8 نشانه التهاب در مجرای ادرار

Noor Health Life

     التهاب مجرای ادرار یک بیماری بسیار دردناک است که بسیاری از افراد در صحبت درباره آن مردد هستند.

     اما آیا می دانستید که علائم این التهاب یا عفونت ادراری بسیار واضح است و اغلب حتی قبل از شروع بیماری قابل تشخیص است؟

     نور هلث لایف می گوید که علائم این التهاب آشکار است اما بیشتر افراد آن را نادیده می گیرند.

     با این حال، اگر می خواهید بیماری دستگاه ادراری را تشخیص دهید، باید این علائم را به خاطر بسپارید.

     اجتناب از التهاب مجرای ادرار آسان است

     اصرار به ادرار کردن مدام

     این یکی از علائم رایج عفونت ادراری است که در آن احساس می‌کنید مدام ادرار می‌کنید، حتی اگر به تازگی از دستشویی رفته باشید، ممکن است در این زمینه احساس اورژانسی داشته باشید، یعنی فوراً بروید. ضروری است و غیره.

     ادرار بسیار کم

     وقتی به دستشویی می روید، به ندرت ادرار می کنید، احساس می کنید باید کارهای بیشتری انجام دهید اما با وجود تلاش نمی توانید این کار را انجام دهید یا راضی نیستید.

     احساس تحریک

     رفتن به دستشویی در طول این بیماری می تواند باعث تحریک شما شود، ممکن است احساس کنید این کار بسیار دردناک است، علاوه بر این ممکن است درد نیز وجود داشته باشد، در هر دو مورد نشانه اختلال است.

     خون ریزی

     UTI اغلب باعث خون در ادرار می شود، اما نه لزوماً در همه، زیرا می تواند باعث تاری دید شود.

     بو

     بوی ادرار در اثر هر نوع عفونت مثانه بسیار بد است.اگر شما نیز هر یک از علائم بالا را همراه با بوی بد دهان تجربه کردید، ممکن است عفونت ادراری باشد، مراجعه کنید و طبق دستور او آزمایش دهید.
     علل شایع التهاب مجاری ادراری

     رنگ ادرار

     رنگ ادرار می تواند چیزهای زیادی از جمله عفونت دستگاه ادراری را بگوید.  اگر این رنگ چیزی غیر از زرد یا شفاف باشد، نشانه نگرانی است.  قرمز یا قهوه ای نشانه عفونت است، اما ابتدا بررسی کنید که هیچ غذایی با رنگ صورتی، نارنجی یا قرمز نخورده اید.

     خستگی مفرط

     التهاب مجاری ادراری در واقع ناشی از عفونت مثانه است، در هر صورت در اثر عفونت، وقتی بدن متوجه می شود که چیزی اشتباه است، شروع به تورم می کند. با اقدامات حفاظتی، آن گلبول های سفید شامل در نتیجه احساس خستگی

     تب

     تب، در میان علائم دیگر، اغلب نشان دهنده افزایش شدت التهاب در دستگاه ادراری و گسترش عفونت به کلیه ها است.  اگر تب بیش از 101 فارنهایت دارید یا احساس سرما می‌کنید یا بدنتان هنگام خواب شب‌ها خیس عرق می‌شود، باید فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید. علل شایع التهاب مجاری ادراری

     التهاب مجرای ادرار یک بیماری بسیار دردناک است و بسیاری از افراد در صحبت در مورد آن مردد هستند.

     همچنین خطر عفونت کلیه در اثر این عفونت یا التهاب وجود دارد و علائم آن معمولاً به صورت سوزش و درد شدید در ادرار ظاهر می‌شود، در حالی که میل مکرر به ادرار کردن، تغییر رنگ و ممکن است تب نیز افزایش یابد. در موارد جدی

     خونریزی و ادرار بدبو نیز از علائم آن است.

     اگر این بیماری درمان نشود یا تشخیص داده نشود، می تواند از مثانه به کلیه ها سرایت کند و باعث التهاب کلیه ها شود که می تواند کشنده باشد.

