienācis tualetē, šajā sakarā varat izjust ārkārtas situāciju, ti, nekavējoties doties. Vai ir nepieciešams utt.

    Ļoti maz urinēšanas

    Dodoties uz tualeti, tu urinē reti, jūti, ka jādara vairāk, bet nevari, neskatoties uz pūlēm, vai arī neesi apmierināts.

    Jūtos aizkaitināts

    Ejot uz tualeti šīs saslimšanas laikā var justies aizkaitināms, var šķist, ka šis darbs ir ļoti sāpīgs, turklāt var būt sāpes, abos gadījumos tas liecina par traucējumiem.

    Asiņošana

    UTI bieži izraisa asinis urīnā, bet ne vienmēr visiem, jo ​​tas var būt neskaidra redze.

    Smarža

    Urīna smaka ir ļoti slikta jebkura veida urīnpūšļa infekcijas rezultātā. Ja arī jums rodas kāds no iepriekš minētajiem simptomiem ar sliktu elpu, tā var būt UTI. Apmeklējiet un veiciet pārbaudi saskaņā ar viņa norādījumiem.
    Biežākie urīnceļu iekaisuma cēloņi

    Urīna krāsa

    Urīna krāsa var pateikt daudz, tostarp urīnceļu infekciju.  Ja šī krāsa nav dzeltena vai caurspīdīga, tas liecina par bažām.  Sarkans vai brūns ir infekcijas pazīme, taču vispirms pārbaudiet, vai neesat ēdis nevienu ēdienu, kas ir rozā, oranžā vai sarkanā krāsā.

    Ārkārtīgs nogurums

    Urīnceļu iekaisumu patiesībā izraisa urīnpūšļa infekcija.Jebkurā gadījumā infekcijas rezultātā, kad organisms saprot, ka kaut kas nav kārtībā, tas sāk uzbriest.Ar aizsargpasākumiem tās baltās asins šūnas Izslēdz, kā rezultātā rodas noguruma sajūta.

    Drudzis

    Drudzis, kā arī citi simptomi, bieži norāda uz urīnceļu iekaisuma smaguma palielināšanos un infekcijas izplatīšanos nierēs.  Ja jums ir drudzis, kas pārsniedz 101 Fārenheita grādu vai jūtaties auksts, vai jūsu ķermenis ir izmirkts ar sviedriem, guļot naktī, jums nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība. Biežākie urīnceļu iekaisuma cēloņi

    Urīnvada iekaisums ir ļoti sāpīga slimība, un daudzi cilvēki vilcinās par to runāt.

    Šīs infekcijas vai iekaisuma rezultātā pastāv arī nieru infekcijas risks, un tās simptomi parasti izpaužas kā stipra dedzināšana un sāpes urīnā, savukārt bieža vēlme urinēt, krāsas izmaiņas. Un var būt drudzis, kas paaugstinās nopietnos gadījumos.

    Simptomi ir arī asiņošana un urīns ar nepatīkamu smaku.

    Ja slimība netiek ārstēta vai netiek diagnosticēta, tā var izplatīties no urīnpūšļa uz nierēm un izraisīt nieru iekaisumu, kas var būt letāls.

    Starp citu, ir daži grūti kontrolējami iemesli, piemēram, novecošana, sievietes ir vairāk pakļautas riskam nekā vīrieši, grūtniecība, nierakmeņi, diabēts un Alcheimera slimība utt.

    Bet ir arī daži dzīvesveida paradumi, kas palielina slimības risku.

    Nerūpējies par tīrību

    Faktiski slikta higiēna var izraisīt šo baktēriju skaita palielināšanos, kas savukārt palielina urīnceļu iekaisuma risku.

    Dzert mazāk ūdens

    Noor Health Life veiktais pētījums atklāja, ka ieradums dzert vairāk ūdens samazina urīnceļu iekaisuma risku, īpaši sievietēm.  Saskaņā ar pētījumiem vienkāršākais un drošākais veids, kā izvairīties no šīs sāpīgās slimības, ir novērst infekciju un, dzerot vienu litru vairāk ūdens nekā parasti, palīdz novērst šo slimību.  Saskaņā ar pētījumiem sievietēm ir lielāks risks saslimt ar šo slimību nekā vīriešiem, taču arī vīriešiem vajadzētu ievērot šo piesardzību.  Viņš teica, ka, dzerot vairāk ūdens, ir vieglāk atbrīvoties no baktērijām, kas uzkrājas urīnpūslī, un tās neuzkrājas, kas izraisa slimību.

    Izmantojiet stingru apģērbu

    Bieža cieša apģērba lietošana var izraisīt sāpīgas slimības, piemēram, urīnceļu iekaisumu vai infekciju.Apģērba lietošana palielina urīnizvadkanāla iekaisuma risku.

