8 סימני דלקת בשופכה.

Noor Health Life

    דלקת של השופכה היא מחלה כואבת מאוד שאנשים רבים מהססים לדבר עליה.

    אבל האם ידעת שהתסמינים של דלקת זו או UTI ברורים מאוד ולעתים קרובות ניתן לזהות אותם עוד לפני הופעת המחלה?

    נור בריאות לייף אומרת שהתסמינים של דלקת זו ברורים אך רוב האנשים מתעלמים מהם.

    עם זאת, אם ברצונך לאבחן מחלות בדרכי השתן, עליך לזכור את התסמינים הללו.

    קל להימנע מדלקת של השופכה

    דחף להטיל שתן כל הזמן

    זהו סימפטום נפוץ של UTI בו מתחשק לך להשתין כל הזמן, גם אם זה עתה נכנסת לחדר הרחצה, אתה עלול להרגיש מצב חירום בנושא זה כלומר ללכת מיד. האם יש צורך וכו’.

    מעט מאוד מתן שתן

    כשאתה הולך לשירותים אתה ממעט להשתין, אתה מרגיש שאתה צריך לעשות יותר אבל אתה לא יכול לעשות את זה למרות המאמצים שלך או שאתה לא מרוצה.

    מרגיש מעוצבן

    יציאה לשירותים בזמן מחלה זו עלולה לגרום לתחושת עצבנות, ייתכן שתרגישו שהעבודה הזו כואבת מאוד, בנוסף יתכנו כאבים, בשני המקרים זה סימן להפרעה.

    מְדַמֵם

    UTI לעיתים קרובות גורם לדם בשתן, אך לא בהכרח אצל כולם, מכיוון שזה יכול להיות טשטוש ראייה.

    רֵיחַ

    ריח השתן רע מאוד כתוצאה מכל סוג של דלקת בשלפוחית ​​השתן. אם גם אתם חווים כל אחד מהתסמינים הנ”ל עם ריח רע מהפה, ייתכן שמדובר ב-UTI. עיין והיבדק לפי הנחיותיו.
    גורמים נפוצים לדלקת בדרכי השתן

    צבע שתן

    צבע השתן יכול לומר הרבה, כולל דלקת בדרכי השתן.  אם צבע זה הוא משהו אחר מלבד צהוב או שקוף, זה סימן לדאגה.  אדום או חום הם סימן לזיהום, אך תחילה בדקו שלא אכלתם שום מזון שצבעו ורוד, כתום או אדום.

    עייפות קיצונית

    דלקת בדרכי השתן נגרמת למעשה מזיהום של שלפוחית ​​השתן. בכל מקרה, כתוצאה מהזיהום, כאשר הגוף מבין שמשהו לא בסדר, הוא מתחיל להתנפח. בעזרת אמצעי הגנה, אותם תאי דם לבנים לא כוללים, וכתוצאה מכך תחושת עייפות.

    חום

    חום, בין שאר התסמינים, מעיד פעמים רבות על עלייה בחומרת הדלקת בדרכי השתן והתפשטות הזיהום לכליות.  אם יש לך חום של יותר מ-101 פרנהייט או מרגיש קר או שגופך ספוג זיעה בזמן שינה בלילה, עליך לפנות מיד לעזרה רפואית סיבות נפוצות לדלקת בדרכי השתן

    דלקת בשופכה היא מחלה כואבת מאוד ואנשים רבים מהססים לדבר עליה.

    קיים גם סיכון לזיהום בכליות כתוצאה מזיהום או דלקת זו ותסמיניו מופיעים לרוב בצורה של צריבה וכאבים עזים בשתן, תוך דחף תכוף למתן שתן, שינוי צבע. וייתכן חום, שעולה במקרים חמורים.

    דימום ושתן מסריח הם גם תסמינים.

    אם אינה מטופלת או לא מאובחנת, המחלה עלולה להתפשט משלפוחית ​​השתן אל הכליות ולגרום לדלקת בכליות, שעלולה להיות קטלנית.

    אגב, יש לכך כמה סיבות שקשה לשלוט בהן כמו הזדקנות, נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר מגברים, הריון, אבנים בכליות, סוכרת ואלצהיימר וכו’.

    אבל יש גם כמה הרגלי חיים שמגבירים את הסיכון למחלה.

    אל תדאג לניקיון

    למעשה, היגיינה לקויה עלולה להוביל לעלייה במספר החיידקים הללו, אשר בתורה מגבירה את הסיכון לדלקת בדרכי השתן.

    שתו פחות מים

    מחקר של Noor Health Life מצא שההרגל לשתות יותר מים מפחית את הסיכון לדלקת בדרכי השתן, במיוחד אצל נשים.  על פי מחקרים, הדרך הקלה והבטוחה ביותר להימנע ממחלה כואבת זו היא למנוע הידבקות ושתיית ליטר אחד יותר מים מהרגיל עוזרת למנוע מחלה זו.  על פי מחקרים, לנשים יש סיכון גבוה יותר למחלה זו מאשר לגברים, אך גם גברים צריכים לנקוט באמצעי זהירות זה.  לדבריו, שתיית מים רבה יותר מקלה על סילוק החיידקים המצטברים בשלפוחית ​​השתן והם אינם מצטברים מה שגורם למחלה.