     به هر حال، دلایلی وجود دارد که کنترل آنها دشوار است، مانند افزایش سن، زنان بیشتر از مردان در معرض خطر هستند، بارداری، سنگ کلیه، دیابت و بیماری آلزایمر و غیره.

     اما برخی عادات سبک زندگی نیز وجود دارد که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

     مراقب نظافت نباش

     در واقع، عدم رعایت بهداشت می تواند منجر به افزایش تعداد این باکتری ها شود که به نوبه خود خطر التهاب مجاری ادراری را افزایش می دهد.

     کمتر آب بنوشید

     مطالعه ای که توسط نور هلث لایف انجام شد نشان داد که عادت به نوشیدن آب بیشتر خطر التهاب مجاری ادراری را به خصوص برای زنان کاهش می دهد.  طبق تحقیقات ساده ترین و مطمئن ترین راه برای جلوگیری از این بیماری دردناک پیشگیری از عفونت است و نوشیدن یک لیتر آب بیشتر از حد معمول به پیشگیری از این بیماری کمک می کند.  طبق تحقیقات، خطر ابتلا به این بیماری در زنان بیشتر از مردان است، اما مردان نیز باید این احتیاط را رعایت کنند.  وی گفت: نوشیدن آب بیشتر باعث می شود باکتری های تجمع یافته در مثانه راحت تر از بین بروند و تجمع پیدا نکنند که باعث بیماری می شود.

     از لباس های تنگ استفاده کنید

     استفاده مکرر از لباس های تنگ می تواند منجر به بیماری های دردناکی مانند التهاب یا عفونت مجاری ادراری شود.استفاده از لباس خطر التهاب مجرای ادرار را افزایش می دهد.

     احتباس ادرار

     به دلیل برخی کارها، چه ارزان و چه به هر دلیلی، هر یک از ما فردی هستیم که ادرار را قطع می کنیم و این بد نیست اما مگر اینکه زیاد شروع به انجام آن کنیم یا عادت کنیم.  اگر چنین عادتی شکل بگیرد، می تواند منجر به مشکلات بسیار جدی شود.  انجام این کار باعث افزایش رشد باکتری های مضر می شود که به نوبه خود خطر التهاب مجاری ادراری را افزایش می دهد.

    یک روش مخمر مخصوص (VCUG) برای اندازه گیری فشار داخل مثانه و مجرای ادرار در حین ادرار وجود دارد که با استفاده از اشعه ایکس نشان می دهد که هنگام ادرار کردن نوزاد چه اتفاقی می افتد.

    دستگاه ادراری (زنان)

    VCUG مخفف “وسعت سیستو رتروگرام”) به معنای ادرار کردن است.  «سیستو» برای مثانه است.  “Urethro” برای مجرای ادرار، لوله ای است که ادرار را از مثانه تخلیه می کند.  “گرم” به معنای تصویر است.  بنابراین VCUG تصویری از دفع ادرار از مثانه از طریق مجرای ادرار است.

    این آزمایش از نوع خاصی از رطوبت به نام ماده کنتراست استفاده می کند تا ادرار را در عکس اشعه ایکس بهتر منعکس کند.

    فرزندتان را برای امتحان آماده کنید

    وقت بگذارید و این اطلاعات را با دقت بخوانید و برای فرزندتان توضیح دهید.  کودکانی که می دانند چه انتظاری دارند، کمتر مضطرب می شوند.  به فرزندتان در مورد آزمایش با کلماتی که می‌فهمد، به همراه کلماتی که خانواده‌تان برای درک نحوه عملکرد بدن استفاده می‌کنند، بگویید.