    Urīna aizture

    Sakarā ar kādu darbu, neatkarīgi no tā, vai tas ir lēts vai kāda iemesla dēļ, katrs no mums ir cilvēks, kurš pārstāj urinēt, un tas nav nekas slikts, bet ja vien mēs to nesākam darīt pārāk daudz vai neieradāmies.  Ja šāds ieradums veidojas, tas var radīt ļoti nopietnas problēmas.  Šādi rīkojoties, palielinās kaitīgo baktēriju vairošanās, kas savukārt palielina urīnceļu iekaisuma risku.

   Ir īpaša rauga (VCUG) metode spiediena mērīšanai urīnpūslī un urīnizvadkanālā urinēšanas laikā, kas, izmantojot rentgena starus, parādīs, kas notiek, kad jūsu mazulis urinē.

   Urīnceļu sistēma (sievietēm)

   VCUG nozīmē “paplašinājoša cisto-retrogramma”), kas nozīmē urinēt.  “Cysto” ir paredzēts urīnpūslim.  “Urethro” ir paredzēts urīnizvadkanālam, caurulei, kas izvada urīnu no urīnpūšļa.  “Grams” nozīmē attēlu.  Tāpēc VCUG ir urīna izvadīšanas attēls no urīnpūšļa caur urīnizvadkanālu.

   Testā tiek izmantots īpašs mitruma veids, ko sauc par kontrastvielu, lai labāk atspoguļotu urīnu rentgena staros.

   Sagatavojiet savu bērnu pārbaudei

   Veltiet laiku, lai rūpīgi izlasītu šo informāciju un izskaidrotu to savam bērnam.  Bērni, kuri zina, ko sagaidīt, mazāk uztraucas.  Pastāstiet bērnam par testu vārdos, ko viņš vai viņa saprot, kā arī vārdiem, ko jūsu ģimene izmanto, lai saprastu, kā ķermenis darbojas.

   Pārbaudes ietvaros mazuļa urīnizvadkanālā tiks ievietota neliela caurule, ko sauc par katetru.  Būs sāpīgi ievietot katetru.  Bet, ja mazulis paliks mierīgs, to būs ērtāk valkāt.  Jūs varat iemācīt bērnam nomierināties, dziļi ieelpojot.  Palūdziet bērnam kopēt dzimšanas dienas sveces, piepūst balonus vai atbrīvot burbuļus.  Pirms ierašanās slimnīcā veiciet šo elpošanas vingrinājumu mājās.

   Pusaudži dažkārt paņem līdzi kaut ko ērtu, ko paķert pārbaužu laikā.  Jūsu bērns no mājām var atnest kokvilnas rotaļlietu vai segu.

   Viens no vecākiem var būt kopā ar bērnu jebkurā pārbaudes laikā.  Ja esat grūtniece, varat palikt telpā līdz katetra ievietošanai.  Bet mazuļa rentgena laikā jums ir jāatstāj telpa.

   Jums jāpastāsta bērnam, ka ārsts vai tehnologs var pieskarties viņa privātajām daļām, lai tās notīrītu un ievietotu tajās caurules.  Pastāstiet savam bērnam, ka esat ļāvis viņam pieskarties, jo pārbaude palīdzēs.

   Pārbaudes veiks divi tehnologi

   Tehnologi specializējas katetru implantos un rentgena staros.  Dažkārt pārbaudes laikā telpā jābūt radiologam.  Radiologs nolasa rentgena attēlus.

   Urīnceļu sistēma (vīriešu)

   Atcelts

   Rentgena tehnologs sagatavos jūsu bērnu pārbaudei, pastāstot, kas notiks šajā laikā.  Radiologs notīrīs vietu, kur atrodas jūsu bērna dzimumloceklis vai urīnizvadkanāls.  Pēc tam tehnologs ievietos elastīgo cauruli atklātā telpā.  Katetrs ir gara, plāna, mīksta, gluda caurule, kas caur urīnizvadkanālu nonāk urīnpūslī.  Tehnologi to skaidros ik uz soļa, kā viņi dara.

   Ja jūsu bērnam ir sirds slimība

   Jūsu bērnam var būt nepieciešams lietot antibiotikas pirms jebkādu testu veikšanas.  Piemēram, bērniem ar sirds slimībām pirms došanās pie zobārsta ir jālieto antibiotikas.  Antibiotika ir zāles, kas iznīcina infekciju.  Ja Jūsu bērnam ir nepieciešamas šīs zāles, lūdzu, pastāstiet par to ārstam, kurš paraksta Jūsu bērnam VCUG.  Ārsts saņems šīs zāles, pirms dos Jūsu bērnam VCUG.

