Vücudun farklı bölgelerindeki döküntüler farklı hastalıkları gösterir.

Noor Health Life


                                                              Sivilcelerin vücudumuzda oluşma süreci doğaldır ancak belli bir bölgede daha fazla çıkmaya başlarsa bu bir hastalığa işaret eder.

     Boyun

     Bu kısımda sivilce görülürse, böbreküstü bezlerinin hasar gördüğünün bir işaretidir.

     Omuz

     Aşırı iş baskısı ve stres de vücudun bu bölgesinde kızarıklıklara neden olabilir.Ayrıca zayıflamış bir bağışıklık sisteminin de işaretidir, bu yüzden endişelenmeyin ve sakin olun.

    Noor Health Zindagi, Noor Health Zindagi ile sizlerden ve harika doktorlardan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyor.  Cerrah  Danışman.  Profesörler.  Working Noor Health Life, yoksullara yardım ediyor ve sizden bu çalışmada yer almanızı ve Noor Health Life’ı desteklemenizi rica ediyoruz.  devamını oku.

     Göğüs

     Göğüste kızarıklık görülürse, sindirim sisteminiz düzgün çalışmıyor demektir ve diyetinizi değiştirmeniz gerekecektir.

     Kol

     Döküntünün nedeni vitamin eksikliğidir, bu vitamin takviyesi almaya başlamanız gerektiği anlamına gelmez, eksikliği diyetle tamamlamanız gerektiği anlamına gelir.

     Karın

     Bunun nedeni vücuttaki şeker seviyesinin artmasıdır.Bu nedenle çok fazla şeker ve ekmek kullanmayın, sebze ve meyvelerden memnun olun.

     Bacakların üstünde ve gövdenin altında

     Cildinize uygun olmayan bir sabun kullanıyorsanız bu bölgede kızarıklıklar oluşur bu yüzden sabununuzu kontrol edin.Bunun bir başka nedeni de cilt enfeksiyonu olabilir.

     Belin üst ve orta kısmı

     Yeterince uyuyamıyorsanız, bu yerde sivilceler ortaya çıkıyor, benzer şekilde kalorisi yüksek besinler tüketiyorsunuz.

     چوکلے

     Kızarıklığın nedeni aynı zamanda bir sindirim problemidir.Ayrıca iyi beslenmediğinizi gösterir.  Sivilce nedenleri ve tedavisi.

    Çoğu zaman neden yüzümüzde sivilce çıktığını bilemeyiz.Dişlerin oluşmasının belirli bir nedeni yoktur ancak bunun birçok nedeni olabilir.Bazı sebepleri ve tedavisi aşağıdaki gibidir.Onlardan bahsedelim. biraz detay

    Dengeli beslenmemek ve yüksek miktarda saf karbonhidrat alımı her yaşta sivilceye neden olabilir.Dengeli beslenme ve düşük glisemik indeksli beslenme şarttır.Araştırmacılar, kandaki yüksek insülin düzeylerinin aşırı yağ üretimine yol açabileceğini söylüyorlar. ve inflamatuar foliküller Siz de diyetinizi sağlıklı ve dengeli hale getirebilirsiniz.

    Günümüzde yüzdeki sivilceleri gidermek için mavi ışık tedavisi adı verilen modern bir teknoloji kullanılmaktadır.Bu güçlü mavi ışınlar cilde foliküller yoluyla nüfuz eder ve bakterileri öldürür.Ciltte kızarıklıklara neden olabilir ancak bu geçicidir yani bütçeniz elveriyorsa bu geçicidir. , bu terapi sivilcelerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için en iyisidir.

    Benzoil peroksit ile karşılaştırıldığında çok popüler ve hafif bir çay ağacı yağı, her yaştaki her türlü sivilcenin tedavisinde faydalıdır.Çay ağacı yağı, kapalı gözenekleri ve cildi temizleyen doğal antiseptik özelliklere sahiptir.Ayrıca yüzeydeki fazla yağın salınmasını engeller, ve doğal olarak cilt iltihabını azaltır.Bu yağ aynı zamanda birçok losyon, yüz yıkama ve sabunda kullanılır.

    Dermatologlara ve sağlık uzmanlarına göre diyetinizdeki tuz miktarını azaltın.Noor Health Life aknenin başlıca nedenlerinden birinin yüksek sodyum alımı olduğunu söylüyor.Dışarıda yemek yerken özellikle dikkatli olun.Fazladan az tüketmeniz sizin için daha iyi olur. Günlük 1500 mg sodyum.

    Stres hormonların performansını olumsuz etkiler Stresin cilt üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur ancak endişeli olduğunuzda cildinizde sivilceler oluşur Vücutta yağ salgılayan bezleri de etkileyen artış Meditasyon, egzersiz veya başka herhangi bir şey zihinsel durumunuzu sakinleştirebilecek stresi azaltmak için kullanılabilir.