    به عنوان بخشی از آزمایش، یک لوله کوچک به نام کاتتر در مجرای ادراری کودک شما قرار داده می شود.  قرار دادن کاتتر دردناک خواهد بود.  اما اگر کودک شما آرام بماند، پوشیدن آن راحت تر خواهد بود.  می توانید با نفس های عمیق آرام شدن را به کودک خود بیاموزید.  از فرزندتان بخواهید شمع های تولد را کپی کند، بادکنک ها را باد کند یا حباب ها را رها کند.  این تمرین تنفسی را قبل از مراجعه به بیمارستان در خانه انجام دهید.

    نوجوانان گاهی اوقات چیزی راحت برای گرفتن در طول آزمایش با خود می آورند.  کودک شما می تواند یک اسباب بازی نخی یا یک پتو از خانه بیاورد.

    یکی از والدین می تواند در هر زمانی در طول آزمایش در کنار کودک باشد.  اگر باردار هستید، می توانید تا زمانی که کاتتر وارد اتاق شود، در اتاق بمانید.  اما هنگام عکسبرداری با اشعه ایکس کودک باید اتاق را ترک کنید.

    باید به کودک خود بگویید که یک پزشک یا تکنسین می تواند قسمت های خصوصی او را لمس کند تا آنها را تمیز کند و لوله هایی را در آنها قرار دهد.  به فرزندتان بگویید که به او اجازه لمس کردن داده اید زیرا آزمایش کمک خواهد کرد.

    این تست ها توسط دو تکنسین انجام خواهد شد

    تکنسین ها در کاشت کاتتر و اشعه ایکس تخصص دارند.  گاهی اوقات یک رادیولوژیست باید در طول آزمایش در اتاق باشد.  رادیولوژیست اشعه ایکس را می خواند.

    دستگاه ادراری (مردان)

    لغو شد

    تکنسین اشعه ایکس با گفتن اینکه در این مدت چه اتفاقی خواهد افتاد، کودک شما را برای آزمایش آماده می کند.  رادیولوژیست ناحیه ای را که آلت تناسلی یا مجرای ادرار کودک شما می رود تمیز می کند.  سپس تکنسین لوله انعطاف پذیر را در فضای باز قرار می دهد.  کاتتر لوله‌ای بلند، نازک، نرم و صاف است که از مجرای ادرار به مثانه می‌رود.  فناوران این را در هر مرحله توضیح خواهند داد، همانطور که انجام می دهند.

    اگر کودک شما ناراحتی قلبی دارد

    ممکن است کودک شما قبل از انجام هر گونه آزمایشی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشد.  به عنوان مثال، کودکان مبتلا به بیماری قلبی باید قبل از مراجعه به دندانپزشک آنتی بیوتیک مصرف کنند.  آنتی بیوتیک دارویی است که عفونت را از بین می برد.  اگر کودک شما به این دارو نیاز دارد، لطفاً به دکتری که VCUG را برای کودک شما تجویز می کند، اطلاع دهید.  پزشک این دارو را قبل از دادن VCUG به فرزندتان دریافت می کند.

    VCUG معمولا در بیمارستان انجام می شود

    فشار داخل مثانه و مجرای ادرار در هنگام ادرار توسط بخش تصویربرداری تشخیصی تشخیص داده می شود.  اغلب به آن بخش اشعه ایکس می گویند.  اگر مکان این بخش را نمی دانید، از پذیرش اصلی مطلع شوید.

    این بازرسی 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.  پس از انجام تست باید حدود 15 دقیقه در این قسمت بمانید تا طرح ها آماده شوند.

    در طول آزمون

    هنگامی که وارد بخش تصویربرداری تشخیصی می‌شوید، کودک شما با لباس بیمارستان در یک رختکن قرار می‌گیرد.  سپس کودک شما به اتاق اشعه ایکس برده می شود.  فقط یکی از والدین می تواند با کودک همراه شود.

    در اتاق اشعه ایکس

    هنگامی که شما و کودکتان در اتاق اشعه ایکس قرار گرفتید، تکنسین از شما می خواهد که پوشک لباس زیر کودکتان را بردارید.  سپس کودک شما روی میز اشعه ایکس دراز می کشد.  یک باند محافظ را می توان بر روی شکم یا پاهای کودک اعمال کرد تا مطمئن شود کودک شما ایمن است.