   VCUG parasti veic slimnīcā

   Spiedienu urīnpūslī un urīnizvadkanālā urinēšanas laikā nosaka Diagnostiskās attēlveidošanas nodaļa.  To bieži sauc par rentgena nodaļu.  Ja nezināt šīs nodaļas atrašanās vietu, uzziniet to galvenajā reģistratūrā.

   Šī pārbaude ilgst 20 līdz 30 minūtes.  Pēc testa jums šajā zonā būs jāpaliek apmēram 15 minūtes, līdz skices būs gatavas.

   Pārbaudes laikā

   Ieejot Diagnostikas attēlveidošanas nodaļā, jūsu bērns tiks ievietots vienā ģērbtuvē, valkājot slimnīcas halātu.  Pēc tam jūsu mazulis tiks nogādāts rentgena kabinetā.  Kopā ar bērnu varēs doties tikai viens vecāks.

   Rentgena kabinetā

   Kad jūs un jūsu mazulis būsiet rentgena kabinetā, tehnologs jums lūgs novilkt mazuļa apakšveļas autiņu.  Tad mazulis gulēs uz rentgena galda.  Uz mazuļa vēdera vai kājiņām var uzlikt aizsargpārsēju, lai pārliecinātos, ka mazulis ir drošībā.

   Fotoaparāts uz galda uzņems attēlus.  Tehnologs izmantos televizora ekrānu, lai redzētu, kas notiek testa laikā.

   Kad tehnologs veic rentgena starus, bērnam ir jābūt pēc iespējas nekustīgākam, lai iegūtu vislabākos rezultātus.  Jūs varat turēt mazuļa rokas nedaudz līdz krūtīm, lai jūs varētu novērst bērna uzmanību jebkurā virzienā.  Piemēram, jūs varat dziedāt dzejoli vai dziesmu.

   Katetru piestiprināšana

   Rentgena tehnologs sāks pārbaudi, notīrot jūsu bērna slēptās vietas un ievietojot cauruli.  Katetrs pats iztukšo urīnpūsli.

   Pēc tam katetru pievienos pudelei ar kontrastvielu.  Šis kontrasts caur vidējo cauruli ieplūdīs urīnpūslī.  Tas ļaus tehnologam labāk novērot urīnpūšļa un urīnizvadkanāla iekšpusi.  Jūsu mazulis varēs sajust kontrastu, kad viņš iet caur urīnpūsli.  Tas var justies auksts, bet tas nesāpēs.

   Rentgena tehnologs veiks dažus rentgena starus, kad urīnpūslī plūst kontrastviela.  Kad jūsu mazuļa urīnpūslis ir pilns, jūsu mazulim tiks lūgts urinēt gultas pannā vai autiņbiksītē.  Katetrs viegli izdalīsies, tiklīdz jūsu mazulis urinēs.  Kamēr jūsu bērns urinē, tehnologs veiks rentgena attēlus.  Šie ir vissvarīgākie testa attēli.

   Pēc pārbaudes

   Rentgena tehnologi pastāstīs, kā nokļūt ģērbtuvē, lai mazulis varētu uzvilkt drēbes.  Tad tu sēdi uzgaidāmajā telpā.  Pēc rentgena skiču pārbaudes tehnologs pateiks, kad varēsiet doties.

   Ja klīnikā pēc pārbaudes ir norunāta vizīte pie ārsta, pastāstiet tehnologam.  Viņi parūpēsies, lai jūsu rezultāti tiktu nosūtīti klīnikai.  Ja pēc pārbaudes nenākat pie ārsta, rezultāti nedēļas laikā tiks nosūtīti Jūsu bērna ārstam.

   Dodiet bērnam mājās daudz šķidruma

   Reizēm pēc testa jūsu bērns var sajust diskomfortu, piemēram, dedzinošu sajūtu urinējot.  Nākamās dienas vai divu dienu laikā dodiet bērnam dzert daudz šķidrumu, piemēram, ūdeni vai ābolu sulu.  Alkohola lietošana palīdzēs jūsu bērnam, ja viņam ir kādas problēmas.

   Ja jums ir kādi jautājumi par QuoteTest ietekmi, lūdzu, sazinieties ar tehnologu.  Ja jūsu bērns ir nemierīgs ilgāk par 24 stundām, zvaniet savam ģimenes ārstam.

   Galvenie punkti

   (VCUG) ir tests, kurā izmanto rentgena starus, lai noskaidrotu, kas notiek, kad jūsu mazulis urinē.

   Pārbaudes laikā bērnam urīnizvadkanālā tiks ievietots urīnizvadkanāls.

   Pārbaude var būt sāpīga.  Pirms pārbaudes, piemēram, relaksācijas vingrinājumi, varat likt bērnam pēc iespējas vairāk atpūsties mājās.  Lai iegūtu papildu jautājumus un atbildes, varat sazināties ar Noor Health Life pa e-pastu un WhatsApp.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s