    השתמש בבגדים צמודים

    שימוש תכוף בביגוד צמוד עלול להוביל למחלות כואבות כמו דלקת או זיהום בדרכי השתן, השימוש בבגדים מגביר את הסיכון לדלקת בשופכה.

    אצירת שתן

    בגלל עבודה כלשהי, תהיה זולה או תהיה הסיבה אשר תהיה, כל אחד מאיתנו הוא אדם שמפסיק להטיל שתן וזה לא דבר רע אבל אלא אם נתחיל לעשות את זה יותר מדי או נעשה הרגל.  אם נוצר הרגל כזה, זה יכול להוביל לבעיות חמורות מאוד.  פעולה זו מגבירה את צמיחתם של חיידקים מזיקים, אשר בתורו מגבירה את הסיכון לדלקת בדרכי השתן.

   קיימת שיטת שמרים מיוחדת (VCUG) למדידת הלחץ בתוך שלפוחית ​​השתן והשופכה במהלך מתן שתן אשר תראה באמצעות צילומי רנטגן מה קורה כאשר תינוקך משתין.

   מערכת השתן (נקבה)

   VCUG ראשי תיבות של “רחבת ציסטו-רטרוגרם”) שפירושו להטיל שתן.  “Cysto” מיועד לשלפוחית ​​השתן.  “Urethro” מיועד לשופכה, הצינור המנקז שתן משלפוחית ​​השתן.  “גרם” פירושו תמונה.  לכן, VCUG היא תמונה של הפרשת שתן משלפוחית ​​השתן דרך השופכה.

   הבדיקה משתמשת בסוג מיוחד של לחות הנקרא חומר ניגוד כדי לשקף טוב יותר את השתן בצילום הרנטגן.

   הכינו את ילדכם למבחן

   הקדישו את הזמן לקרוא מידע זה בעיון והסבירו אותו לילדכם.  ילדים שיודעים למה לצפות נוטים פחות להיות חרדים.  ספרו לילדכם על המבחן במילים שהוא או היא מבינים, יחד עם המילים שהמשפחה שלכם משתמשת בה כדי להבין איך הגוף פועל.

   במסגרת הבדיקה תוכנס צינורית קטנה הנקראת קטטר לשופכה של תינוקך.  זה יהיה כואב להחדיר את הצנתר.  אבל אם התינוק שלך נשאר רגוע, הוא יהיה נוח יותר ללבוש.  אתה יכול ללמד את ילדך להירגע על ידי לקיחת נשימות עמוקות.  בקשו מילדכם להעתיק נרות יום הולדת, לנפח בלונים או לשחרר בועות.  בצע את תרגיל הנשימה הזה בבית לפני הגעתך לבית החולים.

   מתבגרים מביאים לפעמים משהו נוח לתפוס במהלך המבחנים.  ילדכם יכול להביא צעצוע כותנה או שמיכה מהבית.

   אחד ההורים יכול להיות עם הילד בכל עת במהלך הבדיקה.  אם את בהריון, את יכולה להישאר בחדר עד להכנסת הצנתר.  אבל אתה חייב לצאת מהחדר במהלך צילום הרנטגן של התינוק.

   עליך לספר לילדך שרופא או טכנולוג יכולים לגעת בחלקים הפרטיים שלו כדי לנקות אותם ולהכניס בהם צינורות.  ספר לילדך שאיפשרת לו לגעת כי הבדיקה תעזור.

   הבדיקות יבוצעו על ידי שני טכנולוגים

   טכנולוגים מתמחים בהשתלות צנתר וצילומי רנטגן.  לפעמים רדיולוג חייב להיות בחדר במהלך הבדיקה.  הרדיולוג קורא את צילומי הרנטגן.

   מערכת השתן (זכר)

   מבוטל

   טכנולוג הרנטגן יכין את ילדכם לבדיקה על ידי כך שיספר לו מה יקרה בזמן זה.  הרדיולוג ינקה את האזור שאליו הולך הפין או השופכה של תינוקך.  לאחר מכן הטכנולוג יכניס את הצינור הגמיש לחלל הפתוח.  צנתר הוא צינור ארוך, דק, רך וחלק העובר דרך השופכה לתוך שלפוחית ​​השתן.  טכנולוגים יסבירו זאת בכל צעד, כפי שהם עושים.

   אם לילדך יש מצב לב

   ייתכן שילדך יצטרך לקחת אנטיביוטיקה לפני ביצוע בדיקות כלשהן.  לדוגמה, ילדים עם בעיות לב צריכים לקחת אנטיביוטיקה לפני שהם הולכים לרופא השיניים.  אנטיביוטיקה היא תרופה שהורגת זיהום.  אם ילדך זקוק לתרופה זו, אנא ספר לרופא שרושם VCUG לילדך.  הרופא יקבל את התרופה לפני שייתן לילדך VCUG.