    دوربین روی میز عکس می گیرد.  تکنسین از صفحه تلویزیون استفاده می کند تا ببیند در طول آزمایش چه اتفاقی می افتد.

    وقتی تکنسین در حال انجام عکسبرداری با اشعه ایکس است، کودک شما باید تا حد امکان بی حرکت باشد تا بهترین نتیجه را بگیرد.  می توانید دست های کودکتان را کمی تا قفسه سینه نگه دارید تا بتوانید حواس او را به هر جهتی منحرف کنید.  مثلاً می توانید یک شعر یا یک آهنگ بخوانید.

    نصب کاتتر

    تکنسین اشعه ایکس آزمایش را با پاک کردن نواحی پنهان کودک شما و قرار دادن یک لوله آغاز می کند.  کاتتر به خودی خود مثانه را خالی می کند.

    سپس کاتتر با ماده حاجب به بطری متصل می شود.  این کنتراست از طریق لوله متوسط ​​به مثانه جریان می یابد.  این به تکنسین اجازه می دهد تا داخل مثانه و مجرای ادرار را بهتر مشاهده کند.  کودک شما می تواند هنگام عبور از مثانه، کنتراست را احساس کند.  ممکن است احساس سردی داشته باشد اما به درد شما نمی خورد.

    هنگامی که ماده حاجب در داخل مثانه جریان دارد، تکنسین اشعه ایکس مقداری اشعه ایکس می گیرد.  هنگامی که مثانه کودک شما پر است، از کودک شما خواسته می شود که در تشتک یا پوشک ادرار کند.  به محض اینکه کودک شما ادرار کرد، کاتتر به راحتی خارج می شود.  در حالی که کودک شما در حال ادرار کردن است، تکنسین مقداری اشعه ایکس می گیرد.  اینها مهمترین تصاویر آزمون هستند.

    بعد از آزمون

    تکنسین های اشعه ایکس به شما می گویند که چگونه به رختکن بروید تا کودک بتواند لباس هایش را بپوشد.  سپس در اتاق انتظار می نشینید.  پس از بررسی طرح های اشعه ایکس، تکنسین به شما می گوید چه زمانی می توانید بروید.

    اگر قرار ملاقاتی در کلینیک دارید تا بعد از آزمایش به پزشک مراجعه کنید، به تکنسین اطلاع دهید.  آنها مطمئن خواهند شد که نتایج شما به کلینیک ارسال می شود.  اگر بعد از انجام آزمایش به پزشک مراجعه نکنید، نتایج ظرف یک هفته برای پزشک کودک شما ارسال می شود.

    در خانه به کودک خود مایعات زیادی بدهید

    مدتی پس از آزمایش، کودک شما ممکن است احساس ناراحتی کند، مانند احساس سوزش هنگام ادرار کردن.  در یکی دو روز آینده به کودک خود مایعات زیادی مانند آب یا آب سیب بدهید.  در صورت بروز هر گونه مشکل، نوشیدن الکل به کودک شما کمک می کند.

    اگر در مورد اثرات QuoteTest سؤالی دارید، لطفاً با تکنسین مشورت کنید.  اگر کودک شما بیش از 24 ساعت بی قرار است، با پزشک خانواده خود تماس بگیرید.

    امتیاز کلیدی

    (VCUG) آزمایشی است که با استفاده از اشعه ایکس متوجه می شود که وقتی کودک شما ادرار می کند چه اتفاقی می افتد.

    در طول آزمایش، یک مجرای ادراری در مجرای ادراری نوزاد قرار می گیرد.

    آزمایش می تواند دردناک باشد.  شما می توانید قبل از انجام آزمایش، فرزندتان را به آرامش هر چه بیشتر در خانه تشویق کنید، مانند تمرینات آرامش بخش.  برای پرسش و پاسخ بیشتر می توانید از طریق ایمیل و واتساپ با نور سلامت زندگی تماس بگیرید.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s