    En iyi sonucu elde etmek için, diyet ve yaşam tarzınızda uygun değişiklikler olan iyi bir dermatoloğa danışmanız önemlidir.Ciltte görülen hastalıklar.

    Bazı hastalıkların ilk belirtileri ciltte görülür.

    Deri, insan vücudunun en büyük organıdır ancak aynı zamanda hastalıkları da öngördüğünü biliyor muydunuz?

    Evet, bazı hastalıkların ilk belirtileri ciltte belirir.

    Peki derinin çeşitli hastalıklar için gösterdiği belirtilerin farkında mısınız?

    برص

    Genellikle bursitin balık yedikten sonra içilen süte bir tepki olduğuna inanılır, ancak tıp bilimi bunu reddeder.Aslında, cilt doğallığına maruz kaldığında ortaya çıkar Pigment hücreleri belirli pigmentli maddeler üretmeyi durdurur.Görünür beyaz lekelerin görünümü Deride meydana gelen lekelenme aslında deriye renk veren pigment olan melanin üzerinde bulunan vücudun bağışıklık sistemi tarafından deri hücrelerine yapılan bir saldırıdır.Ayrıca tiroid hastalığı gibi otoimmün hastalıkların bir belirtisi olabilir.

    Derinin iltihaplanması

    Ciltte kuru, kaşıntılı ve kırmızı lekeler genellikle boyun veya dirseklerin yakınında görülür.Hem çocukları hem de yetişkinleri etkileyebilen çok yaygın bir cilt hastalığıdır, ancak aynı zamanda zihinsel sağlık sorunlarının da bir işareti olabilir.  ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, depresyonu veya stresi olan kişilerde hastalığa erken yakalanma olasılığı daha yüksektir, ancak dermatiti tedavi etmek aynı zamanda zihinsel sağlığı da iyileştirir.

    Açık yaralar

    Uzun süreli yüksek kan şekeri kan dolaşımını etkileyebilir ve sinirlere zarar vererek vücudun özellikle bacaklarda diyabete yol açabilen yaraları iyileştirme yeteneğini etkiler. Fistül olarak da adlandırılır.

    Sedef hastalığı

    Bu cilt hastalığında ciltte kabuklanmalar ve kaşıntı ve kaşıntılar oluşur ancak bunlar aynı zamanda bazı ciddi tıbbi problemlere de işaret etmektedir.  Tıp uzmanlarına göre, bu durumdaki kişilerde kalp hastalığı riski %58, felç geçirme riski ise %43 daha fazladır.  Uzmanlar, sedef hastalığının ve atardamarlardaki kan pıhtılarının iltihaplanmadan kaynaklandığını ve bu şeyin ikisini birbirine bağladığını söylüyor.

    Pembe tahıl veya üniforma

    Hastalık cildin kızarmasına ve pembe döküntülerin ortaya çıkmasına neden olur, çoğu insan zararlı olduğunu düşünmediği için tedavi etmez, ancak yeni bir çalışma, durumun kadınlarda bunama riskini %28 oranında artırdığını buldu. yaş 50 veya 60 yaşın üzerindedir.

    Kuru ve çatlamış ciltli bacaklar

    Bu, özellikle ayaklardaki neme dikkat etmenin faydasız olduğu durumlarda, tiroid bezi (özellikle nefes borusuna yakın bezler) ile ilgili sorunların bir işareti olabilir.  Tiroid bezinde bir sorun olduğunda metabolizma hızı, tansiyon, kas gelişimi ve sinir sistemi için çalışan tiroid hormonlarını üretemez.  Tıbbi bir araştırmaya göre Thai Ride sorunları sonucunda cilt aşırı derecede kurur, özellikle ayak derisi çatlamaya başlar ve sadece durum düzelmezse bir doktora görünmekte fayda vardır.

    Ellerde ter

    Ellerde aşırı terleme, ter bezlerinin daha aktif hale geldiği aşırı terlemenin yanı sıra tiroid hastalığına da yol açabilir.  Çoğu insan bu sorunu koltuk altı, avuç içi veya ayak gibi vücudun bir veya iki bölgesinde yaşar.  Doktorlar bunu inceleyebilir ve tedaviyi reçete edebilir.

    Siyah topaklar veya benler

    Genel olarak, çok belirgin siyah benler veya şişlikler cilt kanseri belirtisi olabilirken aynı zamanda meme kanseri, mesane ve böbrek kanseri riskini de artırır.  Uzmanlara göre güneşte daha az yürümek, aktif olmak, sağlıklı beslenmek ve alkolden uzak durmak bu tür ölümcül kanserlerden korunmak için şart.Daha fazla soru ve cevap için e-posta ve can adresinden Noor Health Life ile iletişime geçin.  noormedlife@gmail.com

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s