   VCUGs מבוצעים בדרך כלל בבית חולים

   הלחץ בתוך שלפוחית ​​השתן והשופכה בזמן מתן שתן מזוהה על ידי המחלקה לדימות אבחנתיות.  זה נקרא לעתים קרובות מחלקת רנטגן.  אם אינך יודע את מיקומה של מחלקה זו, גלה זאת בדלפק הקבלה הראשי.

   בדיקה זו נמשכת 20 עד 30 דקות.  לאחר הבדיקה תצטרכו לשהות באזור זה כ-15 דקות עד שהסקיצות יהיו מוכנות.

   בזמן המבחן

   כאשר אתה נכנס למחלקת הדמיה אבחנתית, ילדך ישובץ בחדר הלבשה יחיד, לבוש בחלוק בית חולים.  לאחר מכן, תינוקך יילקח לחדר רנטגן.  רק הורה אחד יוכל ללכת עם הילד.

   בחדר רנטגן

   ברגע שאתה ותינוקך נמצאים בחדר הרנטגן, הטכנולוג יבקש ממך להוריד את חיתול התחתונים של תינוקך.  אז התינוק שלך ישכב על שולחן הרנטגן.  ניתן למרוח תחבושת מגן על הבטן או רגליו של תינוקך כדי לוודא שהתינוק שלך בטוח.

   המצלמה על השולחן תצלם.  הטכנולוג ישתמש במסך טלוויזיה כדי לראות מה קורה במהלך הבדיקה.

   כאשר הטכנולוג מבצע צילומי רנטגן, ילדכם צריך להיות שקט ככל האפשר כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.  אתה יכול להחזיק את ידיו של תינוקך מעט עד לחזה שלך כדי שתוכל להסיח את דעתו של התינוק לכל כיוון.  לדוגמה, אתה יכול לשיר שיר או שיר.

   התאמת קטטר

   טכנאי הרנטגן יתחיל את הבדיקה בניקוי האזורים הנסתרים של ילדכם והחדרת צינורית.  הצנתר ירוקן את השלפוחית ​​בעצמו.

   לאחר מכן, הצנתר יחובר לבקבוק עם חומר ניגוד.  הניגוד הזה יזרום דרך הצינור הבינוני לתוך שלפוחית ​​השתן.  זה יאפשר לטכנולוג להתבונן טוב יותר בתוך שלפוחית ​​השתן והשופכה.  התינוק שלך יוכל להרגיש את הניגוד כשהוא עובר דרך שלפוחית ​​השתן.  זה אולי מרגיש קר אבל זה לא יכאב.

   טכנולוג הרנטגן יצלם כמה צילומי רנטגן כאשר חומר הניגוד זורם בתוך שלפוחית ​​השתן.  כאשר שלפוחית ​​השתן של תינוקך מלאה, תינוקך יתבקש להטיל שתן במחבת או בחיתול.  הקטטר ייצא בקלות ברגע שהתינוק שלך ישתן.  הטכנולוג יצלם כמה צילומי רנטגן בזמן שילדך משתין.  אלו התמונות החשובות ביותר של המבחן.

   אחרי המבחן

   טכנולוגיות רנטגן יגידו לכם איך להגיע לחדר ההלבשה כדי שהתינוק יוכל ללבוש את בגדיו.  ואז אתה יושב בחדר ההמתנה.  לאחר בדיקת סקיצות הרנטגן, הטכנולוג יגיד לך מתי אתה יכול ללכת.

   אם יש לך תור במרפאה לרופא לאחר הבדיקה, ספר לטכנולוג.  הם ידאגו שהתוצאות שלך יישלחו למרפאה.  אם לא תפנה לרופא לאחר הבדיקה, התוצאות יישלחו לרופא של ילדך תוך שבוע.

   תן לילדך הרבה נוזלים בבית

   מתישהו לאחר הבדיקה, ילדכם עשוי לחוש אי נוחות מסוימת, כגון תחושת צריבה בעת מתן שתן.  תן לילדך הרבה נוזלים לשתות במהלך היום או היומיים הבאים, כגון מים או מיץ תפוחים.  שתיית אלכוהול תעזור לילדך אם יש לו בעיות כלשהן.

   אם יש לך שאלות כלשהן לגבי ההשפעות של QuoteTest, אנא בדוק עם הטכנולוג.  אם ילדכם חסר מנוחה במשך יותר מ-24 שעות, התקשר לרופא המשפחה.

   נקודות מפתח

   (VCUG) היא בדיקה המשתמשת בקרני רנטגן כדי לגלות מה קורה כאשר התינוק שלך משתין.

   במהלך הבדיקה תוחדר לתינוק שופכה לתוך השופכה שלו.

   הבדיקה יכולה להיות כואבת.  אתה יכול לגרום לילד שלך להירגע כמה שיותר בבית לפני המבחן, כמו תרגילי הרפיה.  ניתן ליצור קשר עם נור בריאות לייף במייל ובוואטסאפ לשאלות ותשובות נוספות.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s